böyle bir şey mümkün mü ?

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

böyle bir şey mümkün mü ?

Mesajgönderen tatar26 » Prş Haz 22, 2017 11:49 pm

60 kilogram bir adam olduğumuzu varsayalım. hergün 5000 kalori (420 gram karb 180 gram yağ ve 270 gram protein) yiyip hergün fullbody çalışıp (fullbodyden kastım compound hareketler değil aksine izole hareketlerle bütün vücudu çalışmak yani normal insanların 1 haftada yaptığını 1 günde yapmak yani her bögleyi bir saatte tamamlasak 5 saat gymde geçirmek ) ve bütün bunları deca testo küründe yaparak 12 haftada hulka dönüşmek ?teorik bir sorudur lütfen ''bu iş sabır işi'' tarzı yorum yapmayın zaten bunu yapabilen adam böyle birşey mümkünse milletin 1 yılda yaptığı antrenmanı ve yediği yemeği bikaç haftaya sığdırmış olur ve mantıken 1 yıllık birşeyi 12 haftada yapmak çok daha zordur. son cümle biraz ukala oldu doğru kelimeleri seçemedim ama siz içinizden yumuşak bir tonlamayla okursanız benim asıl ifade etmek istediğim şekilde algılamış olursunuz saygılar..
tatar26
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: böyle bir şey mümkün mü ?

Mesajgönderen dogukan62 » Cmt Haz 24, 2017 6:51 am

Overtraining ve eklem sakatlıkları kaçınılmaz olacaktır.
dogukan62
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 11

Mesajgönderen odiii » Pzr Haz 25, 2017 11:20 am

Bu sorduğunuz soru teorik olarak mümkün olması belli şartlara bağlı bence;

60 kg da öncelikle bir sıkıntı var bu adamın boyumu çok kısa yoksa spor geçmişimi yok ?
Diyelim spor geçmişi yok sıfırdan başlıcak deca ya zaten gerek yok bu etapta faydadan çok zarar getirir, bu kadar çalışmasınada gerek yok.
Birde nasıl bir gelişimden bahsediyoruz eğer 7-8 kilo temiz kas eklemekse Bence bu mümkün değildir. Her şeyin yolunda gittiği senaryoyu düşünürsek (doğru antrenman doğru beslenme) 4-5 kg su toplar vücut, 4-5 kiloda beginner gainz gelir (en iyi ihtimal oda genetik düzgünse) sonra suyu atınca tartıda 65 i görebilir. Olup olacağı en iyisi bu 66 demez yani emin ol

Fakat bu kilo artışı kalıcı değildir antrenman ve beslenme düştüğü anda ki kürden sonra mecbur düşecek tekrar 60 a hızla geri döner bu geri dönüş 12 hafta bile sürmez.

Bu teorik senaryoydu pratikte hiç enjeksiyon yapmamış hiç kür görmemiş ve spor geçmişi olmayan bir adamı deca kürüne sokup haftada 7 gün 5 er saat çalıştıracaksak eğer spor salonunu hastanenin acil servisine yakın seçin :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
odiii
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 7

Mesajgönderen tatar26 » Cum Haz 30, 2017 1:15 am

hocam millet tek kürde 15 kg kütle koydum felan diyor hayatımda bir kere kür yaptım ondada 3-4 kilo anca koymuşumdur bunu söyliyen adamlar sallıyor mu acaba
tatar26
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0

Mesajgönderen myfranco1 » Cum Haz 30, 2017 4:30 pm

tatar26 yazdı:hocam millet tek kürde 15 kg kütle koydum felan diyor hayatımda bir kere kür yaptım ondada 3-4 kilo anca koymuşumdur bunu söyliyen adamlar sallıyor mu acaba

Yavaş koysunlar. Sen de fazla dolduruşa gelme derim.
myfranco1
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 8

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir