beslenme ve idman programım hakkındaki yorumlarınız....

Kendi Tecrübe Ettiğiniz Programları Paylaşabilir veya Örnek Programlarınız ile İlgili Soru Sorabilirsiniz

beslenme ve idman programım hakkındaki yorumlarınız....

Mesajgönderen chento » Sal Ara 18, 2012 9:34 pm

herkese iyi günler bir amatör olarak beslenme programım ve idman programım hakkında siz profesyonel arkadaşlardan yardım istiyorum..36 yaşındayım bir süre bu sporu yaptım ama bıraktım bu süre içinde güçten düştüm karın bölgemde yağlanma başladı.son 1 aydır tekrar idmana başladım sizden ricam beslenme programıma ve idman programıma göz atmanız ve bana tavsiyede bulunmanız.amacım iyi bir şekilde hacimlenmek ve mümkünse karın yağlarından birazda olsa kurtulmak..
sabah 6:30 da kalkar kalmaz taze sıkılmış portakal suyu
sabah 6:40 da 4 yumurtalı ve lorlu omlet ceviz kuru üzüm ve normal bir kahvaltı(kepek ekmekli)
saat 10 da ince kepek ekmeğinde fıstık ezmesi ve ballı sandivic
saat 11 de whey protein
11:30 da bca amino asit
12- 13 arası idman
idman sonrası bca amino asit
hemen ardından şekersiz meyve suyu ve whey protein
ardından 250 ml yarım yağlı süt içine biraz müsli 3-4 çiğ bıldırcın yumurtası
15 de hindi etli sandiviç
17-17:30 da az yağlı yoğurt ve bir muz veya bir avuç kuruyemiş
19-20:00 gibi akşam yemeği bu arada evli olduğum için eşimin yaptığı yemeği yemek zorundayım çorba sebzeli etli bir yemek ve pilav yada makarna ama ekmek kullanmıyorum.
yatmadan önce bir parça beyaz peynir yada lor

günlük uyku düzenim 6-7 saat civarı...

bunlara ilaveten tuz yada şeker hiç kullanmam mümkün olduğunca tatlı yemem tatlı yerine çok az fıstık ezmesi..ve tabiki günde 2 -3 litre su..

programıma gelince yeni başladığım için 3x8 programını kullanıyorum.
haftanın 4 yada 5 günü yapıyorum 2 gün dinleniyorum

bench press 3x8
fly 3x8
incline press 3x8
cable row 3x8
pull down 3x8
shoulder press 3x8
lateral raise 3x8
barbell curl 3x8
dumbell curl 3x8
triceps pressdown 3x8
triceps extension 3x8
calf raise 3x8
on bacak 3x8

bu kadar yeterli diye düşünüyorum başlangıç olarak bana beslenme ve idmanım hakkında fikir verirseniz yanlışlarımı söylerseniz yada ilave olark yapmam gereken şeyleri belirtirseniz çok minnettar kalırım..şimdiden ilginize teşekkür ederim....saygılar...
chento
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 4

Re: beslenme ve idman programım hakkındaki yorumlarınız....

Mesajgönderen Overall » Çrş Ara 19, 2012 7:50 am

İdman programınız hacim için 3x8 kardiyo yapıp yapmadığınızı yazmamışsınız eğer yağ yakımına yönelik çalışıyorsanız idmanlardan sonraya 30 dk kardiyo çalışması ekleyebilirsiniz bunun dışında hareket dizaynı güzel.Beslenme programınızda bir konu dikkatimi çekti karbonhidrat oranı çok düşük tavsiyem yağ yakımı için kompleks karbonhidrat miktarını yükseltmeniz öğünler(siyah ekmek makarna bulgur gibi kompleks ve kaliteli karbonhidratlar ile) için
SteroidForumTr - Admin
Kullanıcı avatarı
Overall
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ettiği teşekkür: 45
Aldığı teşekkür: 46

Re: beslenme ve idman programım hakkındaki yorumlarınız....

Mesajgönderen chento » Çrş Ara 19, 2012 9:54 am

kardiyo yapmiyorum hocam simdilik gerek yok biraz hacimlen ondan sonra yaparsin dedi karbonhidrati kepekli ekmek ve pilavla tamamlamaya calisiyorum.
chento
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 4

Dön Beslenme Programları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir