Uzun süreli testosteron kullanımı hakkında...

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Uzun süreli testosteron kullanımı hakkında...

Mesajgönderen maniac_lord » Pzt Şub 04, 2013 12:12 pm

Merhaba,

İlk kürüm bitti, deca-testo kürüydü. Kür bitti ve birşey farkettim. Testesteron maddesi gerçekten kişinin yaşam kalitesini yükseltiyor. Bunu kürden çıktıktan sonra daha iyi anladım. Kürden önce çeşitli problemlerim vardı hem psikolojik olarak (kürden önce moral olarak örneğin pek iyi değildim antidepresan kullanıyordum, cinsel hayatım berbattı) hemde fizyolojik olarak (kilolu ve güçsüz biriydim). Ancak kürdeyken adeta süper adama dönüştüm tabiri caizse. Problemlerimin çoğunu çözdüm ve depresyonum bitmişti (öyleki antidepresan kullanmayı dahi bıraktım). Ancak kür bittikten sonra testo seviyemde doğal olarak düşüş oldu ve eski halime yavaş yavaş dönmeye başladım. Sorum şu: Uzun süreli testosteron kullanılabilir mi? Örneğin haftada 250 mg. şeklinde. Tabiiki bunun yanında kolesterol seviyesini dengelemek ve karaciğeri korumak için çeşitli antioksidanlar, vitaminler ve milk thistle alarak, prostat içinde düzenli olarak brokoli yiyerek. Uzun süreli bu şekilde devam etmem mümkün müdür, yoksa ileride bana zararları dokunabilir mi? (kısırlık konusunu ve saç dökülmesini dert etmiyorum)

Teşekkürler.
maniac_lord
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 0

Re: Uzun süreli testosteron kullanımı hakkında...

Mesajgönderen UncleO » Pzt Şub 04, 2013 7:02 pm

Uzun süreli kullanımlarda reseptörlerini haddinden fazla uyaracağın için,ilerde yeterli verimi alamayacaksın.. Onun yerine kür dışında Tribulus deneyebilirsin.. Tribulus da doğal testosterone seviyesini artırır..
Kullanıcı avatarı
UncleO
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 115

Mesajgönderen maniac_lord » Pzt Şub 04, 2013 10:55 pm

Peki reseptörlerin körelmesine sebep olmadan, ara vererek uygulasak olmaz mı? Örneğin 12 hafta kullanım, 12 hafta dinlenme şeklinde. Tribulusun çok fazla etkili olacağını zannetmiyorum.
maniac_lord
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen UncleO » Pzt Şub 04, 2013 11:29 pm

12 on 12 of tan zaten aynı hesaba geliyor..
12 bulk + 8 cut yapsan 20 hafta 5 ay kür yapar.. 5-6 off bırakıp tekrar yeni küre başlayabilirsin. sorun olmaz.
Kullanıcı avatarı
UncleO
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 115

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir