Yarışma düşünmeyen amatör bir vücutçu'nun kürü nasıl olmalı?

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Yarışma düşünmeyen amatör bir vücutçu'nun kürü nasıl olmalı?

Mesajgönderen mephisto2046 » Çrş Ara 26, 2012 1:23 pm

Merhabalar,

2 senedir düzenli olarak vücut geliştirme yapıyorum. 26 yaşındayım, boyum 1.88, kilom 91, yağ oranım şuan spor salonundaki ayaktan ölçüm yapan makinede %13 çıkıyor. amacım %8 yağ oranı ile 95 kiloya çıkmak ve hayatımın geri kalanında bu formda devam etmek.

2 sene öncesi yağ oranım ve kilom yüksekti, 100 kilodan kardio fitness ve düzenli beslenme ile 84 kiloya düştüm. son iki senedir başarısız hacim denemelerim oldu ama hiç steroid kullanmadım. kaslanmak isterken gereğinden fazla yağlandım diye düşünüyorum. ve istediğim gelişme ve güç artışı göremiyorum.

Steroid konusunu araştırmaya başladım, steroidforumtr.com bu konuda çok yardımcı oluyor. konu hakkında bilgili hocalarımıza sormak istediğim şu;

* Yarışma düşünmeyen ama bu sporu beslenme, dinlenme ve antrenman olarak ciddiyet ile yapan bir amatör sporcu, steroid kullanmak isterse ne tür bir yol çizmelidir kendine?

* Bu iş nasıl başlar nasıl devam eder, yılda kaç kere yapılır, yapılmalı yada yapılmamalıdır? sağlığı en az tehlikeye atarak bu işi yapmanın yolu nedir?

* istediğim ölçülere 1 sene sonunda ulaştığım taktirde ertesi yıllar da steroid kullanmak mı gerekir, gerekirse bu zararlı mıdır?

* kısaca ilk steroid kürümü yaptıktan sonra beni neler bekliyor bilmek istiyorum.

foruma emek veren herkese teşekkür ederim.
mephisto2046
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 0

Re: Yarışma düşünmeyen amatör bir vücutçu'nun kürü nasıl olm

Mesajgönderen Iron_Man » Prş Ara 27, 2012 7:56 pm

1-Yarışma düşünmeyen ama bu sporu ciddiyet ile yapan amatör bir sporcu steroid kullanırken çok fazla yan etki içermeyen(halotestin,oral turinabol,insülin gibi)preparatlara bulaşmadan definasyon ve bulk kürleri yapabilir.

2-Bu iş profesyonel olmayana bir sporcu için yılda 2 sefer 1 bulk 1 definasyon kürü şeklinde kürler 10 hafta sürecek şekilde olabilir.Gerçek profesyoneller ilacı kesmiyor zaten :)

3-İstediğin ölçülere ulaştığın zaman ilerleyen yıllarda steroide bulaşmadan beslenme ve idmanlarına dikkat ederek ölçülerini ve kazandığın formu muhafaza edebilirsin.İlerleyen yıllar da da steroid kullansan dahi bilinçli bir şekilde zararı olmayacaktır.

4-İlk steroid kürü her zaman doğru seçim ile sporcu bireyi tatmin edici sonuç verecektir.Kür sonunda elde edeceğin ölçüleri pct sonrası beslenme ve idmanlarına devam ederek koruyabilirsin.

Umarım bilgiler senin için faydalı olmuştur.Saygılarımla.İyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
Iron_Man
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 50

Mesajgönderen mephisto2046 » Cum Ara 28, 2012 7:45 am

Iron_Man, bilgiler için teşekkür ederim, çok faydalı oldu.

peki, şayet bir kaç kür ile başarılı sonuçlar alınıp, sonrasında bu kazanımlar doğal yollar ile korunabiliyorsa, neden her yıl tekrar tekrar kür yapılıyor? psikolojik bir etmen var mı bunda? ve tek kür yapıp verim alıp doğal yoldan devam eden örnekler var mı? yoksa bu sadece teorik olarak mı mümkün?

benim en büyük korkum, kür esnasında kendimi süperman gibi hissedip, kür ün etkisi geçtikten sonra depresyona girmek. bu tarz etkiler abartı mı yoksa gerçekten karşılaştığınız şeyler midir?
mephisto2046
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen Arnold1989 » Cum Ara 28, 2012 12:35 pm

mephisto2046 yazdı:Iron_Man, bilgiler için teşekkür ederim, çok faydalı oldu.

peki, şayet bir kaç kür ile başarılı sonuçlar alınıp, sonrasında bu kazanımlar doğal yollar ile korunabiliyorsa, neden her yıl tekrar tekrar kür yapılıyor? psikolojik bir etmen var mı bunda? ve tek kür yapıp verim alıp doğal yoldan devam eden örnekler var mı? yoksa bu sadece teorik olarak mı mümkün?

benim en büyük korkum, kür esnasında kendimi süperman gibi hissedip, kür ün etkisi geçtikten sonra depresyona girmek. bu tarz etkiler abartı mı yoksa gerçekten karşılaştığınız şeyler midir?

Tek kür yapıp bırakıcam dıye baslayan bır suru tanıdıgım kısı oldu ama hıcbırı tek kurle bırakmadı. Şahsi kanaatim tek kur yapıp bırakmak ıcın sporu komple bırakmak gerekıyor :)
Sağlam bı kur yapıp bıraktıgınızda elde ettıklerınızı muhafaza edebılmek tamamen sızın elınızde fakat kimyasala alışmış bir vücudun doğal yollardan büyümesi ancak milim milim olacaktır. Bu yüzden tekrar kür yapma ıstegınızın olması tamamen normaldir.
BİLİNÇLİ şekilde yapılan yılda 2 kürden bı alkol sigara kadar bıle zarar gelecegını dusunmuyorum.

Kürde kullandıgınız ılaclara gore az yada çok illaki güç artışı olacaktır ancak takdir edersiniz ki ilaçları almayı kestıkten sonra bu gucun aynı sekılde seyir etmesı de mumkun degıldır.
Kasım-Aralık aylarında bulk kürü yapıp hacim alırsınız , Mayıs-Haziran aylarında da çıtır bir definasyon kürü yapar biraz define olursunuz. Diğer aylardada mevcut formu korursunuz.
Arnold1989
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 16

Mesajgönderen Iron_Man » Cum Ara 28, 2012 7:07 pm

@Arnold 1989 soruna dört dörtlük bir cevap vermiş :) Bu sporda insanın doğasında bulunan diğer herşey gibi doyumsuzluk üstüne kurulu.Birey istediği seviyeye bir kür ile ulaşsa dahi kürden sonra beslenme ve idmanlara devam ederek mevcut formunu koruyarak boş yere çalışıyorum gelişemiyorum aynı kaldım mantığına bürünüyor ve daha iyisi olmalıyım hırsı ile yeni kürlere başlıyor.Bir çok sporcu tanırımki plaj vücudum olsun biraz fit görüneyim mantığı ile kendilerini yarışmalarda ve podyumlarda bulan :) Demek istediğim sen kendini bilip bu sporun olgunluğuna ulaştıktan sonra yeni kür konusunda da en doğru kararı zaman içerisinde vereceksin zaten.Saygılarımla.İyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
Iron_Man
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 50

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir