kilom artmadı

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

kilom artmadı

Mesajgönderen tatar26 » Çrş Nis 13, 2016 8:06 pm

ilk 4 hafta 250 mg testo 200 boldenon ve günde 4 tablet danabol ardından 3 hafta 500 testo 400 boldenon son 4 haftada 750 mg testo 400 mg boldenon kullandım beslenmem kg başına 3 gr protein 3 gr karb şeklindeydi antrenmanım günde 6-5 gün ve kendimi zorlayacak şekildeydi uykum günde 7-8 saatti en az . 11 haftalık kürün sonunda kilomdaki artış 1 kg. evet 1 kg. küre başlarken kilom 70 ti şuan 71 oda gün içerisinde sabah kalktığımda 70,5. nerede hata yaptığımı anlayamıyorum acaba yağ yakımıdamı oldu aynı zamanda ölçülerimdeki değişiklik kolum 29dan 37 oldu ilacı keseli 10 gün oldu şuan 35e düştü ölçüm . millet onlarca kilo kütle kazandım vs yazıyor içimde bir burukluk var ne emeğiminne ilaçların karşılığını tam olarak alabildiğmi düşünmüyorum. ilaçlarda sıkıntı olacağını sanmıyorum forumdaki güvenilir hocalardan birinden aldım. sizce problem ne olabilir ?
tatar26
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: kilom artmadı

Mesajgönderen ati88 » Prş Nis 14, 2016 11:35 am

Dostum büyük ihtimalle yeteri kadar beslenmemişsin.
70 kiloda kilo başına 3 gr protein ve 3 gr karb ile kalori hesabı yaparsak:
(70 x 3 x 4) + (70 x 3 x 4) = 1680 kcal

1680 kcal dediğin enerjiyi 70 kilo bir erkek hiç birşey yapmadan sadece nefes alarak yakar.

Bunun yanı sıra kilo almak ve kilo vermek tamamen beslenme ile ilgili bir şey. Alınan veya verilen kiloların kas mı yoksa yağ mı olduğunu steroid ve ağırlık çalışarak değiştirebiliyoruz, hepsi bu.

Yoksa steroidler sihirli olarak kilo aldırmaz veya verdirmez. Kullanırsın, kaslarda glikojen depolanması ve bu ekstra glikojenin saklanması için su tutumu artar. Bırakırsın, bir hafta on gün sonra bu ekstra depolanan glikojen ve su biter ve eski haline dönersin. Kalıcı kilo artışı için doğru antreman ve doğru beslenme bu için olmazsa olmazı.

Kolların 29'dan 35'e çıktığını ve kilonda da fazla artış olmadığını düşünerek hem kas kütleni arttırmış olman hem de bir miktar yağ kaybetmiş olacağını düşünüyorum.

Önce ve sonra çekilmiş fotoğraflar olsaydı daha iyi değerlendirebilirdik.

Kilo dışında güç artışı fark etmedin mi?
Mesela bench press, squat, deadlift önce max kaç kilo x tekrardı, şimdi max kaç kilo x tekrar?

Bunlar bir kenara, kasların gelişimine etki eden kişiden kişiye pek çok farklı etken var. Bir kasın kas/tendon oranı ne kadar yüksekse o kadar fazla büyüme imkanı oluyor. Bunu en iyi önkolu ve kalfı küçük olanlar ile büyük olanlar arasında farkedebilirsin. Kalf kasının alt tendonu çok uzun ama lif kısmı kısa ise o kalf istesen de çok büyüyemez. Aynı şey önkol için de geçerli. Bunun yanı sıra bir kasın içinde bulunan ikinci tip hızlı kasılan kas liflerinin miktarı birinci tip yavaş liflere oaranla ne kadar fazlaysa kaslar o kadar fazla hacim kazanabilir. Örnek olarak: Hızlı lifler 100 metre koşucularda daha çok bulunur, yavaş lifler maraton koşucularında daha çok bulunur.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen tatar26 » Cum Nis 15, 2016 7:14 pm

hocam şöyle yağım baya fazla yüzde yirmilerde oyüzden kol dışında nerem iyi gelişti nerem kötü gelişti anlayamıyorum gücümdeki artışa bakıp yaklaşık kollarla doğru oratnıda gelişmiştir diyebilirim resimleri en kısa zamanda atıcam. iyimser olarak şöyle düşünüyorum yemek yediğimde gün içinde tartılınca bir yada iki kilo fazla çıkabiliyorum başlarken 68 olsam 2,5 kilo ordan 2,5 kiloda yağ yakıp yerine kas almış olabilirim 5 kilo kas eklemişimdir. kolumda 6 santim artış var arkadaşım kolunu 6 santim arttırdığında kilosu 6 kg artmıştı çünkü. bendede aşşağı yukarı okadar bi kilo artışı olmuştur kaslarda diye mantık yürüttüm.
tatar26
Yeni Üye

Mesajgönderen rcanbilgic » Cmt Nis 16, 2016 1:53 pm

ati88 inde dediği gibi, kürde kilo almada beslenmenin rolü bence ilaçlardan daha büyüktür. Aynı şekilde sahip olduğunuz kas kütlesi de kürde katedeceğiniz yolu belirler. 70 kilo iken %20 yağ oranı düşük miktarda kas kütlesi demektir.
rcanbilgic
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 11

Mesajgönderen tatar26 » Pzr Nis 17, 2016 8:12 pm

hiç olmassa vücudu kimyasala alıştırdım diye düşüneyim bari koluda 5 cm büyüttük gerçi o 5 cm doğaldada oluyor sonuçta 29dan 34e 40tan 45e değil :( artık bidahaki kürlerde 5er gr alırım carb ve protein o işte nası olucak bilmiyorum 5 gr protein demek 1,5 kg tavuk demek oda günde 15 tlden 450 tl yapıyor kürden daha pahalıya yemek yiycez demekki :D
tatar26
Yeni Üye

Mesajgönderen rcanbilgic » Pzr Nis 17, 2016 8:17 pm

Çok erken küre girmişsin. Biraz daha doğal gelişimine devam et, Daha sonra kür hevesini alırsın diyim bari :D
rcanbilgic
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 11

Mesajgönderen ati88 » Pzt Nis 18, 2016 12:22 pm

Bence agırlık x 3 gr/kg kadar protein yeterli olacaktır.
Geri kalan kalorileri de karbohidrat ve yağlardan tamamlarsın.

Mesela 70 kg ve günlük ihtiyacı 2500 kcal olan bir erkek atlet için hesaplarsak:
(rakamlar ve çarpanlar örnek vermek adına ortalama değerler)

Günlük protein ihtiyacı:
Kilo x 3 gr/kg protein: 70 kg x 3 gr/kg = 210 gr

Günlük yağ ihtiyacı:
Kilo x 0.8 gr/kg yag: 70 kg x 0.8 gr/kg = 56 gr

Proteinlerden gelen kalori:
210 gr x 4 kcal/gr = 840 kcal

Yağlardan gelen kalori:
56 gr x 9 kcal/gr = 504 kcal

Proteinlerden ve yağlardan gelen kaloriyi bulduktan sonra geri kalanı enerji hakkımızı karbohidratlar ile dolduruyoruz:

Karbohidratlardan alacağımız kalori:
2500 kcal - 840 kcal - 504 kcal = 1156 kcal

Günlük karbohidrat ihtiyacı:
1156 kcal / 4 gr/kcal = 289 gr

Bu kalori ihtiyacını da çoğunu yavaş sindirilen karbohidratlardan alırsak, hızlı karbohidratları da sadece antreman öncesinde, sırasında, sonrasında kontrollü olarak tüketirsek ve fruktoz içeren karbohidrarı günlük 25 gr ile sınırlarsak beslenmenin genel hatlarını oluşturmuş oluruz.

Tüketilmesi gereken protein miktarı, protein türleri, protein ve karbohidratların zamanlamaları ve supplementler hakkında Lyle McDonald'ın "The Protein Book: A Complete Guide for the Athlete and Coach" kitabı epey işime yaramıştı zamanında. İlgilenenler için linkini de buraya bırakıyorum :)
http://libgen.io/book/index.php?md5=FDE ... BD0565E939

Ben kalori hesabımı yapmak için bu siteyi kullanıyorum, işimi kolaylaştırıyor. Muadilleri ve olabilir, IIFYM macro calculator olarak arandığında çıkacaktır.
http://whataremymacros.com/
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen tatar26 » Pzt Nis 18, 2016 8:17 pm

he önemli olan kaloriyi tamamlamaksa onu tamamlamışımdır nasılsa bulkdayım diye yağlı yemekten kaçınmadım :D neyse yav zaten boldenondan ne olur ki gömiyim decayı treni gene büyümezsem demekki bu spor bana göre değilmiş der bırakırım :D
tatar26
Yeni Üye

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir