gainer hakkında

Çeşitli Supplementler ile İlgili Bilgi ve Tecrübelerinizi Paylaşıma Sunabilirsiniz

gainer hakkında

Mesajgönderen atlasg94 » Pzr Şub 26, 2017 8:01 pm

arkadaslar genel paylasım bölümüne bu konuyu açtım umarım yanlıs degildir. Yaklasık 9 aydır spor yapıyorum 7-8 ay hiç toz kullanmadım geçtiğimiz ay hard line progainer aldım 5kg lik olandan. 1.5 ay kadar kullandım 2kg kadar aldım. salondaki arkadaslara da söyledim ama onlar hardline tırt falan dediler. Amacım kilo almak ve tabiiki protein değeri. asıl amacım kilo almak. sizce ne almaliyim, gainer olarak ne önerebilirsiniz bana? ve yanında kreatin de almak istiyorum ilk kez kullanıcam ne önerirsiniz?
yaş 22 kilo 63 boy 1.75
atlasg94
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: gainer hakkında

Mesajgönderen Overall » Pzr Şub 26, 2017 9:38 pm

Başlığınız Supplementler bölümününe taşınmıştır.
SteroidForumTr - Admin
Kullanıcı avatarı
Overall
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ettiği teşekkür: 42
Aldığı teşekkür: 46

Re: gainer hakkında

Mesajgönderen ati88 » Pzt Şub 27, 2017 8:21 am

Benim tavsiyem karışım olan şeylerden uzak durmak olacak. Gıdalarda protein miktarını ölçmenin en basit ve ucuz yolu nitrojen miktarını ölçerek bunun üzerinden protein hesaplamaktır. Ürünün içine ekledikleri creatine, glutamin ve taurine gibi aminoasitler ile ürünün nitrojen miktarını arttırıyorlar, bu sayede üründe olduğundan fazla protein varmış gibi gösteriyorlar.
Bunun yanısıra karışımın içine anabolik etkisi wheyden daha az olan kazein, süt proteini, soya proteini ekleyip maliyeti azaltıyorlar.

Hazır mass gainer almak yerine kendi mass gainer'ını yapabilirsin.

Toz glikoz (dekstroz olarak da geçer) gıda imalathanelerine (pastane, tatlıcı) toptan satış yapan yerlerden temin edilebilir. Googledan "toz glikoz satın al" diye arayarak bulabilirsin.

Glikoz çok tatlı gelirse, yarı yarıya maltodekstrin ile karıştırılabilir. Mesela Hardline Carbopure ürünü katkısız maltodekstrindir.

Protein olarak içinde aminoasit katkısı olmayan, sadece whey izolesi ve/veya whey konsantresi olan proteinleri kullanmak en ideali olacaktır. Tamamen katkı maddesiz (sentetik aroma ve tatlandırıcı içermeyen) whey proteini olarak piyasada sadece Hardline Hipro-Natural ürünü mevcut. Hardline'ın diğer proteinleri ne kadar kötü olsa da, bence piyasadaki en iyi protein bu üründür.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Dön Supplementler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir