Saç Dökülmesi ve Testosteron

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Saç Dökülmesi ve Testosteron

Mesajgönderen Red Skull » Pzr Eki 28, 2012 6:32 pm

Forumda net bir bilgi göremedim varsa da affola, genetik olarak bende var olan saç dökülmesi saçlarımı seyreltti. (ya da yanlış bakım, çünkü ufak ufak olsada yeniler çıkıyor.) Belime kadar olan saçlarımı kaybetmek istemiyorum. :D Ancak testosteron olmadanda herhangi bir kür düşünemiyorum. Dışarıdan alınan testosteron hormonunun saç döktüğünü iddaa edenler az değil. Baba tarafı kel zaten. Genetik olma ihtimali yüksek yani. 22 yaşındayım bilen birine sorma gereksinimi hissettim.
Red Skull
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: Saç Dökülmesi ve Testosteron

Mesajgönderen Iron_Man » Pzr Eki 28, 2012 7:09 pm

Dht türevi olmayan ilaçlarla yapacağınız kombinasyonun saçlarınızı tehdit edecek bir durum oluşturma ihtimali çok düşüktür.Saçlarınız için tehdit oluşturmayacak bir testosterone türevi kullanmak isterseniz testosterone propionate ı tavsiye ederim çünkü testosterone propionate neredeyse hiç aromatize olmuyor.Kür esnasında günlük 50-75 mg çinko alımı ve çinko destekli şampuan kullanımı ile saç dökülme riskini %0 a kadar indirebilirsiniz.Tabi genetik faktör tamamen farklı bir unsur bazı bireylerde hiç steroid kullanmamalarına rağmen genç yaşlarda kellik sorunuyla karşı karşı ya kalıyorlar.Saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
Iron_Man
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 50

Mesajgönderen Red Skull » Pzr Eki 28, 2012 10:28 pm

Murat Hocam ilginiz için öncelikle teşekkür ederim. Ancak yanlışım yoksa dışarıdan alınan testosteron yüzünden DHT miktarı artıyor diye biliyorum. Bu DHT de asıl saç döken velet. :D DHT yi baskılayan propecia adlı ilaç ki kendileri tek fda onaylı oral yolla alınan saç dökülmesini engelleyen bir ilaç, ancak pahalı ama aynı etkiyi gösteren prostat ilacı proscar ki kendileri daha uzcuzdur, kullanımı yeterli sonucu gösterir mi? Ama proscarında yan etkileri var aynen propecia gibi örneğin; libido azalması, jinekomasti... Nereden tutacağımı şaşırdım. Çekindiğim nokta aslen bu.
Red Skull
Yeni Üye

Mesajgönderen Iron_Man » Pzr Eki 28, 2012 11:00 pm

Proscar Prophecia gibi ilaçlar dht yi baskıladığından dolayı jinekomasti libido azalması vb gibi androjen yetersizliğine bağlı yan etkiler görünür.Neden diye soracak olursan dht de erkek vücudunun ihtiyaç duyduğu bir androjen türevidir sakalın uzaması cinsel istek ve testosteron dengesi hep dht nin oranıyla alakalıdır tek kötü etkisi ise saç kaybına neden olması ama şunu unutma kürdeyken proscar prophecia vb gibi preparatlar alman yan etkilere sebep olmaz çünkü vücuduna dışardan sentetik testosteron girmekte doğal halde iken dht baskılayıcı bir preparat alırsan yan etkisini görürsün ama kürdeyken sentetik testosteron libido artışı androjene bağlı eksiklik vb gibi problemleri kısacası dht açığını kapatacaktır.Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Iron_Man
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 50

Mesajgönderen Red Skull » Pzr Eki 28, 2012 11:23 pm

Özelden mesaj attım.
Red Skull
Yeni Üye

Mesajgönderen DoggyStyle » Pzt Eki 29, 2012 7:44 pm

ßu arada saç genetiği baba tarafından değil anne tarafından bireylere geçer. Ve ketoral şampuan kullanabilirsiniz.
Asla vaz geçme !
DoggyStyle
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 45
Aldığı teşekkür: 13

Mesajgönderen Red Skull » Pzt Eki 29, 2012 9:31 pm

DoggyStyle yazdı:ßu arada saç genetiği baba tarafından değil anne tarafından bireylere geçer. Ve ketoral şampuan kullanabilirsiniz.

Hem anne hem de baba taradından geçiyor diye biliyorum ben.
Red Skull
Yeni Üye

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir