Sustanon Primabolan Saç Dökülmesi

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Sustanon Primabolan Saç Dökülmesi

Mesajgönderen hebennekal » Pzr Nis 26, 2015 5:54 pm

Arkadaşlar 23 yaşındayım.5 yıllık bir vücut geliştirme geçmişim var.
Boyum;1.86, 87 kiloyum, yağ oranım:%12, kol:44 cm
Hiç anabolik kullanmadım.Supplementlerle ve beslenmeyle bu işi götürmeye çalıştım.
Ancak şu sıralar salonda çok kişi aklımı çeldi en azından sustanon primabolan(genelde amele kürü diyorlar gerçi)'a
başlamayı düşünüyorum.

beslenme,supplement,ilaç tedariki vs. gibi konularda sıkıntım yok ama tek merak ettiği konu

12 veya 8 haftalık bir kürde (haftada 250 sustanon, 100 primabolan) benim şartlarımda birinde saç dökülmesi yapar mı?
(ekstra olarak çinko ve diğer vitaminleri de kullanacağım en azından engellemek için)

şahsen bu soruyu dünya 3.olmuş bir milli sporcuya da sordum,burada sitede yazılanları ve başka yerlerde
yazılan yerli yabancı kaynakları da inceledim yine de içimde bir şüphe var.
Çok sık saçlıyımdır, kellik vs. gibi bir durum yok ama şu hayattaki en çok takıntım olan nokta saçtır ve
yaşımda henüz çok genç, o yüzden güzel olanı kaybetmek istemiyorum.
İçinizde tecrübeli kişiler var yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler şimdiden.
hebennekal
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1

Re: Sustanon Primabolan Saç Dökülmesi

Mesajgönderen metinav » Pzr Nis 26, 2015 6:04 pm

Ben sustanon kullandım 14 hafta saç dökülmesi yapmıyor üstelik 500-750 mg kullandım.Primo kullanmadım fakat bildiğim kadarıyla dht ile çalışan bir anbolizan ve bu da saç dökülmesi riski var demektir.Ama eğer ailende genetik olarak yoksa endişe etme...Varsa da ya dht bloke eden bitkisel şampuanlar kullanacaksın yada dht dönüşümünü durduran-yavaşlatan ilaçları kullanıcan.Ama onlarda kürün verimi düşürür...
metinav
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 27

Mesajgönderen suhankose » Pzr Nis 26, 2015 6:05 pm

Hiçbirimiz tabiki doktor veya kahin deiiz ama,sık saçlı olduğunu ve dökülme sorunun olmadığını belirtmişsin,burdan yola çıkarak dökülme olmayacağı düşüncesindeyim.Ayrıca 250 sustanon 100 primabolan demişsin rakam çok düşük ve gereksiz.86 kiloluk,5 yıllık bir sporcu için haftada 500 mg sustanon 500 mg primabolandan aşşağısını kullanıp testislerinle ve hormonlarınla oynama,anladığım kadarıyla eczane kürü yapıcaksın.Şahsi tavsiyem haftada 500 mg sust.500 mg primabolan (12 hafta),piramit şeklinde ilk 6 hafta anapolon,ve 12 hafta süresinde günde 1 veya 2 tablet proviron alman.
suhankose
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen hebennekal » Pzr Nis 26, 2015 8:36 pm

Cevaplar için sağolun arkadaşlar.
Açıkçası kür konusunda biraz korkağım.O yüzden 250 sustanon 100 primabolan'dan fazlasını yapmak istemiyorum.
Gerçi göreceğim zarar aynı o yüzden dozları arttırmam gerektiğini biliyorum ama biraz da psikolojik bir durum,
fazlasını kullanmak istemiyorum.

Konu hakkında fikri olan başka arkadaşların da düşüncelerini öğrenmek isterim.
hebennekal
Yeni Üye

Mesajgönderen aet63 » Pzt Nis 27, 2015 5:09 am

Dozaj konusunda bu sitede 500 mg dışında dozaj önerecek pek olduğunu zannetmiyorum :) :)

Saç dökülme konusuna gelirsek, sülalemdeki tüm erkeklerin saçları tam dökülmüş durumda ve ben gözümü karartıp küre girdim. 500 testo e ve 30 mg dianabol kullanıyorum. Sende DHT türevi olduğunu bildiğim Primobolan var ve DHT vücutta fazla olduğunda (ki bu steroidler ile oluyor :) :)) saç dökümü etkisini yaratan hormondur. Yani senin saç dökülme ihtimalin benden yüksek bu durumda.

Hem kürünü baltalamayacak hem de saç konusunda önlem almak istiyorsan, DHT'nin etkilerini azaltmaya yardımcı olabilecek ve genelde prostat sorunlarında yardımcı olarak kullanılan Saw Palmetto bitkisinin haplarını alabilirsin. Bazı yerlerde (bizim forum da dahil) Saw Palmetto'nun kürün etkisini azalttığı şeklinde görüşler de mevcut. Açıkçası bilimsel bir veri veya yapılmış bir deney bulamadığım için internette ben bu bitkinin kullanımının kürü baltalamadığına inanıyorum.

Ek olarak piyasada yer yer saç vitamini olarak geçen Biotin (H vitamini olarak da geçer) de alabilirsin. Bir forumda saç dökülme korkusu olan biri bu 2 şeyi kullanarak kayıp yaşamadığını söylemişti. Sen de bir araştır istersen.

Ben de sarımsak özlü bir şampuan kullanıyorum saç konusunda ki yıllardır kullandığım bir şampuandır bu. Saç konusunda seninle aynı kaygıyı taşıyordum. Ancak şu anda bir sıkıntı yok gibi gözüküyor. Saç için de ekstra bir önlem almadım zaten.

Son olarak şahsi görüşümü dozajlar konusunda belirtmem gerekirse, bu dozajlarda küre girme hem fayda alamayacaksın çok düşük olucak hem de sağlığına, parana yazık aldığın verim hiç de tatmin edici olmayacak.
aet63
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18

Mesajgönderen hebennekal » Pzt Nis 27, 2015 9:36 pm

Dozaj olayı aslında biraz deneme amaçlı olduğundan şu anda çok önemli değil.
İlk kürüm olduğu için en azından vücudum anaboliğe karşı ne tepki verecek onu
ölçmek için kullanıyorum.Yoksa en azından haftada 500 mg testesteron'la
başlardım zaten.Eczane kürü yapıp en azından vücuda anabolik girmesini sağlamak istiyorum.

Salonda kullanmış ve anabolizan kullananlarla teker teker konuştuğumda hepsinin ortak görüşü:
''Bu dozajlarda hiçbir şey olmaz, saç vs. gibi konularda sıkıntı yaşamazsın ancak yüksek dozlarda ve uzun süreli
kullanımlarda sıkıntı olur.'' Bunları yazıyorum ki;eğer konuyu araştıran başka arkadaşlar da varsa onlara yardımcı olmuş
olurum en azından.Yıllardır bu işi yapan adamlar bile saç konusunda sıkıntı yaşamadıklarını ve kolay kolay
bir şey olmayacağını söylüyorlar.Tabi ki bu dediğim adamların içinde gh,deca,tren vs. kullanmış müsabık
sporcular da mevcut.Hatta bazıları kel.Saç olayının genetiğe bağlı bir şey olduğunu unutmamak lazım.
Eğer dökülecekse kür girmeseniz de dökülüyor, dökülmeyecekse bir şey olmuyor.Araştırmalarım hakkında
çıkardığım sonuçlar bunlar.

Tabi elinizde olan saçları korumak için vitaminlerden zinco,DHT'nin etkisini azaltmak için şampuanlardan nizoral
ve Saw Palmetto bitkisi(yukarda arkadaşın bahsettiği) kullanılabilir.Ek olarak propecia diye bir ilaç var testesteronun DHT'a dönüşmesinde
inhibitör görevi yaparak, saç derisinde saçların güçsüzleşmesi ve dökülmesine neden olan dht miktarını azaltıyor.
Ancak bu ilaç kullanımını bıraktığınızda saçlarınız eskisinden daha hızlı dökülebilirmiş ve cinsel sorunlar
yaşayanlar hat safhada.

Şimdilik bu kadar, tekrar bir şeyler bulunca buraya yazarım.Sizler de tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
hebennekal
Yeni Üye

Mesajgönderen aet63 » Sal Nis 28, 2015 5:07 am

hebennekal yazdı:Dozaj olayı aslında biraz deneme amaçlı olduğundan şu anda çok önemli değil.
başlardım zaten.Eczane kürü yapıp en azından vücuda anabolik girmesini sağlamak istiyorum.

Salonda kullanmış ve anabolizan kullananlarla teker teker konuştuğumda hepsinin ortak görüşü:
''Bu dozajlarda hiçbir şey olmaz, saç vs. gibi konularda sıkıntı yaşamazsın ancak yüksek dozlarda ve uzun süreli
kullanımlarda sıkıntı olur.'' Bunları yazıyorum ki;eğer konuyu araştıran başka arkadaşlar da varsa onlara yardımcı olmuş
olurum en azından.Yıllardır bu işi yapan adamlar bile saç konusunda sıkıntı yaşamadıklarını ve kolay kolay
bir şey olmayacağını söylüyorlar.Tabi ki bu dediğim adamların içinde gh,deca,tren vs. kullanmış müsabık
sporcular da mevcut.Hatta bazıları kel.Saç olayının genetiğe bağlı bir şey olduğunu unutmamak lazım.
Eğer dökülecekse kür girmeseniz de dökülüyor, dökülmeyecekse bir şey olmuyor.Araştırmalarım hakkında

Tabi elinizde olan saçları korumak için vitaminlerden zinco,DHT'nin etkisini azaltmak için şampuanlardan nizoral
ve Saw Palmetto bitkisi(yukarda arkadaşın bahsettiği) kullanılabilir.Ek olarak propecia diye bir ilaç var testesteronun DHT'a dönüşmesinde
inhibitör görevi yaparak, saç derisinde saçların güçsüzleşmesi ve dökülmesine neden olan dht miktarını azaltıyor.
Ancak bu ilaç kullanımını bıraktığınızda saçlarınız eskisinden daha hızlı dökülebilirmiş ve cinsel sorunlar
yaşayanlar hat safhada.

Şimdilik bu kadar, tekrar bir şeyler bulunca buraya yazarım.Sizler de tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Senin kararın sonuçta küründe şimdiden başarılar dilerim. Bu kadar araştırıyor olman gerçekten takdire şayan. Bizi de kür sonuçlarından haberdar edersin umarım.
aet63
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18

Mesajgönderen hebennekal » Sal Nis 28, 2015 2:02 pm

aet63 yazdı:
hebennekal yazdı:Dozaj olayı aslında biraz deneme amaçlı olduğundan şu anda çok önemli değil.

yaşayanlar hat safhada.

Senin kararın sonuçta küründe şimdiden başarılar dilerim. Bu kadar araştırıyor olman gerçekten takdire şayan. Bizi de kür sonuçlarından haberdar edersin umarım.

Teşekkürler dostum, küre başladıktan sonra gelişmeleri tekrar yazarım.
hebennekal
Yeni Üye

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir