Supplementlerdeki çinko türleri

Çeşitli Supplementler ile İlgili Bilgi ve Tecrübelerinizi Paylaşıma Sunabilirsiniz

Supplementlerdeki çinko türleri

Mesajgönderen frankM » Cmt Eki 04, 2014 4:30 pm

Bugün zma almak için biraz araştırma yaptım. Ama araştırdıkça bazı zma takviyelerindeki çinkonun çeşitlerinin farklı olduğunu gördüm. Örnek; hardline zma, çinko sülfat kullanırken, gnc nin sadece çinko takviyesi çinko glukonat kullanmış. Google a çinko sülfat yazdığımda bu çinko türünün toprak gübresi için kullanıldığını gördüm. Aynı şey magnezyum b6 vitamini içinde geçerli. Bazı marklar bu minarellerin farklı türlerini kullanmış . Bu minarellerin farklı türleri vücutta aynı etkiyemi sahip yoksa çoğu marka çinko magnezyum adında kalitesiz ürünmü kullanıyor. Bu arada zma almadım gnc nin çinkosunu aldım. 100 tablet ve her tabletinde 25 mg var. Bana gayet iyi geldi.
frankM
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0

Re: Supplementlerdeki çinko türleri

Mesajgönderen falcone » Pzr Eki 05, 2014 8:26 am

20 yaşında ve 75 kg bir erkek için günlük çinko ihtiyacının 9 - 12 mg olduğunu duymuştum.
Bu miktarı ikame etmek için tahminen 24 - 27 mg kadar hap olarak yutmak gerekiyormuş ( hepsi kana karışmayacağı için fazla yutmak lazım )

bazı çinko bileşikleri aktiftir bazıları o kadar değildir, aktif olanlar o haliyle başka bileşikler de yapabilir ve vucuda zehirleme tesiri yapar. Biz umumiyetle karaciğere kadar bazı enzimlerden geçerek hazırlanan ve nihai olarak karaciğerde bizim istediğimiz maddelere yapışarak kararsız bileşikler yapan cinsten madenni maddeleri ihtiva eden hapları ilaç olarak görürüz. Yani yarı hazır olarak almak isteriz..

kana karışmaya en meyilii madeni hal umumiyetle ŞELAT halidir yani nebatat için klorofile insanlar için hemo globin e tek bağ ile bağlanabilen bileşik demektir. Zaten B12 vitamininin ehemmiyeti de bunlarla bileşik yapmadan madenleri ve şelatları hücrelere taşıyabilmek kabiliyetidir.. Ben kendi şahsım namına şelatları tercih ediyorum.

şelat haldekiki madeni maddeleri ihtiva eden ilaçlar uzun süre kullanılırlarsa diğer vitamin ve sair ilaçlardan daha fazla böbrek ve karaciğeri yormaya başlayacaklardır. Dikkatli kullanınınız.

muvafakiyetler temenni ederim.
falcone
Forum Duayeni

Aldığı teşekkür: 14

Mesajgönderen frankM » Sal Eki 28, 2014 12:59 am

çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim. peki ürünlerinde şelat halini kullanan bi marka veya ürün önerebilirmisiz?
frankM
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen falcone » Cmt Kas 01, 2014 9:36 am

Mamüllerin üzerinde veya içinden çıkan kağıtta tuz hali mi yoksa şelat hali mi olduğu yazar. Bu şekilde anlayabilirsiniz.
falcone
Forum Duayeni

Aldığı teşekkür: 14

Dön Supplementler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir