sırtta aşırı sivilce ?

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

sırtta aşırı sivilce ?

Mesajgönderen tatar26 » Prş Nis 27, 2017 12:51 am

1 yıl önce kür yaptım kür yapmadan öncede vardı şimdide çıkmaya devam ediyor. kan testi yaptırdık doktor değerlerin normal dedi fakat sivilceler çok tuhaf içli içli derinden ve dokununca çok sızlıyor. patlatınca içinden çıkan ise normal sivilceden farklı şeffaf yağ gibi (deri suyu değil bu ondan daha katı) birşey. geneli normal sivilce tarif ettiğim şekilde ara sıra çıkıyor.sırtım silme sivilce kaplı tıpkı gökyüzündeki yıldızlar gibi. sizce üstüne gitmelimiyim doktorun bakılması gereken şeylere bakmadığından korkuyorum.
tatar26
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: sırtta aşırı sivilce ?

Mesajgönderen Rooturk » Prş Nis 27, 2017 6:57 am

sivilceler bir çok şeyden kaynaklanıyor olabilir günümüz teknolojisinde bile sivilceler için kesin tanı koyulamamakta malesef CLİNDOXYL krem al kullan (harici olarak piyasadaki en iyi sivilce ilacı ) geçmezse roacuttane den baskası kesmez seni.
Rooturk@Hotmail.Com - 532 749 69 83
Rooturk
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 61

Mesajgönderen kullanıcıadımbu » Prş Nis 27, 2017 6:32 pm

usta tarif ettiğin sivilcelerrden bende ergenlik sırasında(15-16 yaşlarında) omuz ve üst sırt kısımlarında yoğun olarak çıkardım krem felan kesmez onları içeriden tedavi edilmesi lazım onunda tek çaresi roacctone kendisi çok güçlü bir sivilce ilacıdıır kesin çözüm diyebiliriz ama tedaviye en az 5 6 ay devam etmen gerekiyor hatta 1 yılı bile bulabilir bende daha önce 2 defa kullandım gerçekten işe yarıyor
kullanıcıadımbu
Yeni Üye

Mesajgönderen tatar26 » Prş Nis 27, 2017 10:54 pm

hocam benim sivilceyle bi problemim yok roaccutane kullansam geçer . karaciğerin büllüğü yediğinin belirtisi olabilir mi acaba diye ondan endişeliyim.
tatar26
Yeni Üye

Mesajgönderen Sir_Ozzyz » Cum Nis 28, 2017 7:51 am

tatar26 yazdı:hocam benim sivilceyle bi problemim yok roaccutane kullansam geçer . karaciğerin büllüğü yediğinin belirtisi olabilir mi acaba diye ondan endişeliyim.

Karaciğerden kaynaklandığını düşünüyorsan NAC 600 veya 900 kullanmayı deneyebilirsin.
Kullanıcı avatarı
Sir_Ozzyz
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 3

Mesajgönderen odiii » Cum Nis 28, 2017 6:44 pm

Hocam doktorunuz istenmesi gereken bir testi isteyip istemediğini veya karaciğerinizin durumunu yaptırdığınız testlere bakarak anlamak kolay iş. Bilirubin, alt, ast, pt, albümin, alp, ggt gibi parametrelere bakıldı mı? Değerleriniz referans aralığında mı? Değil ise ne kadar (kaç kat) dışında ? Eğer bakılmadıysa ve şüpheleriniz bu yönde ise en kısa zamanda bu testlere baktırmanızı ve hatta üzerine rutin biyokimya ve hemogram testlerinide isteyim topyekün sonuçlarınızı değerlendirmenizi öneririm.
Kullanıcı avatarı
odiii
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 7

Mesajgönderen tatar26 » Sal May 09, 2017 6:09 pm

odiii yazdı:Hocam doktorunuz istenmesi gereken bir testi isteyip istemediğini veya karaciğerinizin durumunu yaptırdığınız testlere bakarak anlamak kolay iş. Bilirubin, alt, ast, pt, albümin, alp, ggt gibi parametrelere bakıldı mı? Değerleriniz referans aralığında mı? Değil ise ne kadar (kaç kat) dışında ? Eğer bakılmadıysa ve şüpheleriniz bu yönde ise en kısa zamanda bu testlere baktırmanızı ve hatta üzerine rutin biyokimya ve hemogram testlerinide isteyim topyekün sonuçlarınızı değerlendirmenizi öneririm.

hocam bilirubini hatırlıyorum normaldi
tatar26
Yeni Üye

Mesajgönderen samet_61 » Sal May 09, 2017 10:20 pm

aynı sorundan muzdarıpım oral steroıd yok kurumde sustanon prımabolanın 6.haftasındayım ve kolumda sırtımda kafamın ıcınde sıvılceler basladı nac 600 ve mılk thıstle aldıgım halde lıse donemlerınde yaglı ve sıvılcelı cıldım vardı suan yasım 32 ve kurde sıvılce doktum kurede devam edıyorum daha 4 haftam var
samet_61
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 41

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir