İlk kürüm için yardımlarınızı bekliyorum ..

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Re: İlk kürüm için yardımlarınızı bekliyorum ..

Mesajgönderen atlasg94 » Çrş Mar 08, 2017 3:08 pm

Cinsellik bakımında kendimi pek fazla tutamıyorum , kürdeyken nasıl başedicem hiç bilmiyorum :D :D kür bitimi pct yapmama gerek var mı
atlasg94
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen Hammerstorm » Çrş Mar 08, 2017 3:30 pm

tabiki her kür sonunda pct yapmak gerekir hormonların bir an önce eskiye dönmesi ve alınan kas kütlesinin kalıcı olması için
İDMAN-BESLENME-DİNLENME
Kullanıcı avatarı
Hammerstorm
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 112

Mesajgönderen atlasg94 » Çrş Mar 08, 2017 4:39 pm

Alınan kas kütlesinin kalici olması gerek demişken, kür bitimi, idman ve beslenmeme dikkat ederek devam edersem bu kayıbı en aza indirebilir miyim? Ve illa ki bir kayıp olacak mı fiziksel veya güç bakımından ..

Yaz döneminde kür e girsem bir sakınca olur mu ve 1sene 2aylik bir geçmiş yeterli olur mu ?
atlasg94
Yeni Üye

Mesajgönderen Rooturk » Çrş Mar 08, 2017 6:00 pm

Hammer hocam sunu demek istemiş onun zamanı olmadığı için açıklıyorum ; Basit anlayabileceğin bir dille anlatıcam fazla ayrıntıya girmeden idman , beslenme , uyku bunlar tabiki önemli ve dikkat ediceksin. Doğal olarak spor yaparken vucut kendi testosteronunu üretiyor estrojen hormonunuda kendi dengeliyor , insuliniydi , kortizonuydu , kortizoluydu bunların hepsini vucut yapıyor. Kas yapmak , yağ yakmak , yağ tutmamak ve kas kaybetmemek için vucut androjene ihtiyac duyar (yani testosteron) belli bir miktarda da estrojen gereklidir. Steroid kürü yaparken dışardan testosteron aldıgın için vucut testosteron üretmeyi kesecektir yada en aza indirecektir. Estrojen hormonuda yüksek testosteronu dengelemek için artacaktır (arimidexin ve nolvadexin amacı estrojen hormonunu makul seviyeye indirmek). Farkındaysan estrojeni kendimiz ilaçla düşürüyoruz. Şimdi sen kürden çıktığında pct yapmaz isen vucut androjen yani testosteron üretmeyecek üretmesi için belli bir zaman geçmeli , estrojen hormonuda haddinden fazla yüksek olacaktır yüksek estrojen seviyesindeki vucut testosteron üretimine geçmesi uzun bir zaman alır ki sen bu süre zarfında neler yaşarsın kısaca özetleyim. Libidoda düşüş , kas kaybı , güç ve performans kaybı , psikolojik bozukluk , duygu durum değişiklikleri , halsizlik , yağ bağlama , ereksiyon problemleri. eğer pct yapmayacaksanda kendin bilirsin senin kararın.

21 Yaşından büyüksen 1 sene 2 ay düzenli çalışman varsa küre bilirsin problem yok. Küre gireceksen şimdi başla yaza kadar bitmiş olsun ilk kez steroid kullanacağın için vucut ne tepki verecek bilemezsin yüksek kan basıncı , tansiyon ve şeker düşmesi gibi problemler olursa yaz sıcağında seni baya zorlar. O yüzden ilk kürünü şimdi başla vucut ne tepki veriyor bak ona göre karar verirsin.
En son Rooturk tarafından Çrş Mar 08, 2017 6:49 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Rooturk@Hotmail.Com - 532 749 69 83
Rooturk
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 61

Mesajgönderen atlasg94 » Çrş Mar 08, 2017 6:25 pm

Hocam çok iyi anlatmissiniz. Her kür sonunda illa ki pct yapmak gerektigini ve kış ayı yaza göre daha rahat gececegini anladım. 2ay içerisinde küre giremem maalesef, o yüzden yaz sonu gireceğim. 2aylik sırt degisimimi birazdan buraya atacağım. Sanırım iyi ilerliyorum :)
atlasg94
Yeni Üye

Mesajgönderen atlasg94 » Çrş Mar 08, 2017 7:52 pm

ilk attıgım sırt resmim ile şu an ki arasında 2 ay var.Alt bölge neden dümdüz orası hep öyle mi kalacak? Ve sizce az da olsa gelişim gözüküyor mu
Eklentiler
IMG-20170308-WA0016.jpg
atlasg94
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Prş Mar 09, 2017 1:21 pm

Alt sırt bölgesini çalıştırınca gelişmemesi için neden yok.
Mesela: https://twitter.com/maiseu/status/655790080431362050
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen atlasg94 » Prş Mar 09, 2017 9:02 pm

Alt sırt bölgesini sürekli çalışıyorum da o hareket biraz zorluyor beni, galiba gelişeceği kadar zorlamadim henüz
atlasg94
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Prş Mar 09, 2017 10:56 pm

Bence ilk resmine göre alt sırt bölgesinde gelişme var.
Ama bir omuz, göğüs veya quadriceps kadar hızlı gelişme beklememek lazım.

Alt sırtta omurganın iki yanında dik olarak gözüken kasların ismi erector spinae.
Bu kaslar omurganın iki yanı boyunca baştan uca devam ediyor.
Fakat diğer kaslara oranla daha küçük oldukları için gelişmesi daha yavaş olacaktır haliyce.

Gönderdiğim fotoğraftaki üst sırt ve alt sırt gelişimi arasındaki oranlara bir daha bak. Alt sırtta farkedilir bir gelişme ancak bütün sırtta farkedilir bir gelişmeyle birlikte olmuş otantısal olarak. Senin fotoğraflarında da benzer bir oran var alt ve üst sırt gelişiminde. Yani bence bir problem yok.

Bir de omurganın alt tarafında lumbar spine denen bir kısım var. Burayı fazla zorlamamak gerekiyor. O bölgeyi nasıl çalışıyorsun anlatabilir misin?
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen atlasg94 » Cum Mar 10, 2017 9:28 pm

Öncelikle teşekkür ederim. Terimsel olarak pek fazla bilgim yok. lumpar snipe dediğin kısma görsellerden baktım. Kabaca şöyle izah edeyim; Sırt bölgesini 3 hareketle tamamlıyorum. Pulley Row - Lat Pulldown - Seated Row Pulley şeklinde 2 günde bir çalıştırıyorum. 2 günde bir derken pazartesi ( göğüs-sırt-bacak ), salı ( omuz- ön ve arka kol ) şeklinde uyguluyorum. Ve eğer enerjim yerindeyse sırt antrenmanım bittiğin de ilave olarak barfiks çekiyorum. Bunların haricinde bir şey yapmıyorum. Genelde temel hareketler yapıyorum yani. Ve ben 10 ayda 4 kez ölçüç yaptırdım. Ve 3 kez programım değişti. Salon hocam şu an bu şekilde çalışmamı istiyor. Beni de gerçekten yoruyor, iyi hissediyorum idman sonunda..Sizce nasıl ? Programımı değiştirmeme gerek var mı? Hatta ben direkt olarak tüm programımı yazayım. Üşenmeyip okursanız sevinirim.

PAZARTESİ- GÖĞÜS - bench press(göğüs press ) - incline press(üst göğüs) - butterfly(göğüs sıkıştırma) - SIRT/KANAT - Pulley Row(göğüse çekiş) - Lat Pulldown(sırta çekiş) - Seated Row Pulley(karna çekiş)- BACAK- Leg extansion(ön bacak) - Leg Curll(arka bacak)

SALI -OMUZ- Military Press(ön omuz) - Side Lateral Raises(omuz yana açış) - Bent over lateral raises( eğilerek yana açış) - ÖN KOL - Barbell curll(ayakta kol) - Alternatif curll( Ayakta tek tek) - Scortt Curll( Sehbada ön kol) - ARKA KOL - Push dow lat machine( Makinada arka kol) - Bank push up lat( Alna press) - Dips(arka kol)

Antrenman programım bu şekilde. Geneli temel egzersizler. Dediğim gibi ortalama 3 ayda bir program değiştiriyorum. Şu ana kadar 3 kez değiştirdim. Ve bu programı yaklasık 3 aydır yapıyorum. Verimli geçtiğini söylemem gerek. Sizce nasıl ve değişmesi gereken hareketler var mı ? Ayrıca her gün yapmaya calısıyorum, bel bölgesi için 5x20 mekik - 1x100 yan bel.Hepsi stabil 4x12 şeklinde. Kolay kolay 12den önce bırakmıyorum. Hareketlerin türkçelerini yazdım çunku bilmeyen arkadaslar olabilir, bir daha uğraşmasınlar. Yorumlar için şimdiden teşekkürler
atlasg94
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir