Kür tavsiyesi

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Kür tavsiyesi

Mesajgönderen dofurkan » Pzt Oca 30, 2017 6:24 am

Merhabalar, ben 1 seneyi geçkin süredir vücut geliştirme yapıyorum, aslında fitness diyebiliriz, haftada 5-6 kez spora gidiyorum, yoğun olarak yapıyorum, beslenmeme dikkat ediyorum. Boyum 1.87, kilom 92, yağ oranım %15, yaşım 21. Ve küre girmeyi düşünüyorum. Hedeflediğim vücut tipi aşağıda, ona ulaşmaya çalışıyorum. Ama kür için aklımda bazı sorular var:

1- Bazı doktorlar ve araştırmalar, vücudun ürettiği hormonlar dışında bir şey vurulmamasını tavsiye ediyor, sadece testosteron vur ve haftalık 350mg'ı geçmesin diyorlar. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
2- Kür'e girmek kolay, önemli olan kürden sonraki halini koruyabilmek ve kürden önceki sağlığını tekrar kazanabilmek. Aslında bu konu beni korkutuyor. PCT sonrası testis küçülmesi, östrojen seviyesi ve diğer değişkenler eski haline gelebilir mi?
3- Nasıl bir kür'e girmemi tavsiye edersiniz? Önerileriniz neler? Yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

https://www.instagram.com/connormurphyofficial/
dofurkan
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1

Re: Kür tavsiyesi

Mesajgönderen ati88 » Pzt Oca 30, 2017 1:59 pm

1. Örnek olarak verdiğin vücuda sadece testosteron ile ulaşılabileceğini düşünmüyorum. Testosteron bir seviyeye kadar en güvenilir steroid olduği dorğru. Steroid ve diğer performans ve fizik geliştirici ilaçlar söz konusu olduğunda risk / ödül dengesi devreye giriyor. Malesef ne kadar riak almayı kabul ediyorsan o kadar amacına ulaşman kolaylaşıyor.

2. Risk / ödül dengesi bu soru için de geçerli.

3. İlk kür 12 hafta haftada 500-600 mg testosterone enanthate veya cypionate ile yapılabilir. Daha az dozda da verim alabilirsiniz belki ama sağlık açısından etkileri 350 mg ile 500-600mg arasında çok fark etmeyeceği için bu süre zarfında en fazla verimi almayı hedeflemek ve biraz daha yüksek dozu tercih etmek bence en mantıklı seçenek olacak. Dediğim gibi, risk olarak 350 ve 600 arasında çok fark yok ama ödül olarak 600 daha iyi olacaktır.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen dofurkan » Pzt Oca 30, 2017 5:07 pm

Anladım. Sadece testosteron işimi görür yani? Deca falan kullanmaya gerek yok? Peki 500mg kullanıyorum haftada diyelim, 12 hafta sonra, kullanmayı bırakırsak, PCT ile beraber vücut eski sağlıklı haline gelir mi? Bu konu hakkında açıklık getirirsek güzel olur :)
dofurkan
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Pzt Oca 30, 2017 6:26 pm

Bunun garantisini kimse veremez ki. Mesela 12 haftada salgı bezi büyümesi şeklinde jinekomasti olursa ameliyat haricinde geri dönüşü olmaz. Veya genetik olarak kalp hastalığı riski varsa ve LVH ortaya çıkarsa ciddi sonuçları olur.
Bence risk alıyorsan başla, almıyorsan uzak dur.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen dofurkan » Sal Oca 31, 2017 6:01 am

Anladım hocam. Tüm testleri yaptırıcam, kontrol eşliğinde kür'e giricem zaten. Kür'ü uzun süre önce bitirmiş ve sonuçlarını bana söyleyebilecek olan birisi varsa forumda iyi olur aslında.
dofurkan
Yeni Üye

Mesajgönderen odiii » Sal Şub 07, 2017 7:46 pm

Dostum endokrin uzmanlarının testesteron replasman tedavileri kapsamında önerdikleri dozaj uzun esterler için ( bizim meşhur enanthate)
200-350mg 10-12 günde bir yani fizyolojik doza yakın veya 2 katı kadar. Sağlıklı testosteron üretimi olan bireyleri bu miktar enjeksiyon uçurur diyemem ama riskleri minimize etmek açısından başlangıç olarak tercih edilebilir bence. Ama rutin biyokimya, hemogram ve hormon testlerini başlangıçta ve son enjeksiyondan 2 hafta sonra yaptır ve karşılaştır mutlaka. Sonra pct için yöntem ve dozaj belirlersin ezbere pct olmaz. Bu dozajlarda belki gerek bile olmayabilir.
Kullanıcı avatarı
odiii
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 7

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir