Kür Sonu Hormon Tahlili

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Re: Kür Sonu Hormon Tahlili

Mesajgönderen Rooturk » Prş Ağu 04, 2016 9:17 am

LH ve FSH Cocuk yapma kabiliyeti ile alakalı Sperm üretimi , miktarı ve kalitesiyle yani. FSH vs LH zamanla toparlanır onu kafaya takma ayrıca iki ay önce yaptırdığın tahlilide referans alma o kadar ilaç kullandın. Preglyn için biraz geç kaldın bence pct yaparken ya clomid kullanıcaktın yada preglyn ikisi aynı anda olmaz zaten fazla baskı yapar. Sen prolaktini düşür ve zamana bırak fazla kurcalanacak endişe edilecek bir durumun yok. Cabaser vermezse eczane muadili olan Dostinex al. 1 Tableti 0.5 Mg dır ikiye bölüp 0.25 mg al 3-4 günde sonra kalanı al. Vucudun alışana kadar araç makine kullanımınada dikkat et ani uyku yapabilir.

Testosteron düşüklüğünü zaten söylemiştik yüksek prolaktin düzeyleri testosteron salgısını azaltır cabaser yada dostinex le beraber 1 ay boyunca günde 20 mg nolvadex tekrar kullanabilirsin FSH vs LH ile testosteron seviyeni toparlar. Ostrojenin düşük cıkması problem değil gayet iyi.

Şunu söylüyorum emin ol ben daha kötülerini yaşadım senin hiçbirşeyin yok normal bunlar zamana bırakıcaksın takarsan kafaya psikolojinde bozulur çok zor toparlarsın. Sağlığını göz ardı et demiyorum tabiki doktora git fikirlerini al ama fazlada takıntı yapma işin içinden cıkamazsın geçmiş olsun.
Rooturk@Hotmail.Com - 532 749 69 83
Rooturk
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 61

Mesajgönderen bosnianturkish » Prş Ağu 04, 2016 11:28 am

Tekrar çok teşekkür ederim. Ben preglyn kullanmadım pct'de. Sadece clomen-Nolvadex kullandım. Dediklerinizi anladım.

Tek bir yer anladım, Ben zaten FSH ve LH nin sperm ve cocuk ile ilgili oldugunu biliyordum. Ama ben sadece şunu anlayamadım. Yüksek olması nedemek bunların ? Ve düşük olması nedemek ?
bosnianturkish
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen Rooturk » Prş Ağu 04, 2016 11:51 am

Düşük olması hamile bırakma potansiyelinin az olması demek anlayacağın dille kuru sıkı :) yüksek olmasıda tam tersi zaten şimdi tahlil versen ya düşük cıkar yada normal sınırlar içerisinde çıkar yüksek çıkacağını sanmam. Beslenmenle bile haftalık değişebilecek değerler bunlar.
Rooturk
Yeni Üye

Mesajgönderen bosnianturkish » Prş Ağu 04, 2016 12:14 pm

Rooturk hocam cok iyisiniz cok tesekkur ederim ilginiz için. Ozaman LH ve FSH yuksek demesi benim hamile bırakma oranımın yuksek olması mı demek ? Bu konuda suphelerim vardı cunku, hatta sperm testi bile dusundum. Cunku evlenicem 1-2 seneye
bosnianturkish
Yeni Üye

Mesajgönderen Rooturk » Prş Ağu 04, 2016 1:00 pm

normal şartlarda steroid kullanmamış biri için düşük olmasıda yüksek olmasıda sıkıntılı bir durum normal olanı referans aralığında olması. Sen steroid kullandığın için düşük olması sorun teşkil etmez yüksek çıkmasıda yalancı yükseklik önemseme. bir kaç aya düzelmiş olursun tüm değerlerin normale biner yüksek kalmaz yani. Çok evham yapma :) 3 ay sonra tekrar tahlil yaptır normal olduğunu görüceksin. Normalde herhangi bir problemin yoksa çocuk sahibi olursun.
Rooturk
Yeni Üye

Mesajgönderen bosnianturkish » Prş Ağu 04, 2016 1:22 pm

Tesekkur ederim hocam. Peki ben kendimi geliştirmek acısından da sorayım. FSH ve LH dusukluğu nedemek ? Yuksekliği nedemek ? Yani kendimi bu konuda geliştirmek acısından sordum. Mesela internette lh yuksekse testislerde bir sıkıntı vardır diyo, düşükse de buna benzer birsey soyluyor.
bosnianturkish
Yeni Üye

Mesajgönderen Rooturk » Prş Ağu 04, 2016 1:29 pm

Yaw kardeşim :) bunun dünya kadar sebebi var kendini geliştirmek istersen makale oku biraz sen seninle ilgini olanı önemse seninki kullandığın steroidlerden kaynaklı ve düzelicek. Normal şartlarda bunun o kadar çok sebebi varki herhangi biri olabilir tek bir sebebi yok yani şundan yada bundan deme lüksümüz yok bunu doktorlar bile ileri tetkik yapmadan sebebi budur diyemez. Senin içini rahatlatayım aydınlatmaya calısıyım diyorum sende pek zorluyorsun birader :)
Rooturk
Yeni Üye

Mesajgönderen bosnianturkish » Prş Ağu 04, 2016 1:46 pm

Evet saglık konusunda takıntılıyım malesef. Çok tesekkur ederim. En yakın zamanda cabaser alıcam. Allah razı olsun
bosnianturkish
Yeni Üye

Mesajgönderen metinav » Prş Ağu 04, 2016 3:51 pm

bosnianturkish yazdı:LH yüksekliği ve östrojen düşüklugunu nasıl yorumlayabilirsiniz ?

Cabaser dediginiz ilaç arimidexin alternatifi olan ilaç değil mi? Hani testoyu estrogene dönüşmesini engelleyen ilac

Lh yüksekliği ve total testo düşüklüğü varsa bu testislerin duyarsızlaşmasıyla alakalı olabilir.Pct nin doğru yapılmadığını gösterir.Östrojenin düşüklüğü sorun değil aromatize olmadığının gösterir.

Cabaser başka bir ilaç etkisi sadece prolaktin hormonuna...Ai denilen ilaçlardan değil...
metinav
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 27

Mesajgönderen bosnianturkish » Prş Ağu 04, 2016 5:36 pm

Teşekkür ederim. PCT çok bilmiyordum sadece 3 4 hafta 2ser tablet nolvadex ve clomen aldım. İsteksizlik kurden sonra 2 3 hafta oldu sadece. Şuan gayet normal ve iyi. Şuanki kam değerlerime bakarsan bir sorun var mı ? Suan yapabileceğim neler var eğer bir sorun varsa ?
bosnianturkish
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir