Kürden Sonra Kolesterol Değerlerinin Yükselmesi

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Kürden Sonra Kolesterol Değerlerinin Yükselmesi

Mesajgönderen dogukan62 » Cmt Ağu 26, 2017 9:05 pm

Arkadaşlar merhaba.

Kürden sonra kolesterol değerleri neden yükseliyor ve düzelmiyor?

Hiç kürde girmeden önce:

HDL: 62
LDL: 71

Kür sırasında:

HDL: 35
LDL: 100

Pct sırasında:

HDL: 44
LDL: 118

Kür bitti üzerinden hemen hemen 1 yıl geçti kolesterol değerleri:

LDL: 108
HDL: 50

arkadaşlar kolesterol eski değerlerine neden dönmüyor? Bunun yüksek östrojen gibi bir sebebi olabilir mi? Bu sorunu yaşayan var mı?
Beslenmem hiç değişmedi arkadaşlar bunu da belirtmek isterim.

Son olarak arkadaşlar kürden önceki testosteron değerim 26 idi (ölçüm birimini hatırlamıyorum)
Kür pct bittikten sonra 15 lerde kaldı. Prolaktin değerim yüksekti cabaser kullandım düştü ve testosteron eski değerlerine geri döndü. Kolesterol ün de böyle bir şeyle alakası olabilir mi?
dogukan62
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 11

Re: Kürden Sonra Kolesterol Değerlerinin Yükselmesi

Mesajgönderen Rooturk » Sal Ağu 29, 2017 1:20 pm

Kolesterolun çokta abartılı yüksek değil. Uzun zaman geçmese pct deki tamoksifene bağlardım aslında sanırım beslenmenlede alakalı tükettiğin besinlere dikkat etmen lazım. Ayrıca kan vermeden bir gün önce ne yiyip ne içtiğinde önemli kan değerleri günlük değişebiliyor. Testosteron seviyeside günlük değişir. Emin olmak için 1 gün hafif beslen sebze tüket yağ ve şeker tüketme özellikle kırmızı et tüketme sonra kan ver değerlerin nasıl değiştiğini göreceksin. Bizim için tehlikeli olan Trigliserid kolesterolun korkulacak gibi değil rahat ol. İyi kolesterolu yükseltmek için Ocean Plus Balık Yağını tavsiye ederim ayrıca damarlarınıda açar trigliseridin yüksek ise bir nebze tıkanlıklık olmasını önler. Vucutdaki damarları açmak için zaten maydanoz limon sarımsak kürü birebir yapabilirsin. Kötü kolesterolu düşürmek için kırmızı turp öneririm günde bir tane tüket biraz gaz yapıyor ama 1 hafta içinde çok etkili bir şekilde kötü kolesterolu düşürüyor ve yeşil mercimek kırmızı turp kadar olmasada kolesterolu iyi düşürüyor ayrıca iyi bir protein kaynağı. Geçmiş olsun.
Rooturk@Hotmail.Com - 532 749 69 83
Rooturk
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 61

Mesajgönderen odiii » Prş Ağu 31, 2017 1:11 pm

Hafiften kıllanmaya başlamak için referans nokta olarak 100 mg/dL kullanılır ve önlem almak için en güzel zamanlama ise 100 ila 150mg/dL aralığıdır. Besinler-bitkisel kürler ve takviyeler kullanımı yapılacak ilk mantıklı hareket olmakla birlikte sabah aç karnına 1 litre su tükettikten sonra yapılan, uzun süreli düşük yoğunlukta başlayıp haftalar geçtikçe yoğunluğu azar azar arttırabileceğiniz kardiyovasküler egzersizlerin çok faydasını göreceğinizi düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
odiii
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 7

Mesajgönderen dogukan62 » Pzt Eyl 11, 2017 7:02 am

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. diyetimi düzeltmekle birlikte kolesterol ldl kolesterol 77ye düştü. diyetime pirinç yerine bulgur,mercimek ve yulaf ekledim.
dogukan62
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 11

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir