Testo ve Antreman

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Testo ve Antreman

Mesajgönderen talebe » Çrş Eki 04, 2017 6:09 pm

Merhaba arkadaşlar,dün Testosteron Enanthate'ın 2.iğnesini vurdum ilk kürüm ve haftalık 250 mg alıyorum.
Sizlere sorum ise 3.haftadan sonra etkisini gösterdiğini bildiğim halde testo e nin toparlanmayı artırıcı etkisinin şuan etkili olup olmadığıdır.
5x5 antremanı yapıyorum fullbody olduğu için hergün yapmak overtraining duruma getirir beni testo e nin 2.haftasında hergün fullbody çalışşam overtraining olur muyum acaba ?
Teşekkürler
talebe
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: Testo ve Antreman

Mesajgönderen talebe » Prş Eki 05, 2017 4:31 pm

#Güncelleme#
talebe
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Prş Eki 05, 2017 5:29 pm

Hangi 5x5 programını yapıyorsun? Programlama ve ilerleme ne şekilde oluyor?
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen talebe » Prş Eki 05, 2017 8:47 pm

Hocam Bench press,Squat,Deadlift ve Overhead press ten oluşmakta program.Programın normal formu 1'er gün aralıklarla yapma şeklinde testo e kullanırsam aralara 1 gün koymaya hala daha ihtiyacım olur mu diye merak ettim.
talebe
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Cum Eki 06, 2017 6:09 am

İlerleme yöntemini yazmamışsınız.
Eğer lineer ilerleme yöntemi kullanıyorsa, ve ilk antremandan 24 saat sonra antreman yapınca bir öncekine göre performans artışı yoksa, fakat 48 saat sonra antreman yapınca performans artışı oluyorsa, iki antreman arası sadece 24 saat beklemek kaslara kendilerini yenilemek için yeterli gelmiyor demektir.
Bunun cevabını deneyerek görebilirsiniz, ama bence 24 saat hangi steroid olursa olsun böyle bir programda dinlenmek için yeterli gelmeyecektir.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen talebe » Cum Eki 06, 2017 9:43 pm

Hocam program da lineer ilerlemesi gerekiyor ağırlıklıkların örnek olarak pazartesi günü 100 kilo squat çarsamba 2,5 ekleyerek 102,5 kg cuma ise 105 kg kaldırılması hedefleniyor.Şu ana kadar ağırlıkları arttırma da bir sorun yaşamadım ama ağırlıklar birkaç hafta içinde lineer bir şekilde artırılamayacak olduğundan steroidler bu konuda yardımcı olur mu diye düşünmüştüm.Yanıtınız için ayrıca teşekkür ederim.
talebe
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Cmt Eki 07, 2017 9:44 am

Bence programı değiştirmeden devam edin. Bahsettiğiniz gibi eninde sonunda platoya ulaşacaksınız. testosteron sayesinde platoya daha geç ulaşacaksınız. Yani doğal olarak ulaşacağınız noktadan daha ileride olacaksınız.

Eğer antremanlar pazartesi-çarşamba-cuma günleri ise, cumartesi gününe hacim ve kardiyo antremanı ekleyebilirsiniz.
Cumartesi yapılabilecek hareketler:
1. Bir sırt hareketi: barbell row harici olarak (pazartesi günü deadliftlere olumsuz etki etmemesi için), dumbbell row, pull up, chin up, lat pulldown vs
2. Bir karın hareketi: mekik hariç her şey olabilir (yine alt sırtı yormuyoruz ki deadliftler olumsuz etkilenmesin) mesela ab-wheel, leg raise vs
3. Bir biceps hareketi: her şey olabilir. Ben dirsek sağlığı için hammer curl tercih ediyorum

Bu hareketlere 10-12 tekrar arası yapabileceğiniz, ama bittiğinde de yedekte 2-3 tekrar kalmış olacak bir ağırlıkla başlayın. Set aralarında 30-45 saniye bekleyerek toplam 60-65 tekrar yapın. Her sette tekrar sayısının azalması normal. Her set çok sorlamadan yedekte 2 tekrar kalarak bitsin. Bu günüm amacı normalde doğrudan çok fazla çalıştırılmayan bölgeler için ekstra hacim ve pump sağlamak.

Bunların sonuna da 15-20 dakika HIIT antremanı eklersiniz. Mesela 20 saniye depar 100 saniye dinlenme şeklinde 7 set olabilir. Bu şekilde de normal antremanlar için kondisyon arttırılmış olur.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Cmt Eki 07, 2017 10:12 am

Lineer ilerleme ile platoya ulaştığınızda hala güç odaklı çalışmak istiyorsanız iki program önerebilirim

Layne Norton'un PH3 programı
https://www.bodybuilding.com/fun/ph3-la ... rview.html

Cody Lefever'ın GZCL UHF programı
http://swoleateveryheight.blogspot.co.u ... s.html?m=1

GZCL UHF programında ekipman ve güç seviyesine göre bazı hareketleri değiştirmek gerekebilir. Zaten Cody bu programın ihtiyaçlara göre değiştirilmesini savunuyor. Kendisi değişikliklerin hangi sınırlar içinde yapılabileceğini anlatmış.

Örnek:
Safety bar yoksa safety bar squat yerine front squat
Slingshot yoksa slingshot bench press yerine floor press, veya göğüste tahta blok ile bench press / board press
Eğer 12 tekrar ile chest dip yapmakta zorlanılıyorsa bant kullanarak chest dip yapmak, veya onun yerine decline bench/dumbbell press yapmak

Bu programlar ile ilgili soru olursa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen talebe » Pzr Eki 08, 2017 8:29 am

Yorumlarınız için tekrardan teşekkür ederim.Cumartesi gününü dediğiniz gibi değerlendireceğim hocam plato ya girdikten sonra Candito Methodu nu uygulamak istiyorum powerlifting için orta düzey bir sporcu için çok iyi olduğunu okumuştum.Sizin verdiğiniz linkleri inceliyorum hocam.
talebe
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Cmt Eki 14, 2017 8:55 am

Powerlifting için çalıştığınızı bilmiyordum. Öyleyse Candito ile devam etmeniz tahminimce daha iyi olacak. Orta seviyeye geçince üst beden hareketlerini bench pressi engellemeden programlamak biraz zorlaşıyor. O yüzden UHF gibi bir programı daha iyi hale getirmeye çalışmak yerine Candito gibi powerlifting odaklı bir programa devam etmek daha uygun olur diye düşünüyorum.

Full body çalışmayı tercih ediyor olabilirsiniz diye PH3 ve UHF önermiştim. (UHF'de her gün, PH3'de haftada bir gün full body var) Yanılmışım.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir