kütlemin hiç bir kısmını koruyamadım

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

kütlemin hiç bir kısmını koruyamadım

Mesajgönderen tatar26 » Çrş May 25, 2016 1:17 am

kürde 29dan 37ye çıkan kolum iki buçuk aylık bir sürede (okuldan dolayı vakit ayıramadım salona gitmeye) 32ye düştü yeni küre başladığımda 37nin üzerine mi koymaya devam ederim yoksa hayal mi o olay ? geri başladığında eski haline hızlı bir şekilde dönülüyomuş diye okudum.
tatar26
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: kütlemin hiç bir kısmını koruyamadım

Mesajgönderen lennox77 » Çrş May 25, 2016 11:30 am

Yaş kilo ve spor geçmişi nedir ?
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen tatar26 » Çrş May 25, 2016 12:39 pm

17,66, 4 ay
tatar26
Yeni Üye

Mesajgönderen Steel » Çrş Haz 08, 2016 4:27 pm

17 yaşına henüz tam anlamıyla erkek bile olmadan (ergenlik) artı hiç spor geçmişi olmadan küre girmek...
Kullanıcı avatarı
Steel
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 1

Mesajgönderen ati88 » Prş Haz 09, 2016 10:17 am

Yanlış hatırlamıyorsam küre başlamadan önce 70 kg ağırlığındaymışsın, ve kolunun çapı 29 cm'miş.
viewtopic.php?f=13&t=1932#p15029

Şu anda da 66 kg ağırlığındasın fakat kolunun çapı 32 cm.

Bana göre iki ihtimal olabilir.
Birincisi yeteri kadar beslenmiyorsun, bu nedenle bir miktar kilo kaybetmişsin. Spor yapmayı bıraktığın için kaslar 1 kg kadar hacim yitirmiş olabilir. Verdiğin bilgilere göre sadece kol çapından yola çıkarsak kazandığın kasların bir kısmını korumuşsun, ama yeterli beslenmediğin için belki de bir kısmını kaybettin diye düşünüyorum.

Yağ da kol çapını arttırır ama bize verdiğin bilgilerden kilo kaybına rağmen yağlanma olup olmadığına dair bir şey anlamak güç. Mesela kürden önce ve şimdi alınmış bel çevresi ölçüsü var mı? Bel çevresindeki değişiklikten yola çıkarak kollarındaki 3 cm'lik artışın yağ mı yoksa kas mı olduğu konusunda daha isabetli yorum yapabiliriz.

İkinci ihtimal ise kürden sonra doğal testosteron üretimin normale gelmedi. Bu nedenle hızla kas kaybediyorsun ve vücudunda yağ birikiyor.

PCT yaptın mı? Daha önce PCT'den bahsetmemişsin.

Kürden önce ve sonra hormon testi yaptırdın mı? Yaptırmadıysan bence en kısa sürede hormon testleri yaptır. İlk etapta LH, FSH, Toplam Testosteron, Serbest Testosteron, Prolaktin ve TSH, FT3, FT4 testlerini yaptırsan yeterli olabilir. Bir endokrinoloji uzmanına gidip şikayetlerini anlatırsan daha iyi yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen tatar26 » Pzt Haz 13, 2016 9:34 pm

hocam pct yapmadım ama libidomda düşüş yok kolum 37,5 lara kadar çıkmıştı kür içinde şimdi nasıl bukadar hızlı düştüm anlamıyorum
tatar26
Yeni Üye

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir