Eklem Ağrıları İçin Steroid

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Eklem Ağrıları İçin Steroid

Mesajgönderen Rooturk » Sal Mar 15, 2016 7:03 pm

Sevgili arkadaşlar ve hocalar Deca haricinde eklem ağrılarını iyileştirebilen başka bir anabolizan varmı acaba deca eklemlere iyi geliyor biliyorum ama bana pek iyi gelmiyor :) .
Rooturk@Hotmail.Com - 532 749 69 83
Rooturk
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 61

Re: Eklem Ağrıları İçin Steroid

Mesajgönderen lennox77 » Çrş Mar 16, 2016 8:44 pm

Söz konusu rahatsızlığınızı tıbbi gözetimde kontrol ettirdiniz mi ?
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen Rooturk » Pzt Mar 21, 2016 10:25 pm

Tabi baktırdım sol omuzumda sıvı birikmesi , sağ omuzumda yağ azalması gibi şeyler , eklem için kortizon vurdular , dünya kadar ağrı kesici içtiğim cabası zaten iki ayda spora ara verdim fizik gördüm. spora ara verdiğim dönem yaptığım dönemden daha fazla ağrı çektiğim için 2 haftadır tekrar spora başladım. şu an eh işte gibi bir durum. Deca eklemleri kuvvetlendiriyor ama decadan uzak durmak istiyorum. Aslında decayı sizden sormuştum ama korktuğumdan geri dönmedim gene alırsam ürünleri sizden alıcam sizden aldığım hiçbir üründe sıkıntı yaşamadım lennox hocam. sizin bildiğiniz eklem kuvvetlendirici bir anabolizan varsa bilgilendirirseniz sevinirim.
Rooturk
Yeni Üye

Mesajgönderen lennox77 » Sal Mar 22, 2016 8:41 pm

Tüm anabolizanlar aslında kemikleri güçlendiriyor hemen hemen (winstrol vb dürietikler hariç)
Danabol ve yüksek dozaj testo ile bir kür yapabilirsiniz benzer sorunları yaşayan sporcularıma yaptırdım yakın zamanda tabii burda antrenman sistemi ve glucosamine takviyeleri de önemli bir role sahip olacak
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen Rooturk » Pzt Mar 28, 2016 8:33 pm

Testo kullanmışken yanındada boldenon falan kullanırım sanırım. Yüksek dozaj derken haftada kaç mg dan söz ediyoruz hocam.
Rooturk
Yeni Üye

Mesajgönderen lennox77 » Sal Mar 29, 2016 11:52 pm

1000 mg olabilir
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen Sir_Ozzyz » Cmt Nis 23, 2016 5:02 pm

lennox77 yazdı:Tüm anabolizanlar aslında kemikleri güçlendiriyor hemen hemen (winstrol vb dürietikler hariç)
Danabol ve yüksek dozaj testo ile bir kür yapabilirsiniz benzer sorunları yaşayan sporcularıma yaptırdım yakın zamanda tabii burda antrenman sistemi ve glucosamine takviyeleri de önemli bir role sahip olacak

Hocam aynı omuz problemleri bendede var malesef ve antreman performansımı çok büyük derecede düşürdü. Susta Primo kürünün 8. haftasındayım. haftalık 500 susta 300-400 primo alıyorum ve bu hafta danabol'e başladım. Sonra 3 haftadır gram ilerleme yok malesef omuz sıkıntımdan dolayı sanırım. Ne önerebilirsiniz benim için ? Teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
Sir_Ozzyz
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 3

Mesajgönderen ati88 » Pzr Nis 24, 2016 8:56 pm

Osteoartrit sebebiyle olan eklem ağrılarında oral hyaluronic acid (HA) önerebilirim.
Osteoartrit erkeklerde 45 yaşından önce, kadınlarda da 45 yaşından sonra ortaya çıkabiliyor. Bu rahatsızlık estrojen hormonunun azalması nedeniyle eklem arasındaki sinoviyal sıvı üretiminin azalması, ve buna bağlı olarak eklem yerindeki kıkırdak dokunun sürterek zarar görmesiyle ortaya çıkıyor. Ağırlık çalışırken formu doğru kullanamamak da eklem yerlerinin zorlanmasına ve bu rahatsızlığın ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Sinoviyal sıvının temeli olan HA'nın sentezinde glucosamine, chondroitin gibi popüler supplementler kullanılıyor. Ama bu sentezin gerçeklwşmesi için estrojen hormonu gerekiyor. Estrojenin yokluğunda nandrolone (deca) HA sentezini gerçekleştirebiliyor.

@lennox77 hocanın da belirttiği gibi yüksek dozda testosterone ve dianabol gibi aromatize olan steroidleri kullanarak dolaylı olarak estrojeni arttırarak ve glucosamine gibi bir takviye kullanarak HA sentezi arttırılabiliyor.

Benim sağ dizimde ve kalçamda bu rahatsızlık mevcut. Geçmişte bir jinekomasti yaşadıgım için ve bu jinekomastiyi tekrar ortaya çıkardığı için estrojen seviyemi yükseltemiyorum. Yüksek estrojen ayrıca tansiyonumun artmasına da neden oluyor, ve estrojenin estrodial formunun kanserojen olduğunu belirtmeme gerek yok diye tahmn esiyorum. Tren ile 8-9 haftalık kürler yaptığım için de şimdilik nandrolone (NPP veya deca) kullanmıyorum.

Ortopedi kliniklerinde eklem içine HA enjekte edebiliyorlar. Fakat duyduğum kadarıyla bu eklem içi enjeksiyonların ayda bir tekrarlanması gerekiyor ve maliyeti de yüksek.

Bunların yanında kür dışında da kürdeki gibi powerlift ağırlıklı çalıştığımdan dolayı kür dışında da eklemleri koruduğu için oral HA supplementi kullanmayı tercih ettim.

Ben fiyatı uygun olduğu için yurtdışından getirttiğim bir ürünü kullanıyorum. Bir tablette sodyum hyaluronate formunda (Na + HA) 300 mg HA, ve 1200 mg kollajen kompleksi bulunuyor. Günde iki tablet kullanıyorum, ve etkisini kür dışı olmasına rağmen 3 günde görmeye başladım.

Türkiye'de Solgar firmasının HA, kollajen ve chondroitin içeren tabletleri var. (Kollajeni kemik suyu kaynatarak veya sığır jelatini ve bağ dokularından alabiliyoruz zaten). Solgar'ın HA ürününde 30 tablet, bir tablette 120 mg HA (sodyum hyaluronate formunda) bulunuyor.

Fiyat olarak bence çok pahalı fakat yurtdışından HA getirmeden önce bu supplementi denemek isteyenler Solgar'ın ürününü deneyebilir. Ben günde 600 mg kullanıyorum. Bu doza ulaşmak için Solgar'ın HA tabletlerinden günde 5 tane kullanmak lazım. Ama eğer işe yararsa bunu şişe bitene kadar farkedeceğinizi tahmin ediyorum.

İlgilenen olursa kullandığım ürünü ve diğer farklı yurtdışı kaynaklarını da buraya ilave ederim.

Herkese eklem ağrısız iyi antremanlar.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen Rooturk » Çrş Tem 13, 2016 3:46 pm

2-3 senedir geçmeyen eklem ağrılarımın nerdeyse tamamı geçti 1 haftaya sanırım tamamen siler süpürür sakatlığım büyüktü çünkü. geçen kürde sahte üründen sanıyorum libido dipte diye baslık açmıştım hatta cok korkmuştum gene aynı olacak diye ancak korktugum başıma gelmedi su an hiçbir problem yok hatta libido arttı dersem yalan olmaz :) Asıl amacım sakatlıkların geçmesiydi o yüzden kür benim için amacına ulaştı antrenmanlarım oldukça rahat geçiyor ağrılarım 4. hafta itibariyle geçmeye başladı.

Ben bişeyi mrk ediyorum deca hani eklem , tendon vs kuvvetlendiriyor ya hasarlı dokuları onarıyormu acaba tedavimi ediyor bunu çok merak ediyorum bu konuda biraz aydınlatabilirmisiniz bilgisi olan var ise acaba. saygılar.
Rooturk
Yeni Üye

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir