KARACİĞER DEĞERLEİ AST-ALT

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

KARACİĞER DEĞERLEİ AST-ALT

Mesajgönderen albay00 » Cum Kas 09, 2018 1:21 pm

arkadaşlar selam. devamlı 3 ayda bir kan tahlili yaptırım. fakat en son bu ay içesinde yaptırdığım kan tahlilinde 01-49 aralığında olması gereken ALT benim 265 çıktı. AST 5-49 arasında olması gerekirken 125 çıktı.hiç bu kadar yüksek çıkmazdı.tamam 3-5 puan yüksek çıkardı ama bu kadarı ilk defa oldu.hayır küre falanda girmiş değilim...ilk defa trigliserd yüksek çıktı. hep 100 lerde çıkan trigliserid 230 çıktı.normal aralığı 0-200. bugün bir yanlışlık mı var diye tekrar gittim tekrar kan alındı.bir de doktor tüm abdomen ultrasonu istedi. ara ara maydonoz limon kürü de yaparım.devedikeni tohumu da kullanırım sabahları aç karnına.enginar hapım da var.içerim.neden böyle oldu hiç tahmin bile edemiyorum.devamlı protein tozu kullandım. bcaa kullandım hep kullanıyordum.bu değerler hiç bu kadar kötü çıkmamıştı. neden böyle oldu ki ? neler yapabilirim sizin bildiğiniz farklı birşeyler var mıdır ya da önerebileceğiniz bişeyler ? ha bu arada nac 600 mg efersan tablet te kullANDIM. O KARACİĞER DEĞERLERİNİ normale döndürüyormuş.onunla ilgili bir yazı okumuştum.
albay00
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 0

Re: KARACİĞER DEĞERLEİ AST-ALT

Mesajgönderen albay00 » Cmt Kas 10, 2018 8:27 pm

Kimse yok mu bu konuyla ilgili bişey diyecek arkadaşlar ?
albay00
Yeni Üye

Mesajgönderen sarafin » Pzr Kas 11, 2018 8:48 pm

Son dönem fazlaca alkol almış olabilir misin? Kan ggt değerine de bir bak.
sarafin
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0

Mesajgönderen lennox77 » Pzr Kas 11, 2018 9:54 pm

Risk yaratacak bir değer değil. Kürlerde 400-500'leri gördüğüm oldu. Sonrasında tüm kontrollerim de normale döndüm. Fazla protein almış veya hafif yüklenmiş olabilirsin
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen albay00 » Pzt Kas 12, 2018 1:33 pm

sarafin yazdı:Son dönem fazlaca alkol almış olabilir misin? Kan ggt değerine de bir bak.

yok alkol ve sigara bende yok.kullanmam .sadece uzun zamandır bcca ve devamlı(1çay kaşığı) kreatin kullandım haftada 3 gün. bu kadarı yapar mı yaaaa? hiç bu kadar artmamıştı ?
En son albay00 tarafından Pzt Kas 12, 2018 1:39 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
albay00
Yeni Üye

Mesajgönderen albay00 » Pzt Kas 12, 2018 1:38 pm

lennox77 yazdı:Risk yaratacak bir değer değil. Kürlerde 400-500'leri gördüğüm oldu. Sonrasında tüm kontrollerim de normale döndüm. Fazla protein almış veya hafif yüklenmiş olabilirsin

risk yaratacak bir değer değil diyorsunuz ama bende ilk defa bu rakamı gördüm. Kür falan da yok.hap yok iğnr yok.fazla protein bu kadar artırır mı ? ne yapim şimdi ben ? antramana gidiyorum haftada 3 gün.bcaa /kreatin kullanıyorum antremanda.kullanmim mi artık ? ne öneriyorsunuz hocam ? ara mı verelim spora şimdi anlamadım ki hiç? düşürmek için neler yapabilirim.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim....
albay00
Yeni Üye

Mesajgönderen dogukan62 » Pzr Kas 18, 2018 9:36 pm

her şeyi kesip tekrardan kan testine girmeyi deneyebilirsin. 1 hafta boyunca her şeyi kes sonra kan testine gir. Tükettiklerini ise sağlıklı besinlerden seçmeye çalış.
dogukan62
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 11

Mesajgönderen lennox77 » Sal Kas 27, 2018 11:44 pm

Doktora da gözükebilirsin bir sorun olacağını sanmıyorum kalıtsal bir durumun yoksa
Karaciğer istesekte uğraşssakta genç yaşlarda bozulabilecek bir organ değildir
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir