Ilk kurum basladi

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Re: Ilk kurum basladi

Mesajgönderen Sir_Ozzyz » Cum May 05, 2017 6:58 pm

ati88 yazdı:E2'nin referans aralığını ve birimini de yazabilir misin?

@Sir_Ozzyz: neden progestrona baktırmak lazım özel bir nedeni var mı acaba?

Net bilgim yok, sanıyorum tren deca kürlerinde prolaktin ile beraber progesteron yükselmesi olur genellikle ama geçen sene sustanon rimobolan kürü yaptığımda da benim progesteronum prolaktinim referans sınırlarının üzerinde çıkmıştı. Sizin daha net bilginiz vardır bu konu hakkında
Kullanıcı avatarı
Sir_Ozzyz
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 3

Mesajgönderen samet_61 » Cum May 05, 2017 11:17 pm

Prolaktinim ust referansin altinda hpta kapattik lh 0.54 ki bu normaldir kurdeyiz benim bir tek e2 yuksek 43.4 ama jinekomasti deilim 30 kurde ortlama kabul edilebilir seviyeymis kimi bunye 28de jinekomasti olustururken kiminin e2 seviyesi 40 50 lerde gezinebilirmis yari itibariyle arimidex gunasiri 0.5
En son samet_61 tarafından Cmt Ağu 05, 2017 7:12 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
samet_61
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 41

Mesajgönderen odiii » Cmt May 06, 2017 6:18 pm

Hocam ben olaya şöyle bir açıklık getireyim artış gayet normal sentetik testo alıyoruz ve al kullanım dozajımızda gerçekten çok düşük bizim yaptığımız sadece estradiolü kontrol etmek yoketmek değil ki bu doğru da değil. Senin testo değerin önemli burda 400 ve üzerindeyse 1 mg al ye çıkmana hiç gerek yok. Göğüs ağrısı göğüste karıncalanma gibi bir şikayetin olmadığı sürece gün aşırı 0.5 yeterlidir
Kullanıcı avatarı
odiii
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 7

Mesajgönderen odiii » Cmt May 06, 2017 6:31 pm

Şimdi birde şu var, testlerdeki bu referans değerleri bizim gibi sentetik hormon kullanan insanlar için değil normal üretimi olan insanlar için dizayn edilip hesaplanıyor. Bizim için bir belirleyiciliği yok yani. Zaten bizim total testomuzu cihaz okumaz 1500 ün üstünde der hata verir, serumun yarı yarıya veya 3:1 dilüsyonla çalışılıp sonucun çarpılması lazım. :)) Ha biz E2 için neye bakacaz şöyle bir hesap var hocam T/E2 ≤10 için günlük 1 mg anastrozol, letrozol için ise 2.5–5 mg/gün doz tedavisi öneriyorlar. Yani testo e2 nin 10 katı veya fazlasıysa sıkıntı yok hocam olur öle :))
Kullanıcı avatarı
odiii
Yeni Üye

Mesajgönderen samet_61 » Cmt May 06, 2017 8:31 pm

Felaket sivilce basladi 4 gundur kollarim sirtim boynum
samet_61
Yeni Üye

Mesajgönderen samet_61 » Cmt May 06, 2017 8:32 pm

odiii yazdı:Şimdi birde şu var, testlerdeki bu referans değerleri bizim gibi sentetik hormon kullanan insanlar için değil normal üretimi olan insanlar için dizayn edilip hesaplanıyor. Bizim için bir belirleyiciliği yok yani. Zaten bizim total testomuzu cihaz okumaz 1500 ün üstünde der hata verir, serumun yarı yarıya veya 3:1 dilüsyonla çalışılıp sonucun çarpılması lazım. :)) Ha biz E2 için neye bakacaz şöyle bir hesap var hocam T/E2 ≤10 için günlük 1 mg anastrozol, letrozol için ise 2.5–5 mg/gün doz tedavisi öneriyorlar. Yani testo e2 nin 10 katı veya fazlasıysa sıkıntı yok hocam olur öle :))

Lh 0.54 minim 1.7 deger:) totali okumamis deger yazmior:)))
samet_61
Yeni Üye

Mesajgönderen Sir_Ozzyz » Cmt May 06, 2017 10:44 pm

odiii yazdı:Şimdi birde şu var, testlerdeki bu referans değerleri bizim gibi sentetik hormon kullanan insanlar için değil normal üretimi olan insanlar için dizayn edilip hesaplanıyor. Bizim için bir belirleyiciliği yok yani. Zaten bizim total testomuzu cihaz okumaz 1500 ün üstünde der hata verir, serumun yarı yarıya veya 3:1 dilüsyonla çalışılıp sonucun çarpılması lazım. :)) Ha biz E2 için neye bakacaz şöyle bir hesap var hocam T/E2 ≤10 için günlük 1 mg anastrozol, letrozol için ise 2.5–5 mg/gün doz tedavisi öneriyorlar. Yani testo e2 nin 10 katı veya fazlasıysa sıkıntı yok hocam olur öle :))

Benimkini okudu bro, testo referans aralığı 1,75 - 7,81 vermiş. Benimki 54,29 çıktı :D
Kullanıcı avatarı
Sir_Ozzyz
Yeni Üye

Mesajgönderen odiii » Pzr May 07, 2017 7:04 am

Sir_Ozzyz yazdı:

Benimkini okudu bro, testo referans aralığı 1,75 - 7,81 vermiş. Benimki 54,29 çıktı :D

Bro senin o free-testo değerin. :D :D Benimkide 80 lerde hertürlü takarım var :):)
Kullanıcı avatarı
odiii
Yeni Üye

Mesajgönderen Sir_Ozzyz » Pzr May 07, 2017 7:28 am

Yok dostum total testo :=) Serbest testo ölçtürmedim, ayrıca serbest testonun referans aralığı bu kadar düşük değil
Kullanıcı avatarı
Sir_Ozzyz
Yeni Üye

Mesajgönderen odiii » Pzr May 07, 2017 1:17 pm

ozaman seninki pg/ml cinsinden bro, benim dediğim ng/dL birimler uyuşmadı. Genelde total testo için kullanılan birim ng/dL oluyor
Kullanıcı avatarı
odiii
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir