Kür Sonu Hormon Tahlili

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Kür Sonu Hormon Tahlili

Mesajgönderen bosnianturkish » Sal Ağu 02, 2016 7:35 am

Arkadaşlar merhaba. Mayıs sonunda 10 Haftalık Test. Enantat 500mg ve Boldenone 500mg kürünü bitirdim, PCT olarak 4 hafta clomid ve nolvadex kullandım. Kür sonrası 2-3 hafta boyunca acayip bir libido düşüşü vardı ama neyse ki 1 aydır normal. PCT nin son haftası(haziran başı) kan testi yaptırdım, testosteronum üst sınıra yakın (1-7 arasında 5) civarıydı yani iyi bir haberdi. Prolaktin alt sınıa yakın, LH ve FSH Üst sınırları biraz aşmışlardı. Bir abime gösterdim gayet iyi dedi. Neyse, bi ara bende masturbasyon sonrası yanı bosalma sonrası göğüs ucu agrısı oluyordu gün içerisinde. 1-2 tane nolvadex attım gecti uzun süre. Simdi 2-3 gündür gene boşaldıktan sonraki gün bazen göğüs ucunda hafifi agrılar oluyordu ben de bundan dolayı ürolojide test yaptırdım. Dokrota göstermeden önce size de bi danışayım dedim.

SONUÇLARIM : http://i.hizliresim.com/r9AVR1.png
bosnianturkish
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: Kür Sonu Hormon Tahlili

Mesajgönderen Rooturk » Sal Ağu 02, 2016 3:18 pm

LH ve FSH Clomid den dolayı yüksek cıkmıs olması muhtemel göğüs ucundaki ağrıda zamanla geçicektir merak etme bir problemin yok sadece sende olmuyor yani. Zamana bırak için rahat olsun.
Rooturk@Hotmail.Com - 532 749 69 83
Rooturk
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 61

Mesajgönderen bosnianturkish » Sal Ağu 02, 2016 4:52 pm

Hocam yorumunuzdan dolayı teşekkür ederim, ama ben clomid-nolvadex' pct yi bitireli 2 ay oluyor.
İlk kan testini pct son haftası yapmıştım ve evet fsh ve lh yuksek cıkmıstı, ben de bunu clomid'e bağlıyordum. Ama bu resimdeki kan testini dün yaptırdım ve 2 ay önce pctyi bitirmiştim.
bosnianturkish
Yeni Üye

Mesajgönderen Rooturk » Sal Ağu 02, 2016 7:15 pm

Rica ederim hoca değilim onu belirteyim dediğim gibi zamana bırak düzelicektir. Ben pctlerimi 2 aydan kısa yapmam tavsiye niteliğinde değil 2-3 ay arası yaparım çünkü benim vucut anca toparlanıyor. herkesin vucudunu tanıması bu sporda eğer steroid kullanıyorsa çok önemli onu demek istiyorum.
Rooturk
Yeni Üye

Mesajgönderen bosnianturkish » Çrş Ağu 03, 2016 9:19 am

Bugün sonucunu doktora göstermeye gitti urolog. Bana endokrin gitmemi söyledi, tesisler için ultrasona tarih verdi filan ama tam bu değerler nedemek soylemedi açıkçası korkuttu beni. Millet kurden sonra lh yükseltmek için preglyn vurur sırf Lh yükselsin diye. Benim lh yüksek ama bu kötü bişey mi
bosnianturkish
Yeni Üye

Mesajgönderen Rooturk » Çrş Ağu 03, 2016 10:41 am

Sen 3 ay bekle normal hayatına dvm et düzelmiş olursun. Ben su an kürdeyim kan versem direk ameliyata alırlar :). Doktorlarınız kullandığımız seyler hakkında bilgisiz.
Rooturk
Yeni Üye

Mesajgönderen metinav » Çrş Ağu 03, 2016 5:24 pm

Prolaktinin yüksek çıkmış eczaneden cabaser 1 mg al.Üç günde bir yarım tablet iç 2 hafta kullan tamamdır.Meme ucundaki hassasiyet östrojenden değil, prolaktinden kaynaklanıyor...
metinav
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 27

Mesajgönderen bosnianturkish » Çrş Ağu 03, 2016 8:43 pm

LH yüksekliği ve östrojen düşüklugunu nasıl yorumlayabilirsiniz ?

Cabaser dediginiz ilaç arimidexin alternatifi olan ilaç değil mi? Hani testoyu estrogene dönüşmesini engelleyen ilac
bosnianturkish
Yeni Üye

Mesajgönderen Rooturk » Prş Ağu 04, 2016 5:48 am

Cabaser prolaktin inhibitörüdür yani prolaktini düşürür prolaktin kaynaklı jinekomastiyi önler. arimidex aromataz inhibitörüdür testosteronun aromatize olmasını önler yani ostrojene dönüşmesini ostrojen kaynaklı jinekomastiyi engeller. Küründe deca , trenbolone gibi anabolizanlar varsa prolaktin kaynaklı jinekomasti olması muhtemel. Emin ol ben senden daha fazla problem yaşadım doktorlarımız steroidler hakkında bilgisiz ve vucutta ne yapacakları hakkında doktor doktor dolaşmana gerek yok psikolojin daha çok bozulacak emin ol. Bu konuda bilgili bir doktora gidersen o başka. Kür bitti hemen hormonlarım toparlasın diye bi lüksümüzde yok malesef :) o yüzden sabırlı ol biraz ostrojen engelleyici göğsündeki ağrı hassasiyeti kesmiyosa arkadaşında dediği gibi prolaktin kaynaklıdır cabaser kullan. Son olarak yüksek prolaktin seviyesi testosteron seviyenizide düşürür.
Rooturk
Yeni Üye

Mesajgönderen bosnianturkish » Prş Ağu 04, 2016 7:24 am

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Prolaktin meselesi halloldu, cabaser alıcam. Peki Östrogen düşüklüğüne ve lh yukselmesine bir yorumunuz var mı ?

2 ay önce PCT son haftasında yaptığım testte sonuçlar şu şekildeydi :

testosteron 5.9(2.49-8.36 ref. Araligi)
LH 17.44(1.7-8.6 ref)
FSH 15.8 (1.5-12.5 ref.)
Prolaktin 11.05 (4.5-21.5 ref)

Görüldüğü üzere bu 2 ay boyunca Prolaktin yükselmiş, fsh ve lh düşüş göstermiş. Ama lh halen biraz yüksek. Testo da biraz düşmüş. Bu kan testini yaptırdığım zaman pct son haftasındaydım clomen-nolvadex alıyordum.

Merak ettiğim şey şu :1- LH yükselmesi nedemek düşmesi nedemek ? Hangisi iyi ? cunku kurden sonra millet lh yukseltmek icin preglyn alır.
2- FSH yuksekliği nedir dusukluğu nedir ? Hangisi iyidir ?
3- Estrogenin dusuk cıkması iyi mi kotu mu anormal bir durum mu ?

Simdiden cok tesekkurler
bosnianturkish
Yeni Üye

Sonraki

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir