Sonunda Denemek Nasip Oldu

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Sonunda Denemek Nasip Oldu

Mesajgönderen Biceps51 » Pzr Eki 01, 2017 11:11 pm

Vücut geliştirmeye merak salmış herkesin steroidleri yakından takip ettiğini hepimiz biliyoruz. Bunlardan biride bendim. İlk başladığımda gelişim oldukça hızlıydı ve zaman geçtikçe yavaşlamaya başladı. Tabi ki çözüm olarak öncelikle supplementlara saldırdım. İstediğim hızı kazandırmaklarını görünce işin son naktası, steroidler ile tanıştım. Uzun süredir bilgilenmek için forumunuzu takip ediyordum ancak bazı sorulara cevap bulamadım;

Öncelikle boyum 1.66m, kilom 64 ve yaşım 24. 1 senedir vücut geliştirme ile uğraşıyorum. Kan değerlerimde bir anormallik yok. İlk kürüme başlayalı 14 gün oldu. Haftada 4 gün PT eşliğinde antrenman yapıyorum (her gün 2 bölge + karın). Diyet listesine harfiyen uyuyorum. Şimdilik: Yağ kg. başına 1.5gr, karbonhidrat 3gr, protein 3gr. şeklinde.

-Haftalık 250ml Testosteron Enathate (Aburaihan)
-Haftalık 400ml Deca (Optimum Pharma) (Nandrolone Decanoate 100 mg/ml, Nandrolone Cypionate 100 mg/ml, Nandrolone Isocaproate 100 mg/ml, Nandrolone Undecanote 100 mg/ml)
-Günlük 30mg Dianabol (Optimum Pharma)

Koruyucu olarak: Günlük 1 adet Redoxon C, Nac600 (yarım tablet), 1 adet Pharmaton, 1 adet coraspin, 3 günde 1 Arimidex (yarım tablet), haftada 1 Cabaser kullanıyorum.

Optimum Pharma ile ilgili olumsuz yorumları okudum ancak tedarikçim en sağlam olarak onu getirebileceğini söyledi. 4. hafta kan değerlerimde artış olmaz ise paramı iade edecek.

1) İlk enjeksiyonum (sağ kalça) 1cc Deca oldu. Yapılırken ağrı, sızı hissetmedim. Üstüne birde antrenman yaptım. Akşam hafif hafif başlayan ağrı gece uykumdan uyandırdı. 3 gün yürüyemedim. Coğu kimse bundan bahsetmemiş. 2. enjeksiyon (sol kalça) Enathate idi. Hafif bir ağrı dışında etki yaratmadı. Decayı bu kadar dayanılmaz kılan nedir ?
2) Sırtımda, omuzumda çıkmayan sivilceler sadece yüzümde çıkıyor. Yağ bezeciklerini sayamıyorum bile. Hafifletmek adına önerebileceğiniz bir krem, ilaç vs. var mı ?
3) Sürekli agresifim. Daha normal olmak için ne yapmam gerekir ?
4) Her gün düzenli tuvalete (büyük) çıkan ben, 3 günde bir zor çıkar oldum. Steroidler protein sentezini arttırıyor. Peki vücut her şeyi kullanıyor, atacak bir şey bulamıyor diye düşünmem normal mi ? Bu konuda tecrübeleriniz neler ? (Protein ağırlıklı besleniyorum)
5) Geceleri rahat uyuyamıyorum. Sürekli bir huzursuzluk... İlaç al demeyin ilaç kusucam, bitkisel bir şeyler önerebilir misiniz ?
6) Dianabol'u kick start olarak kullanıyorum ama 14. gün bitti hiç bir etkisini hissetmedim. Ne bir güç artışı, ne bir kilo artışı, enerji artışı yok. Testislerde ufaktan küçülme var, ağrı oluyor. Sivilce, agresiflik gibi yan etkileri görüyorum ama olumlu bir etkisini göremiyorum. Çok mu aceleciyim ? Kick starttan kasıt nedir ?
7) Cinsel istekte bir artış yok. Normal bir durum mu ?
8) Günde 3-4lt. su içmeme rağmen tuvaletimi yaptıktan sonra penis ucumda yanma oluyor. Böbrekler uyarı veriyor olabilir mi ?
9) Kontrol edemediğim bir ağız kokusu problemi oluştu. Fazla protein tüketmemin de etkisi vardır belki ama arabada Listerine ile dolaşmaya başladım. Ağzımdan sakız eksik edemiyorum. Bu konuda bir tavsiyeniz var mı ?

İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla...
Biceps51
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1

Re: Sonunda Denemek Nasip Oldu

Mesajgönderen ati88 » Pzt Eki 02, 2017 7:07 am

1) Kesin bilgim yok ama tahminimce iki nedeni olabilir.
Kullandığın nandrolonun sadece dörtte biri deca. Deca kelimesi Nandrolone DECAnoate'ten geliyor. Burada bahsettiğin problemi duyamazsın çünkü Nandrolonun Deca ve PP (phenylpropionate) esterleri yaygın olarak kullanılıyor. Teknik olarak her steroidi her esterle birleştirmek mümkün ama bunları göremezsin. Nedeni ise senin dediğin gibi enjeksiyon sonrası ağrı yapmaları. Mesela Boldenone Undecanoate olarak piyasada bulunur. Propionate acetate cypionate gibi esterlerini Çin'deki fabrikalardan hammadde olarak alabilirsin ama bunları forumlarda okursan hepsinim istisnasız ağrı yaptığını görürsün.
İkinci bir neden de 4 farklı esteri 400mg/ml yoğunlukta kristalleşme olmadan tutabilmek için katkı maddelerini fazla koymuş olabilirler. Bunlar da ağrı yapar.
Çözüm Deca istiyorsa sadece deca kullan; yani nandrolone decanoate

2) Günlük 10-20mg accutane

3, 4, 5) Hormonsal dengesizlikler agresiflik, kabızlık ve uyku bozukluğu yapabilir. Özellikle dianabolda sindirim problemi olabiliyor. Nandrolone ve testosteronu aynı iğnede 0.5ml + 0.5ml olarak haftada iki kere yap. Bir de öatrojeni azaltmak için iki günde bir 0.5 mg arimidex'e başla. Östrojen dengesizliği de agresiflik yapar: bkz periyodu gelen kadınlar. Kabızlık piçin posalı yiyecekleri ve probiyotikleri beslenmede arttırabilirsin.

6) testislerde küçülme ve ağrı yüksek östeojenden olma ihtimali yüksek. Antreman günlüğü tutuyor musun?

7) Cinsel istek sadece testosteron ile doğru orantılı artıp azalmıyor. Beyindeki nörotransmitter denen moleküllerin de etkisi yüksek. Örn serotonin ve dopamin. Bir süre sonra vücut dengesini buluyor zaten. Mesla artık 100mg tren ace bende libidoyu normalin üzerine çıkarmıyor. Halbuki ilk defa günlük 50mg yaptığımda en tipsiz kadınlarla bile flörtleşiyordum. :S

8) Suyu daha arttır ama ara ara azar azar iç. Mesela her saat 1-2 bardak. Bakalım değişme olacak mı

8-9) Bence böbrek için kan ve idrar testleri yaptır. Kanda protein üre ürik asit, kreatinin bakılsın. Bir de yaptırabiliyorsan 24 saat idrar testi. Yani 24 saat boyunca bütün idrarı şişelere işiyorsun ve hepsine birden bakıyorlar.

Ek: NAC'ı günlük 600mg çıkart. Endüşük faydalı doz 600mg'dan başlıyor.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen ati88 » Pzt Eki 02, 2017 7:13 am

Hmm arimidex yazmışsın zaten. Günde yarım tablet biraz fazla gelebilir. Cildinde kuruluk eklemlerde ağrı var mı? İdrara ne kadar sık çıkıyorsun? Ereksiyonların sert mi? Sabah ereksiyon oluyor musin?
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Pzt Eki 02, 2017 7:16 am

Kandaki nandrolone miktarını tıbbi laboratuarda ölçtüremezsin. Doping laboratuarına gitmen lazım. Sana kan değerine göre paranı iade edeceğini söyleyen işkembeden sallamış.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen Biceps51 » Pzt Eki 02, 2017 10:39 am

- Deca'yı bu şekilde kullanmamın ağrı dışında gelişime bir dezavantajı olur mu ? (4 farklı ester)

- Roaccutane'ı ergenlik dönemimde günlük 40mg olarak 1 sene kullandım. Çok etkili bir ilaç ama bir o kadar da karaciğere zararlı. Psikolojim de bozulmuştu ilacı öyle kesmişlerdi :) Steroidler ile birleşince çok mu yük bindiririm bilemedim. Şimdilik Nadixa krem ile idare etmeye çalışıyorum.

- Antrenman günlüğü tutuyorum.

- Tavsiyeniz üzerine NAC600'ü günlük 1 tablet olarak alacağım.

- Arimidex'i 3 günde yarım tablet olarak alıyorum. Tavsiyeniz üzerine 2 günde yarım tablet olarak alayım mı ?

- Cildimde kuruluk, eklemlerimde gün içinde ağrı yok. Sadece sabah kalktığımda mutlaka bir yerim ağrıyor olarak kalkıyorum ve gün içinde ağrı geçiyor. Bu durum steroid öncesinde yoktu. Üzerine yatıyor olabilirim ama neden şimdi onu anlamış değilim. İdrara sürekli çıkıyorum. Ereksiyonlarım eskiden kontrol edemediğim bir sertlikteydi, şimdi sertleşsin diye uğraşıyorum. Sabah ereksiyon nadir olarak oluyorum. Mesela bu sabah olmadım. Cinsel isteğim de azaldı diyebilirim.

- Kanda ki artacak testosterone seviyesine güveniyor tahminimce. Bunu serbest testosterone artışı olarak gözlemlemek mümkün mü ?
Biceps51
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Pzt Eki 02, 2017 3:03 pm

İçlerinde en geç vücuttan atılanı Undecanoate olduğu için tahminimce sanki Boldenone kullanıyor gibi davranmak iyi olabilir. Yani Nandrolone'u keatikten sonra iki hafta daha testosterona devam esilmeli, sonra bir hafta hiçbirşey yok, sonra PCT

Roacccutan doz olarak 10mg karaciğeri yoracağını düşünmüyorum. Fakat sivilcelere iyi gelmeye yetecektir çünkü normalde sivilce geçene kadar yükleme yapılır, ama sizde zaten steroidi bırakınca sivilce problemi kalmayacak. Burada amaç yükleme yapmadan cildi hafif kurutmak.

Arimidex dozunu değiştirmeden önce tavsiyem enjeksiyon protokolünüzü değiştirin. Haftada iki defa her iğnede hem Nandrolone olsun testosterone. Örnek olarak pazartesi ve perşembe günleri 200 mg nandrolone, 125 mg testosterone, toplam haftada 400mg nandrolone, 250 testosterone.

Ampülleri kırıp iki şırıngaya yarım yarım çekip, birini vurup diğerini saklarsınız sorun yok.

Şimdi sizde olan şey, bir hormonu yüklüyorsunuz, o vücutta azalırken diğerini yüklüyorsunuz. Sürekli bir biri bir diğeri baskın oluyor. Bunu eşitlemek lazım. Arimidexi haftada iki defa yarım olarak devam edin. Enjeksiyondan 24 saat sonra alırsınız

Son olarak da nandrolonun testosteron ile androjen reseptörü üzerinde rekabet edip testosteronun etkisini azalttığına dair broscience seviyesinde bir şeyler hatırlıyorum. Yani kısaca nandrolone miktarı testosteron miktarından fazlaysa cinsel problemlere yol açıyor, deniyor. Bununla ilgili deca dick olarak bakabilirsiniz.

Testosteron:Nandrolone oranı için 3:2 gibi birşey duymuştum zamanında. Yani nandrolone 400 ise testosterone 600 olmalı. Bu konuyu en iyi @Rooturk bilir (lennox hoca ve diğerleri bu aralar pek yok). Bu konuyu bilen birisi gelip açıklık getirirse iyi olur
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen Biceps51 » Pzt Eki 02, 2017 5:18 pm

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. O zaman hocalarımızın son noktayı koymasını bekliyoruz :)
Biceps51
Yeni Üye

Mesajgönderen Biceps51 » Cmt Eki 21, 2017 8:14 am

5. hafta bitmek üzere. Danabol hapım bitti, 3 kilo aldım. Kolum 1cm, omuz ve göğüsüm 3'er cm büyümüş. Göbeğim çıktı ve belde yağlanma mevcut. İlk kür olmasına rağmen gelişim tatmin edici değil. Çözüm olarak; 5 hafta boyunca oral günlük 30gr winstrol, testosterone ent. haftalık 500ml, deca haftalık 400 devam ve haftalık tren ent. 200, her sabah günlük 25mcg tiromel şeklinde küre devam etmeyi düşünüyorum. Vücuda ağır gelir mi ? Danabolden sonra hemen winstrol karaciğeri iflas ettirir mi ? İlk kürde tren tehlikelimidir ?
Biceps51
Yeni Üye

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir