Kilogram başına protein karbonhidrat alımı?

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Kilogram başına protein karbonhidrat alımı?

Mesajgönderen nergalorinn » Cmt Oca 21, 2017 9:10 am

merhaba abilerim dostlarım ben 2 metre boy 76 kılo agırlıgında bır ektoyum testo deca danabol hacim küründe temiz büyümek için kilogram başına ne kadar karbonhidrat ve protein almalıyım proteini 2 karbonhidratı 3 diyen bi hocam oldu ama sizin düşünceleriniz nedir çok teşekkür ederim iyi forumlar
nergalorinn
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0

Re: Kilogram başına protein karbonhidrat alımı?

Mesajgönderen ati88 » Cmt Oca 21, 2017 6:12 pm

protein çok tartışmalı bir konu. bence kür sırasında kg x 3 - 3.5 gr olabilir.
yağ kg x 1 - 1.5 gr olabilir. Gün içinde yapılan fiziksel aktiviteye ve kardiyoya göre ayarlamak gerek. Bulk sırasında hafif kardio vari hareketler çoksa, mesela uzun süre tempolu yürüyüş gibi, yağı fazla tutmak iyi olabilir. mesela kg x 2
Karbohidrat miktarı ise şöyle:
toplam harcanan kalori + 500 - proteinlerden gelen kalori - yağdan gelen kalori / 4

Bence ilk önce doğal olarak antreman + beslenme + dinlenme yöntemini öğrenin, bunu oturttuktan sonra kürünüz daha verimli geçer. Zira ne kadar kaloriye ihtiyacınız olduğu günden güne değişebilir ve günlük kalori ihtiyacınızı internette yorum yapan birisinden ziyade kendiniz bilebilirsiniz. Bunu bilmiyorsanız önce bunu öğrenin. Biraz kendi kendinize keşfetmeniz gereken bir durum bu.

İkincisi de ektomorf terimi kesinlikle bilimsel bir çalışmaya ait değildir. Tıp öğrencisi olarak açıp bakabilirsiniz. Zira bütün pro bodybuildingçilir bir zamanlar ya ektomorftu ya da şişko patatesti.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen ati88 » Cmt Oca 21, 2017 6:34 pm

Nandrolone'un decanoate esterini kullanacağınızı söylüyorsunuz. Nandrolone'un hipofiz bezi, böbrek üstü bezleri ve testislerden salgılanan hormonlar üzerine etkisini araştıran bir paper var pubmed üzerinden bulup fakültenizden veya sci-hub'dan indirebilirsiniz.

Yanlış olmasın, bir etkisi ACTH'yi arttırıp kortisol'ü azaltmasıydı. Kortisol azalınca hipoglisemik olma ihtimaliniz artıyor. Tıp kitaplarınızdan hipoglisemiye bakın. Mesela trenin de benzer bir etkisi var, ve gecenin bir vakti sizi hipoglisemik yapıp nabzınızın artmasına, vücudunuzun ısınmasına, ter basmasına, norepinephrie artışına neden olup uykunuzun kaçmasına neden olabiliyor.

Bunu niye anlatıyorum, çünkü istediğiniz kadar karbohidratın gramını ayarlayın ama gece hipoglisemik olarak uyandığınızda o hesap tamamen çöpe gidiyor. Ya karbohidrat yiyip tekrar uyumayı deniyorsunuz, ya da bir dahaki sefere yatmadan önce daha fazla karbohidrat yiyorsunuz. Bunu ezberden yapmak yerine yaşayarak tecrübe etmek gerek.
En son ati88 tarafından Cmt Oca 21, 2017 7:03 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Cmt Oca 21, 2017 6:53 pm

Araştırmak isteyenler için ilgili çalışma

Impact of Nandrolone Decanoate on Gene Expression in Endocrine Systems Related to the Adverse Effects of Anabolic Androgenic Steroids
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 439.x/full

Sonuçlara göre böbrek üstü bezlerinde kortisol ve kortison sentezinde doğrudan kullanılan 11B-hydroxylase enziminin salgılanmasını normalin %34 seviyesine düşürüp kortisol ve kortison sentezini azaltıyor. Buna tepki olarak böbrek üstü bezlerde ACTH reseptör expressionu artıyor (yani daha fazla ACTH reseptörü sentezleniyor), ama bir işe yaramadığını düşük enzim seviyelerinden görebiliyoruz.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen glutamine » Pzt Mar 06, 2017 10:30 pm

Hocam hipoglisemige baktimda.dusuk kan sekeri diyor ben gunluk +600 gr karb. 150-200 arasi protein aliyorum ve kurumun ilk 3 haffasinda uyku bozukluklari olmaya basladi bazen gece uyaniyorum kolum sanki pump olmus damari hissediyordum.acaba nedeni nedir
glutamine
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0

Mesajgönderen Rooturk » Sal Mar 07, 2017 6:30 am

şu an haftada 500 deca vuruyorum biliyorsunuz saat 12 de yemek yiyip yattım açtım çünkü sabah 5 de ateş bastı uyandım fanta içtim kesmedi dondurmayı ısırarak yedim üstüne 1 litre su içtim :) . ati88 kardesim bunu anlatmaya calısıyor :)
Rooturk@Hotmail.Com - 532 749 69 83
Rooturk
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 61

Mesajgönderen glutamine » Sal Mar 07, 2017 9:45 am

Aynen hocam uyku problemi yaratiyor sanirim ben surekli uyanir oldum,spor salonubda calisiyorm en son yemegi 12 de yiyip 1.30 da yatiyorum ondan oluyor sanirim
glutamine
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir