Hacim Kürü Yapmak İsdiyorum

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Re: Hacim Kürü Yapmak İsdiyorum

Mesajgönderen Mirallas » Cmt Ara 22, 2012 6:45 pm

atakan; isminle hitap ediyorum çünkü seninle aynı durumu paylaşan insanlardan biriydim bir zamanlar. ancak sana şunu söyleyebilirim.

8.30 3 yumurta haşlanmış
10.00 meyve suyu + atıştırma
12.30 tavuk+pilav+meyve+çorba
3.00 patates haşlanmış+peynir
6.30 tavuk +pilav yada makarna
gece yatmadan tekrar yemek

idman

pazartesi gövüs+ön kol
salı kanat + arka kol
çarşamba omuz+sırt
perşembe bacak+karın+ön kol

cuma of
cumartesi of
pazar of

bunun yanında amino asit alıyorum idman öncesi ve sonrası twinlab likit

tuz şeker beyaz ekmek kullanmıyorum

şu beslenme tablon gösteriyorki henüz hiç bir şeyi tam öğrenememişsin. Bu durumda normal, 4-5 ay spor yapan bir insanın standart duruşu budur. ilaç kullanmadan önce 2-3 ay boyunca cok daha saglam bir beslenme programına ihtiyacın var. bazal metabolizmanı ögrenip ona göre kalori hesabı yapabilecek kadar bilgilenmelisin ki, kilo almayı başarabil. sana tavsiyem bu sene düşünme kür yapmayı... bir daha asla eski sağlıgına kavusamazsın cok uzun süreler beklersin eskisi gibi olmak için... bunun sebebi saglıgı gözardı etmektir. kür yapacagın zamanda unutma kür öncesi tahlil yaptır ve bittikten 2 ay gibi bir süre sonra yine yaptır karacigerini kan değerlerini iyice bir gözden geçir ne zarar görmüşsün ne verim almışsın kıyaslama yap. Bunlar %90'ımızın ihmal ettiği seyler. dısarıdan bir vücudun zinde ve formda görünmesi.. iç organlarının sağlıklı oldugu anlamına ne yazıkki gelmiyor.
Mirallas
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 2

Re: Hacim Kürü Yapmak İsdiyorum

Mesajgönderen angelcold » Cmt Ara 22, 2012 9:23 pm

anladığım kadarıyla ektomorf yapıda birisin (zayıf uzun boylu kilo almakta güçlük çeken ). bu bağlamda beslenme anlamında ağırlıklı olarak karbonhidrat öneririm. pilav , ekmek , makarna , patates abanmalısın. günde 400 gr kadar karbonhidrat en az 180 gr kadar da protein almalısın. yağı da çok dert etme çünkü ektomorf yapıda biri olduğun için yağlanman da çok zor olacaktır (az bir miktar yağlansan bile onu yakman çok kolay olacaktır) . beyaz ekmek tüketmiyorum demişsin ki beyaz ekmeğin kalorisi daha yüksektir ve senin de yüksek kaloriye ihtiyacın olduğundan beyaz ekmek yemeni kesinlikle tavsiye ediyorum. Proteini etten balıktan tavuktan almanı tavsiye ediyorum çünkü kalorileri de daha yüksek.

Bunlar dışında supplement olarak gainer kullanmanı kesinlikle tavsiye ediyorum çünkü içersinde karbonhidrat var günde 2 kez senin için yeterli olacaktır sanırım fakat hergün kullanmalısın. diğer arkadaşımızın da dediği gibi kendi yapını tanı ve keşfet yaktığın ve aldığın kaloriyi hesaplayabilecek konuma gel ki idman ve beslenme tablonu buna göre oluşturabilesin. bu rota ile genetiğini tam anlamıyla kıramasan da senin yaptığından daha fazla yol katedeceğin kesin. bahsettiğim tecrubeleri edindiğin ve bir miktar alt yapı oluşturduktan sonra küre girebilirsin görüşündeyim. Sürekli araştırmanı bilgi edinmeni tavsiye ederim..

Bol şans , başarılar..

Not : Bir zamanlar ektomorf'tum..
Hayallerini gerçekleştiremiyorsan neden yaşıyorsun , asla pes etme ve asla tatmin olma! Sınırsızı ve sonsuzu iste , mümkün olanla yetinme!
angelcold
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 101
Aldığı teşekkür: 20

Önceki

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir