Frost | 4 Aylık Değişim | İlk Kür

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Frost | 4 Aylık Değişim | İlk Kür

Mesajgönderen Frostinheart » Prş Ara 06, 2018 7:00 pm

Merhabalar arkadaşlar, uzun zamandır bu forumu takip ederken 2.5 ay önce artık ben de bir kür yapma gereksinimi duyarak @lennox77 hocamla birlikte bir kür planlaması yaptım ve dolayısı ile aranıza katılmış oldum. Kürden 1.5 ay önce bodybuilding calismaya basladim su an total 4ay10 gündeyim.

Yani ilaçsız 2.5 ay ilaçlı 1.7 ay gibi birşey olmuş durumda an itibari ile :)

Kısaca kendimle ilgili bilgi vereyim, 33 yasindayim, daha önce vücut geliştirme ile ilgilenmedim, sadece yazları olmak koşulu ile yüzme, futbol basketbol gibi sporlar ile ilgilendim.

Küre başlamadan önceki kilo: 81 Yağ oranı yaklaşık %22 Boy 1.80

Kullanılan ilaçlar
1-10 Testo Enanthate (Watson pharma) 250mg / hafta * 10 ve sonrası 500mg
1-5 Boldenone ( Genesis meds) 250 mg / hafta * 5-9 Boldenone ( Watson pharma ) 250 mg/hafta * 9-10 Boldenone 400mg ye çıkarıldı

Yardımcılar
Zinco 50mg / gün
Enginar ekstratı
Çok düşük dozda arimidex 0.25 mg her 3-4 günde 1 (Gynoya yatkın değilim orjinal ilaçsız testo ve e2 değerlerim yüksek)
Günde en az 3-4 litre Su
Glukozamin
Protein tozları; Günlük eksik kalan kısmını tamamlayacak kadar, genelde 3-4 shake

Kür 20 haftalık olarak planlandı şu an yarısındayım, Diğer haftalar da danabol kesilerek diğerleri aynı ölçüde devam etmeyi düşünüyoruz.
Görüldüğü üzere kürün ilk kısmını çok basit ve sadece orjinal kütle kazanımı için planladık, anabolik kullanımı minimal ölçüde idi.

Kürün 10 haftalık sürecinde tam olarak 15 kilo aldım şu an susuz kaldığımda kilom 95.5 ya da 96.5 arasında gidip gelmekte.

Şu anki soğuk ölçüler;

Kol: 45
Gögüs; 125
Bel: Sabah 85 Akşam 88 falan oluyor :)
Omuz; Çevre: 139 - Arka açıklık 64
Bacak: 67

Başlamadan önceki ölçülerimi pek bilmiyorum, ancak kollarım 35 gibi birşeydi sanıyorum.

Hedefim classique physique seviyesine çıkıp o kütleyi korumak yani 105 kilo civarı %9 yağ oranı hedefliyoruz.
En son Frostinheart tarafından Cum Eyl 02, 2022 3:05 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Frostinheart
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 5

Re: Frost | 4 Aylık Değişim | İlk Kür

Mesajgönderen lennox77 » Cum Ara 07, 2018 10:05 am

Üstad merhabalar tekrar
Form durumunu zaten takip ediyordum beraber güzel ilerledik burda paylaştığın için de teşekkür ederim
Yüksek dozajlara girmeden bile müthiş bir gelişim gösterdin
Bunda senin sert idmanlarının ve beslenmenin güzel olmasının da katkısı çok büyük. Başarı sizin,azcıkta olsa yol göstermedeki pay bizim olursa yeterlidir :)
Kür yapacak arkadaşlar için önemli bir örnek teşkil ediyorsun gerçekten bravo :)

Vücut böylesine tepki verirken ilerleyen aşamaları ve kürleri düşünemiyorum bile :)
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen karakral33 » Pzr Ara 16, 2018 8:40 pm

Hocam iyi günler ben sizin antrenman ve beslenme programınızı kür programından daha çok merak ettim. Çünkü kürsüzde iyi bir gelişim var ortada. Paylaşırsanız çok sevinirim
karakral33
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen lennox77 » Pzr Ara 16, 2018 9:50 pm

Mükemmel şekilde y yaptığını söyleyebilirim beraber çalıştığım biri olarak ama kendisi detaylarından bahsederse ben de öğrenmiş olurum
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen Hammerstorm » Cmt Ara 22, 2018 8:18 pm

Form çok güzel olmuş 2-3 gömlek artmış diyebilirim sanırım marka olarak Watson pharma kullanıyorsun şuan bende bu markanın tren enanthate boldenone ve testosterone enanthate ını kullanıyorum ve gayet memnunum
İDMAN-BESLENME-DİNLENME
Kullanıcı avatarı
Hammerstorm
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 112

Mesajgönderen Frostinheart » Pzt Ara 24, 2018 10:19 pm

karakral33 yazdı:Hocam iyi günler ben sizin antrenman ve beslenme programınızı kür programından daha çok merak ettim. Çünkü kürsüzde iyi bir gelişim var ortada. Paylaşırsanız çok sevinirim

Merhabalar hocam

Bugüne kadar hiç mikro saymadım, belirli bir algoritmaya göre gitmedim, midemin alacagi kadar gün içine bölünmüş şekilde yedim. Yani örnek olarak sabahları normal kahvaltı bazen yumurta 2-3 tane bazen hiç yok, günde 3-5 protein shake (protein alımına dikkat ediyorum günlük 220 altına inmemeye calisiyorum), yulaf ezmesi muz süt corn flakes ve karışımları (karbonhidrat maxlamak için) Tavuk, et ya da balık + pilav makarna (yemeklerden günde 150 gr civarı protein almaya calisiyorum o ölçüde 3 ögüne bölünmüs et ve türevleri) meyve sebze vesaire. Genelde geceye kadar yedim. 3 haftadır durma düzeyine geldim kilo olarak carbları 600 civarına cikardim bakalim gelismeler ne gösterecek.

Şu ana kadar haftada 5-6 gün arka arkaya pzt den cuma ya da cumartesine kadar

1- Chest and triceps
2- Back and biceps
3- Shoulders - legs
4- Chest and triceps
5- Back and biceps
6- Shoulders - legs ( form durumuna göre, iyi hissetmiyorsam off)

Şeklinde çalıştım. Daha üst seviyeye çıkana kadar da bu şekilde devam edeceğim.

Hızlı gelişim yani noob gains ve etkenlerin etkilerini maksimum düzeye çıkarmak için haftada 2 kez her bölgeyi öldüresiye çalıştırdım. Her eve geldiğimde yattığım yerden ağrılar içinde dönebilecek durumdaydım, her kaltığımda ağrılar ile uyandım diyebilirim.

Antenmanların vaktini hiç saymıyorum genelde 2 bölgenin bitimi 2 saati buluyor, haftada 3 günde karın yapıyorum 1 tanesi 30 dakika diğerleri 5-10dk olmak üzere, hayatımda hiç karın kası yapmadım oluşturmak biraz uzun zaman alıyor dolayısı ile. Bazen 2.5 saat sonra çıktığım oluyor, kendimi adadığım için fark etmiyorum zamanın nasıl geçtiğini.

Ana bölge 5-6 egzersiz 4er ya da 3 set (1 ya da 2 tanesi süper bazıları drop setli) yapamayana kadar çalışıyorum. Yani 8 10 tekrar gibi net bir olayım genelde yok, yine de 10-12 tekrarda artık kaldıramayacagım agirliklar ile calisiyorum.

Diğer bölge 3-4 egzersiz 3-4 set yine aynı biçimde.

Bazı bölgeler ağır çalışmaya daha iyi tepki verirken bazıları da yüksek sayıya daha optimal ağırlğa tepki veriyor bu yüzden iki türü de gerçekleştiriyorum.

Antrenmanlarım %70 yüksek ağırlık 10-12 tekrar ,%30 daha düşük ağırlık ve daha çok tekrar ile geçti (yine form durumunuza yorgunluk durumunuza göre), sürekli ağırlık artırma üzerine kaldırabildiğim ve 10-12yi görebildiğim max kilolar ile çalıştım.

Ağırlık gelişimini örnek verecek olursam hatırladıgım kadarı ile;

incline dumbell press 50 + 50 kilo ile (12.5 + 12.5 ile başladım)
Bench press 100 kilo ile ısınma + 130 kilo 10 12 tekrarlı setler ile (40 ile başladım)
Leg press: 240 kilo (70 ile başladım)

Yardımcı olabildiysem ne mutlu
Kullanıcı avatarı
Frostinheart
Yeni Üye

Mesajgönderen Frostinheart » Pzt Ara 24, 2018 10:21 pm

Hammerstorm yazdı:Form çok güzel olmuş 2-3 gömlek artmış diyebilirim sanırım marka olarak Watson pharma kullanıyorsun şuan bende bu markanın tren enanthate boldenone ve testosterone enanthate ını kullanıyorum ve gayet memnunum

Güzel yorumlarınız için teşekkürler üstad, evet watson kullanıyorum lennox hocamın tavsiyesi üzerine, ben de gayet memnunum
Kullanıcı avatarı
Frostinheart
Yeni Üye

Mesajgönderen Frostinheart » Pzt Ara 24, 2018 10:39 pm

Şu anki halimi de atayım ışık efekti vs olmadan direk normal aynadan, gym aynaları biraz büyük gösteriyor olabilir :)))

Resim Resim

Ek olarak günlük cardio ekledim 20-30 dakika arası bisiklet yürüyüş vs, yağ oranım azalmaya başladı six packler görünür oluyor yavaş yavaş tahmin ediyorum %12 civarı yağ oranım var şu an. Kilo sabah 97 cikiyor.

Hedefim 100-105 kilo define olmak, değerli hocalarımız yorumlarlarsa sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Frostinheart
Yeni Üye

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir