Kürden Kaynaklanmayan Jinekomasti İçin Tamoxifen-Nolvadex

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Kürden Kaynaklanmayan Jinekomasti İçin Tamoxifen-Nolvadex

Mesajgönderen Jacklifter » Cmt Ara 22, 2012 9:57 am

2,5-3 sene önce 100 kiloydum ve 1 sene gibi bir süre içinde 30 küsür kilo verdim, çok ileri seviyede olmayan bir jinekomastim var, ameliyat istemiyorum, düşük dozda nolvadex veya tamoxifen bu sorunumu çözmemde yardımcı olur mu? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
Jacklifter
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1

Re: Kürden Kaynaklanmayan Jinekomasti İçin Tamoxifen-Nolvade

Mesajgönderen zyzz » Cmt Ara 22, 2012 3:48 pm

Merhaba Jacklifter.
kesinlikle tavsiye etmiyorum nolvadex. 30 kg mı sporla mı diyetlemi verdin?
Eğer diyetle verdiysen düzenli olarak vg tavsiye ediyorum ve ona göre beslenme.
Şu anda 70 kgsın ama boyunu yazmamışın. 3-4 ay sıkı çalışma supplement desteği
ve düzenli beslenmeyle güzel bir vücudun temellerini atmış olursun.
1 sene sabreden kişi 3-4 ayda sabreder, azmeder, başarır diye düşünüyorum.
İyi Forumlar.
Kullanıcı avatarı
zyzz
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 12

Mesajgönderen Jacklifter » Cmt Ara 22, 2012 4:52 pm

Eksik bilgi vermişim biraz evet. 1,5 senedir zaten vg ile uğraşıyorum. Şuan %12-13 yağ oranı ile 75 kiloyum, boyum 1.70. Kilo verdiğim dönem küçük bir step makinesi kullanmıştım, beslenme ile ilgili bilgim yoktu. Zaten o kiloda spor yapmaya başlayınca çok kolay oluyor yağ yakmak.

Önceden kafama takmamıştım göğsümdeki durumu, ama yazın definisyon amaçlı bir diyet yaptım ve 66-67 kiloları gördüm, hala yerinde olduğunu görünce o görüntünün o yağ oranı ile canım sıkıldı biraz tabi. Bunları göz önünde bulundurarak cevap verirseniz sevinirim.
Jacklifter
Yeni Üye

Mesajgönderen zedong » Cmt Ara 22, 2012 6:01 pm

Benim de 115 kilodan 75 kilo'ya dustugum donemlerde 2008-2009 'da jinekomasti vardı.ama hiç bir tedavi uygulamadım 2 seneyi aşkın süredir düzenli spor yapıyorum kendiliğinden geçti.
zedong
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen Overall » Pzr Ara 23, 2012 6:32 pm

Jinekomasti eğer yağ tabakasından oluşuyorsa definasyonda yağ yakımı ile görüntü düzelir ve küçülür eğer meme dokusu öströjene yada prolaktin,progesteron gibi seviyelere bağlı büyümüşse yağ yakımı definasyon yada anti öströjen kullanımı ile küçülmez ya da düzelmez.En iyisi bir plastik cerraha görün jinekomasti şüphen ile ilgili en doğru teşhisi o koyacaktır.
SteroidForumTr - Admin
Kullanıcı avatarı
Overall
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ettiği teşekkür: 45
Aldığı teşekkür: 46

Mesajgönderen Jacklifter » Pzr Ara 23, 2012 7:45 pm

Overall yazdı:Jinekomasti eğer yağ tabakasından oluşuyorsa definasyonda yağ yakımı ile görüntü düzelir ve küçülür eğer meme dokusu öströjene yada prolaktin,progesteron gibi seviyelere bağlı büyümüşse yağ yakımı definasyon yada anti öströjen kullanımı ile küçülmez ya da düzelmez.En iyisi bir plastik cerraha görün jinekomasti şüphen ile ilgili en doğru teşhisi o koyacaktır.

Yani anladığım kadarı ile ameliyat dışında kurtuluş yok jinekomastiden. Benim okuduğum deneylerde 2,5-3 ay arası kullanımında bir çok hastada tedavi gerçekleşmiş, çok azında ileri derecede yan etkiler görülmüş. Aklıma şu geliyor, plastik cerrahlar tabii ki ameliyat önerecek para için.
Jacklifter
Yeni Üye

Mesajgönderen lennox77 » Pzt Ara 24, 2012 3:39 am

Jinekomastinin hormonel olup olmadığını doktor onayıyla öğrendin mi?
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen Jacklifter » Pzt Ara 24, 2012 8:35 am

lennox77 yazdı:Jinekomastinin hormonel olup olmadığını doktor onayıyla öğrendin mi?

Hayır açıkcası benimkisi sadece kendi endişelerime dayalı bir durum, ama normal olmadığını anlayabilecek kadar da olaylardan anladığımı düşünüyorum. Mantığım şu 100 kiloydum, 3-4 sene oldu, definisyon ile tek haneli rakamlara indim fakat hala yerindeydi, jinekomasti olmalı yönünde.
Jacklifter
Yeni Üye

Mesajgönderen lennox77 » Pzt Ara 24, 2012 10:53 pm

Jinekomasti olabilir ama hormonel olmayabilir. Hormonel olmayan jinekomastiler definasyonla ya da yağ yakımıyla da geçmeyebilir. Bu yüzden bir uzmana gözükmeni tavsiye ederim
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir