Önüne Geçilemeyen İştahsızlık..

Kendi Tecrübe Ettiğiniz Programları Paylaşabilir veya Örnek Programlarınız ile İlgili Soru Sorabilirsiniz

Önüne Geçilemeyen İştahsızlık..

Mesajgönderen andres » Prş Mar 26, 2015 5:56 pm

Arkadaşlar 22 yaşındayım hatırladığım kadarı ile 9 10 lu yaşlardan beri ciddi iştahsızlık problemim var ve annemin dediğine göre 3 4 yaşlarında başlamış bu sorun bende.Şimdi defalarca doktora gittik en son 1 ay önce gittim bakın söylüyorum; kandaki geniş çaplı vitamin mineral araştırması ve kan değerleri,Kortizon hormonu,testosteron,tiroid,karaciğer böbrek fonksiyonları,tansiyon ve aklınıza gelebilecek herşey yaşadığım yerdeki en iyi özel hastanelerde kontrol edildi ama hiçbir sorun yok doktorlar yapabilecek birşey yok iştahına engel olacak bir durum yok diyor ama bende iştah namına tık yok,öyleki sabah bir dilim ekmek ve bi parça peynir yiyip gece 11 12 ye kadar iştahsızlığın devam ettiği hatta total de 2 3 gün boyunca mideme doğru düzgün birşey girmediği günler oluyor..Allah düşmanımın başına vermesin hayattan bezdiriyor adamı..Bir tavsiyeniz olursa lütfen bilgilendirin beni.. iyi akşamlar
andres
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 1

Re: Önüne Geçilemeyen İştahsızlık..

Mesajgönderen andres » Pzr Mar 29, 2015 6:26 pm

Biri bari cevap yazsaydı keşke
andres
Yeni Üye

Mesajgönderen lennox77 » Pzr Mar 29, 2015 11:59 pm

Diyetisyen eşliğinde düzenli bir program denediniz mi ?
Spor yapıyor musunuz ?
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen andres » Pzt Mar 30, 2015 9:26 am

lennox77 yazdı:Diyetisyen eşliğinde düzenli bir program denediniz mi ?
Spor yapıyor musunuz ?

Hocam diyetisyene gidip durumu anlatınca benim sana yapacağım birşey yok diyor verdiğim listeyi yiyemedikten sonra benlik bir durum değil diyor.Spor yapıyorum 10 aydır antreman sonrası ilginç bir şekilde iştahım kaçıyor normal insanların aksine,bazende antreman esnasında midem bulanıyor onun içinde doktora gittim hipoglisemi filan yok sebebi belirsiz bir sorun gözükmüyor dedi bu tıp yıllardır bana birşey yok demekten başka hiçbirşey yapmıyor..Şimdi kürdeyim 11.gün bugün sanırım birazcık iştah ve gelişim seziyorum son günlerde.
andres
Yeni Üye

Mesajgönderen lennox77 » Çrş Nis 01, 2015 1:53 am

Ne küründesin ?
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen andres » Çrş Nis 01, 2015 1:40 pm

haftalık 200 mg primobolan 250 sustanone küründeyim 60 kg civarındayım hocam,13 gün oldu iştahda değişiklik yok damarlanma yok kilo alımı yok tek hissettiğim göğüslerim çok hafif hacim aldı olay bu daha..
andres
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Çrş Nis 01, 2015 3:01 pm

Bende de sendeki kadar olmasa da yemek yeme problemi var. İştahım yerinde ama az birşey yiyince doyuyorum ve bir sonraki öğüne kadar birşey yemek istemiyorum.

Bunun için şöyle bir çözüm geliştirdim. Sık sık günde 7-9 öğün yiyorum ve mümkün olduğunca az hacimde olan fakat besin değeri maksimum olan şeyleri tüketiyorum.

Sen de bunu deneyebilirsin. Yulaf ezmesi al. Bunu el değirmeninde öğütüp ince ama hafif pütürlü bir toz kıvamına getir. Buğday unu kadar da ince olmayacak, parçalar ufak ufak görülebilecek.

Yulafın 100gr'ının içinde yaklaşık 70 gr yavaş sindirilen carb var. Yaptığın yulaf tozundan 50gr'ını bir shaker içine koy. Üzerine bir ölçek protein tozu ve su ekle. Protein tozu ve su yerine 250ml pastorize edilmiş yumurda beyazı ekleyebilirsin. Bu yaklaşık 8 yumurta beyazına denk geliyor. Sonra bunu bir seferde iç.

Bu karışımda yaklaşık 35gr carb ve 30gr protein olacak. Toplamda 260kcal yapıyor.

Bunu günde istediğin kadar kalori ihtiyacına göre tekrarlayabilirsin. Yanlız yağ yemeyi ihmal etme. Günlük 60-70 gr kadar zeytinyağı, hayvansal yağ, badem, ceviz, fındık yağı gibi kaliteli yağları tüket.
Hazırladığın shake içine zeytinyağı ekleyebilirsin. Bir çorba kaşığı yaklaşık 10 gr yapıyor. Bu da 90 kcal demektir.

Edit:
Kalori hesaplaması düzeltildi
Yağ miktarı düzeltildi
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen dogukan62 » Sal Mar 15, 2016 7:45 pm

boldenonda iyi iştah açtı bende.
dogukan62