supplementlerime gümrük el koydu

Çeşitli Supplementler ile İlgili Bilgi ve Tecrübelerinizi Paylaşıma Sunabilirsiniz

supplementlerime gümrük el koydu

Mesajgönderen enes » Sal Eyl 25, 2012 9:00 pm

Arkadaşlar bugün danimarkadan türkiyeye giriş yaptım ve yanımda yaklaşık 8 kilo supplement getirdim hiçbir sorun yoktu ta ki konya havaalanından valizimi alıp dışarı çıkacağım zaman. Gümrük memuru durdurdu ve valizimi açtı supplementleri görünce aldı onları ve yarın gümrüge gel belki verirler dedi. Yanımda istediğim kadar getiririm sizene bundan dedim ama yasak olduğunu hatta beni savcılığa bile sevk edebilecegini söyleyerek tehdit etti. Gümrük bakanlığını aradım ve yasak olduğunu tarım veya sağlık bakanlığından izin almam gerektiğini söyledi. Bu kadar saçma bişey var mi böyle bişey yapabilirler mi ?
enes
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 1

Re: supplementlerime gümrük el koydu

Mesajgönderen ADS » Çrş Eyl 26, 2012 6:46 am

Zamanında bende bodybuilding.com dan sürekli alış veriş yapıyordum 1 er gün arayla verdiğim tam 3 siparişime gümrük el koydu ve ne yaptıysam alamadım yaklaşık 1000 tl civarı zarara girdim. Haram zehir zıkkım olsun diyorum başkada birşey demiyorum.
Kullanıcı avatarı
ADS
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 2

Mesajgönderen Iron_Man » Çrş Eyl 26, 2012 9:15 am

Sanki ülkemizde supplement fiyatları çok ucuzmuş gibi yurtdışından gelen supplementlere el koyuyorlar.Tabi onlardan vergi alamayacaklar ya işlerine gelmeyeceği için direk el koy yok et politikası siyasi yorum yapmak istemiyorum ama ülkemizde maalesef durum böyle.Saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
Iron_Man
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 50

Mesajgönderen enes » Çrş Eyl 26, 2012 2:08 pm

Gümrük müdürlüğünden geliyorum şuan ticaret amaçlı getirdiğime inandiklari için (1.8 kg optimum casein, 360 tablet nitrix, no-explode ve 5.5 kg dymatize karbonhidrat) vermediler. 2-3 ay içinde yurt dışına geri çıkarsan yanında goturebilirsin diyorlar. Eğer yakın zamanda yurt dışına çıkacak olan varsa dilekçe yazıp giden arkadasa verebilirim, devlette kalmasından daha iyi.
enes
Yeni Üye

Mesajgönderen marvel » Cum Eki 05, 2012 8:41 am

devlette kalmasın paran yanmasın onu geri al bir şekilde devlet hastanesine git aminoasit bileşenleri kullanımına uygundur raporu al gümrüğe git kullanmam gerek raporum var de benim arkadaşım böyle almıştı
marvel
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 2

Mesajgönderen enes » Cmt Eki 06, 2012 10:47 am

marvel yazdı:devlette kalmasın paran yanmasın onu geri al bir şekilde devlet hastanesine git aminoasit bileşenleri kullanımına uygundur raporu al gümrüğe git kullanmam gerek raporum var de benim arkadaşım böyle almıştı

Kendi uzerime mi rapor yazdircam yoksa urunleri mi kullanıma uygundur raporu alcam
enes
Yeni Üye

Mesajgönderen UncleO » Pzr Oca 13, 2013 4:37 am

kendi adına bu ürünleri kullanabilir diye bir rapor alman gerek ama tabi o raporuda artık çoğu hastane ve doktor yazmıyor.. ancak özel bi hastaneye gidip bi 300 lira muayane parası verip böyle bir rapor yazdırabilirsin.. özel hastanelerinde hepsi kabul etmiyor.. muayene parasını vermeden peşin peşin söylemek gerek durumu yoksa o parada çöpe gider. normalde mevzuat bu ama tabi işin yine gümrükteki muayene memuruna kalıyor. o derseki bu ürünler sporcu gıdası arkadaşım TR de bunlardan var derse vermeme hakkına sahip.. yani 2 tarafı b*klu değnek.. elini veren kolunu kaptırıyor. sadece milli sporculara serbest şuan supplement getirmek onunda belirli limitleri var.. ve milli sporcu belgeni göstermn gerek.

cevap biraz geç oldu ama belki aynı sorunu yaşayan arkadaş olursa yardımcı olur belki..
Kullanıcı avatarı
UncleO
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 115

Mesajgönderen ikaya_219 » Pzt Şub 25, 2013 3:46 pm

Bizim salon hocası adına aldırıp getirme imkanımız var mı acaba ?Veya futbol güreş vs.amatör sporcu arkadaşlarımız var onların adına getirmek gibi bir imkanımız var mı?
ikaya_219
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen UncleO » Pzt Şub 25, 2013 11:24 pm

milli sporcu ise olur.. yoksa olmaz.. dediğim gibi o ürün için kullanman gerektiğine dair bir hastaneden rapor alman gerek.. hiçbir hastanede böye bir rapor yazmaya yanaşmıyor.
Kullanıcı avatarı
UncleO
Forum Duayeni

Aldığı teşekkür: 115

Mesajgönderen selçuk » Pzr Haz 02, 2013 6:56 pm

aile sağlık hekimine bile yazdırsan olur, özel hastaneleride kabul ediyolar ama elinde reçete yoksa boşuna gitme ağzınla kuş tutsan vermezler
selçuk
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 0

Dön Supplementler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir