Cabaser Bulabilen Varmı?

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Cabaser Bulabilen Varmı?

Mesajgönderen Rooturk » Pzt Eki 03, 2016 4:36 pm

Arkadaşlar merhaba küre giricem Ankarada yaşıyorum " Cabaser " bulamıyorum muadili Dostinex var ancak gereksiz bir şekilde pahalı olmasının yanında hem düşük doz hemde 8 tablet. 1 Kutu cabaser 30 tl civarında bunu tamamlamak için 5 kutu dostinex almak gerekiyor 225 Tl aşağı yukarı saçma sapan bi rakam. Başka etken maddeli prolaktin inhibitörü varmı diyorum eczacı mal mal suratıma bakıyor sizde yaşamışsınızdır eminim. Yaşadığı ilde bulabilen yada ankarada tedarik eden varsa bilgilendirirse sevinirim. (2 kutu lazım 2mg olanında 1 kutu yeterli) Saygılar.
Rooturk@Hotmail.Com - 532 749 69 83
Rooturk
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 61

Re: Cabaser Bulabilen Varmı?

Mesajgönderen ati88 » Sal Eki 11, 2016 2:22 pm

Merhaba

Eczacıya sorarken prolaktin inhibitörü yerine dopamin agonisti olarak da sorabilirsin.

Ben daha önce GH arttırıcı özelliği de olduğu için Bromocriptine kullanmıştım. Baş ağrısı, mide bulantısı, grip benzeri halsizlik gibi yan etkileri ilk başlarken fazla olabiliyor.
http://www.ilacrehberi.com/s/bromokriptin/2/

Pramipexole kullanıp da memnun olanlar da var. Hatta Cabergoline'den daha iyi olduğu söyleniyor. Yine bazı kişilerde Bromocriptine benzeri yan etkileri söz konusuymuş.
http://www.ilacrehberi.com/s/pramipeksol/2/

Prolaktin seviyeni ölçtürmüş müydün? DA sınıfı ilaç kullanmaya belki de gerek yoktur.

Edit: Bromocriptine yerine Bromocroptine yazmışım, düzelttim.
En son ati88 tarafından Çrş Eki 12, 2016 8:54 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen Rooturk » Sal Eki 11, 2016 9:02 pm

Bilgi için tşkler üst linkteki ilaçlarıda aradım onlarda yok malesef ancak alt linktekilere bakıcam. Trenbolone kullanıcam o yüzden prolaktin inhibitörü şart deca bile bende prolaktini yükseltiyor malesef tren havaya ucuruyor pct ve mct malzemelerini topluyorum önce malum. Tekrar tşkler
Rooturk
Yeni Üye

Mesajgönderen Rooturk » Sal Eki 11, 2016 9:19 pm

Alt linkteki pramipexole etken maddeli ilaç iş görür araştırdım yabancı forumlardanda zaten prospektüsünde prolaktin sekresyonunu inhibe eder cümlesini görünce araştırmayı kestim işallah piyasada vardır yrn bakıcam teşekkürler
Rooturk
Yeni Üye

Mesajgönderen Rooturk » Çrş Eki 12, 2016 7:33 am

İlaç piyasada var PEXA XR 0.375 mg uzatılmış salınımlı 30 tablet 15 tl fiyatı var oldukçada makul salınımlı olanıda var olmayanıda ama zaman salınımlı olanı alıcam prolaktini sürekli düşük tutar diye düşünüyorum baya işimi gördü :) teşekkürler
Rooturk
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Çrş Eki 12, 2016 9:37 am

Eskiden Parlodel (Bromocroptine) de piyasada çok kolay bulunuyordu. İlaç piyasasında neler oluyor anlamak güç.

Wikipedia'ya göre dopamine agonisti ilaçların yarılanma ömrü şu şekilde:
Cabergoline 63-69 saat
Bromocriptine 12-14 saat
Pramipexole 8-12 saat

Uzatılmış salınım ile ilgili bildiğim kadarıyla Bromocriptine ile ilgili yapılmış karşılaştırmalı çalışmalar var. Bu çalışmalara göre prolaktin sekresyonunu inhibe etmesi açısından günde iki kere 2.5 mg normal formunu kullanmak ile günde bir kere 5 mg uzatılmış salınım formunu kullanmak arasında pek fark yokmuş. [1, 2]

Bromocriptine'in ve Pramipexole'ün yarılanma ömürleri benzer olduğu için ikisinin de normal ve uzatılmış salınım formunun benzer etkide olacağını tahmin ediyorum. Aslında her ikisini de deneyip yan etkilerini karşılaştırmak lazım.

Ben Bromocriptine kullanmaya başladığımda ilk seferde 2.5 mg kullanmıştım ve yan etkileri çok şiddetli olmuştu. Daha sonra bir süre iki kere 1.25 mg kullandım (2.5 mg'lik tableti ikiye bölerek). Daha sonra önce 3.75 mg'ye (2.5 sabah, 1.25 akşam), sonra da günde iki kere 2.5 mg'ye çıkardım. Buna rağmen yan etkiler tamamen kayboldu diyemem.

@Rooturk
Pramipexole'ü, özellikle de uzatılmış salınımlı olan formunu kullanımı ve yan etkileri açısından merak ediyorum. Pramipexole kullanırsan ilaç ile ilgili deneyimlerini ve yorumlarını paylaşabilirsen sevinirim.

İyi sporlar.

Not: Lyle McDonald'ın Bromocriptine'in diyet yaparken kullanımı hakkında yazdığı "Bromocriptine: An Old Drug with New Uses" isimli bir kitap var. Bromocriptine hakkında 30 yılda yapılmış 2451 çalışmayı derleyerek yazdığı bu kitapta, diyet yaparken günlük 2.5-5mg Bromocriptine kullanılmasının metabolizmanın yavaşlamasına engel olarak diyetin performansını arttırdığından bahsetmiş. İlgilenenler için kitabın linkini veriyorum: http://libgen.io/book/index.php?md5=4C1 ... D6E771457E

[1] Moro M et. al. Comparison between a slow-release oral preparation of
bromocriptine and regular bromocriptine in patients with hyperprolactinemia: a double
blind, double dummy study. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1806467
[2] Biberoglu K et. al. Tolerability, safety and efficacy of two formulations of
Parlodel--a slow release oral form (SRO) versus registered Parlodel
capsules.Gynecol Obstet Invest 1994;37(1):6-9 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8125413
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen Rooturk » Çrş Eki 12, 2016 1:29 pm

Güzel bi bilgi vermişsin baya aydınlatıcı oldu tabi paylaşırım ben tşk ederim
Rooturk
Yeni Üye