Burun kanamasi

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Burun kanamasi

Mesajgönderen Arnold1989 » Pzr Oca 13, 2013 1:57 pm

Suan 2. Kurumde 6. haftanin sonlarina geldim. Herhangi bir yan etki vs gormedim ancak ciddi sekilde burnum kanamaya basladi. Gecen sene ilk kurumun sonlarina dogruda ayni sorunla karsilasmistim. Spor yaparken uyurken vs kisacasi gunun herhangi bir saati ansizin bir anda sakir sakir burnum kanamaya basliyor.
Bunun sebebi testoya bagli olarak kan basincinin artmasiyla alakali sanirim.
Gecen sene kbb doktoruna gitmistim damarlari yakti ancak pek etkisi olmadi. Kan alip bakacaklardi karsi ciktim ve doktora da steroid kullaniyorum diyemedim cunku maalesef doktor yakin bir aile dostumuzdu. Baska doktora da gitmedim.

Bunun cozum yolu nedir bilen varmi acaba ?
Yoksa iyi bir kbb doktoruna gidip acik acik herseyden bahsetmek disinda bir cozumu yokmu. Daha once kendim disinda kur yapan hic kimseden boyle bi sey duymadim...
Arnold1989
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 16

Re: Burun kanamasi

Mesajgönderen UncleO » Pzr Oca 13, 2013 3:03 pm

danabol kullanıyormusun şuan? danabol yüksek tansiyon yapar ve burun kanamasını çok sık yaşayabilirsin.

evet testo da yapabilir. tansiyonun yükseldiği için burun kanamsı olabilir normal.. aslında burun kanaması güzel birşey.. burundan atmazsan o kanı beyin kanamasına kadar yol açabilir.. bu yüzden tansiyonunu dengeleyici besinler alabiilirsin. tuzu azaltman gerek.. sarımsak iyi bir tansiyon dengeleyicidir. potasyum ve magnezyum içerikli besinler alabilirsin ayrıca sebze yersen oda tansiyonunu düşürmeye yardımcı olur.

ayrıca body ci meyvesi olarak bilinen muz çok güzel bir potasyum kaynağıdır. günde 1-2 tane muz yemekte yarar var.

bu arada 100 gramlık bir soyulmuş muzun besin değerleri:

1,1 gr. protein
22.2 gr. karbonhidrat
0 kolesterol
0,2 gr. yağ
0,5 gr. lif
26 mgr. fosfor
8 mgr. kalsiyum
0,7 mgr. demir
1 mgr. sodyum
370 mgr. potasyum
33 mgr. magnezyum
190 IU A vitamini
0,05 mgr. B1 vitamini
0,06 mgr. B2 vitamini
0,7 mgr. B3 vitamini
0,5 mgr. B6 vitamini
7 mgr. C vitamini
10 mcgr. folik asit
7 mgr. C vitamini
0,4 mgr. E vitamini
Kullanıcı avatarı
UncleO
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 115

Mesajgönderen Arnold1989 » Pzr Oca 13, 2013 3:09 pm

Danabol kullanmiyorum 500testo enant 400primo gunluk 30mg winstrol(bu hafta ara vericem)
Aslinda beslenmem de cok duzgun kur onceside dahil olmak uzere genel olarak hayatimda yag tuz seker hep sifirdir hic tuketmem. Cok siki besleniyorum gunluk 1kg hindi 300-400gr lapa bulgur, pirasa, brokoli,ispanak duzenli olarak tuketiyorum. Meyve olarak da gunluk 0.5litre taze port suyu, 1-2 elma, 1-2muz, 0.5lt taze nar suyu mutlaka tuketiyorum. Daha duzgun beslenme sansim yok yani oyle soyliyim :)
Bunlara ragmen burun kanamasi cok ilginc degilmi yauw :S
Arnold1989
Yeni Üye

Mesajgönderen UncleO » Pzr Oca 13, 2013 3:37 pm

ozaman bir doktora görünmekte yarar var bence.. ihmal etme ve uzman bir doktora görün mutlaka.. çünkü aldığın besinlerin tansiyonu dengelemesi gerek.. başka bir problem olabilir.
Kullanıcı avatarı
UncleO
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 115

Mesajgönderen Arnold1989 » Pzr Oca 13, 2013 9:08 pm

Cevaplariniz icin cok tesekkurler, o zaman en iyisi dediginiz gibi ihmal etmeden bir doktora gorunmek sanirim..
Arnold1989
Yeni Üye

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir