Supplement kürüme yardımcı olun

Çeşitli Supplementler ile İlgili Bilgi ve Tecrübelerinizi Paylaşıma Sunabilirsiniz

Mesajgönderen RaxManiuS » Cmt Oca 11, 2014 10:19 am

Selam Aleykum... Yaklasik 1 senedir araliklarla natural antreman yapiyorum. Hem guc hem de fizigim acisindan gelisme oldu tabi ama simdi supplement kuru denemek istiyorum. Iyi ve mantikli kur olusturmak icin sizlerden yardim istiyorum. Vucudum yagli. Gobek de var biraz. Ama simdi kilomu 85kg yapib mart ayından diyete baslamak istiyorum yaza daha fit olmak icin.. Her kese simdiden tesekkur ederim.

BOY: 184 cm
KILO: 79 kg
KOL: 39 cm

https://imageshack.com/i/g16o9qj
RaxManiuS
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: Supplement kürüme yardımcı olun

Mesajgönderen _BlackLight_ » Cmt Oca 11, 2014 2:54 pm

kardes.supplementlerın bırbırıyle kombınelı calısma gıbı bır ozellıkgı yoktur keza supplementlerde cok fazlada bir varyasyon yaratmak mumkun degıl bence şoyle bır gruplama yaparsak

gainer:Gainer yanı kılo aldırıcı dıye gecen genelde hepsı bırbırının aynı olan genelde mısır veya baklıyat tabanlı urunlerı kullanan mass buyume urunlerı
proteın:whey,caseın,beef,soya,egg cesıtlerı var .tabiki wheyinde complex ısolate ve hyrolıse cesıtlerı var ama bunlarla nasıl bır kombın yapılır tartısılır.
amınoasıt:compelx amıno asıt,beef amıno asıt,whey amıno asıt,bcaa,glutemın,argının,t,carı ısımlerı farklı olsada(AOL,MEGA FORTE gibi)3 lu amıno asıtler,creatın,l carnıtın .unuttuklarım varsa yazarsanız sevınırım.

genel olarak bu cercevede bır supplement kuru yapılacaksa ki tekrar soyluyorum nasıl yapılacagını bılmıyorum.

sabahları ınsulın dırencı dusukken yagsız ve sekersız olan ISOLATE whey proteını
Ara ogunlerde uzun EMILIM suresı sebebıyle COMPLEX whey proteını
idman oncesı mıdeyı yormaması ve cabuk kana karısması sebebıyle HYROLISE whey yada ıdman performansı ıcın L-argının turevu yada nıtrıc oxıde turevı amıno asıtler

idman sırasında cabuk tepkı vermesı sebebıyle yıne HYDROLISE whey proteını
ıdman sonrasıcabuk onarım ıcın COMPLEX AMINO ASIT ,BCAA,GLUTEMIN,BEEF AMINO ,WHEY AMINO turevlerınden bırı
yatmandan once uzun SİNDİRİM ozellıgı ıle CASEIN proteını yada buyume hormonu GH ı vucuda daha rahat yollamak ıcın MEGA FORTE ,GH MAX,AOL tarzı buyume tabanlı amıno asıtler

Genel sezonda ıse su tutumu ve guc kazanımı ıcın CREATINI MONOHYDRAT urununu ve idmanlarla bır alakası olmadan ogunlerınde GAINER adlı kılo aldırıcıları kullanman mantıklı olacaktır.

NOT:ben nerede ne kullanman gerektıgını yazdım fakat supplement kuru nasıl yapılır nekadar butcen var nasıl fayda alırsın nezamn fayda alırsın bılmem.sımdıden kolay gelsın.

NOT:suppelemntlerın para tuzagı oldugunu dusunecek kadar gaddar bır sporcu degılım fakat gunluk kalorısını alan bı sporcu WHEY PROTEIN VE bır adet Amıno asıtle hedefıune cok rahat ulasabılır.

Creatın gaıner l carnıtın vb urunler bana gore tamamen para tuzagı
_BlackLight_
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 110

Mesajgönderen RaxManiuS » Cmt Oca 11, 2014 8:17 pm

Eyvallah cok tesekkur ederim.. Benim boyle bir sorum da olacakti. Acaba steroid kurlerinin bunyeye zarari cok buyuk mu? Verim olarak steroid kurunden daha cok verim alabilecegimi biliyorum. Fiyat olarak da.nrredeyse ayni oluyor supplemente kuru ile..
RaxManiuS
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen _BlackLight_ » Cmt Oca 11, 2014 9:25 pm

hayır gereklı onlemlerını alırsan kalıcı ve agır hasarlara maruz kalmazsın.hersey kararınca olmalı
_BlackLight_
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 110

Mesajgönderen melcan61 » Cmt Oca 11, 2014 11:40 pm

Whey Protein bir supplement küründe zaten ana supplementtir. Sabah kalkar kalkmaz + ara öğün + spordan hemen sonra tüketmek için hem pratik hemde yerinde ve harika bir üründür. Şuanki halinle kilo alman biraz sıkıntı yaratabilir ama yağsız kas kütlesi inşa etmen gerektiğini düşünürsek küründe Bcaa amino ve creatinde olmalı. Yüklemeli creatin yöntemi ile creatin kullanabilirsin. Zaten creatin 6 hafta kullanılıyor. Spor yaptığın her günde sabah kalkar kalkmaz whey alırsın spordan hemen sonra whey alırsın. Spordan önce bcaa spordan sonra amino asit kombini izleyebilirsin. Maddi durumun sıkıntı yaratmıyorsa da sana önereceğim birkaç güzel ürün mevcut. Zorunda değilsin ama etkisini göreceksindir. 1) Weider marka amino mega forte ( gece yatmadan ve antrenman sonrası tüketiliyor ) 2)Universal Sterol Complex ( her öğünden sonra 2şer tablet kullanıyorsun ) 3) Universal Animal Pak ( Paketler halinde hazırlanmış bir ürün. Günde 1 paket kullanman yeterli kahvaltı ile birlikte ) WHEY+CREATIN+BCAA+AMİNO kullanman yetecektir. Çok paralar saçmana gerek yok diyeceğim ama bu kullanacakların bile blacklightın dediği gibi bi steroid küründen pahalı ve daha az etkili olacaktır. Fakat sağlığın ile ilgili endişen olmayacağı kesin. Maddi durumun yetiyorsa dediğim 3ürünüde alabilirsin. Ürünleri alınca veya kesin alacaksan Supplement kombinasyonunu buradan oluşturmana yardımcı olurum kolay gelsin başarılar..
▪█─ NoPainNoGain ─█▪

Birinin sana bir şey yapamazsın demesine izin verme!! Bir hayalin varsa onu koruman gerek. İnsanlar bir şey yapamaz ve senin de yapamayacağını söylerler. Bir şey yapmak istiyorsan, gidip onu zorla al !
Kullanıcı avatarı
melcan61
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 1

Dön Supplementler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir