C vitamini ve Biotech C ve MSM karışımı hakkında

Çeşitli Supplementler ile İlgili Bilgi ve Tecrübelerinizi Paylaşıma Sunabilirsiniz

C vitamini ve Biotech C ve MSM karışımı hakkında

Mesajgönderen bebeqte5tur » Sal Nis 04, 2017 9:58 pm

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır Ester C kullanıyordum, aromalı veya efervesan tabletleri sevmiyorum.. Bu yüzden ester c benim favorimdi.. Fakat üretimi durmuş ,İstanbulda bir çok eczaneyi gezdim yetmedi Kocaeli ne geçtim oradakileri de gezdim 1 kutu buldum fakat o da bitmek üzere. Bana benzeri, eczanede satılan bir c vitamini önerir misiniz miligramı 500 veya üstünde ya da üstünde olsa güzel olur.. Ester vit c hem 500 mg hem de 50 tablet idi 7-8 liraya alıyordum.. Son olarak ta Biotech in bir ürününü buldum avrupada MSM and C vit diye toz şeklinde yaklaşık 150 gr , bir porsiyonu 500mg ve yaklaşık 400 mg c vitamini 80 mg MSM geri kalanı da şeker ve aroma.. fiyat ise 8 euro .. Emin olamıyorum, biotech markasını da bilmiyorum zaten. Bileniniz varsa yardımcı olabilir mi acaba?
bebeqte5tur
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0

Re: C vitamini ve Biotech C ve MSM karışımı hakkında

Mesajgönderen ati88 » Çrş Nis 05, 2017 9:37 pm

C vitamini denilen madde askorbik asit olarak geçer. Gıdalarda raf ömrünü arttırması amacıyla antioksidan olarak kullanılır. Doğal bir koruyucudur (bir diğer doğal gıda koruyucusu da e vitaminidir)

Saf askorbik asidi kimyasal madde veya gıda hammade satan yerlerden kilo ile uygun fiyata bulabilirsin. "Askorbik asit satın al" diye aradığımda mesela 1 kg fiyatı 69 TL olarak buldum. Daha ucuza da olabilir dikkatli aranak lazım.

MSM ise eklemlerde işe yaraması için günde 3 gr - 5gr seviyelerinde kullanmak gerekiyor bildiğin kadarıyla. 80mg hiç bir işe yaramaz.

Ester C ise c vitamini değildir. Askorbik asitin işleme tabi tutulup değiştirilmiş bir halidir. Kendi yaptıkları deneylerde c vitamininden daha iyi olduğunu ispatlamışlar ama ticari bir ürün olduğu için kendi yaptırdıkları deneyleri de ona göre değerlendirmek lazım. Patente tabi bir ürün olduğu için muadili yok. Doğal olmadığı için ve gerçek C vitamini olmadığı için önermem ama istersen Estonya'dayken Amazondan falan satın alabilirsin.

Bir de Estonya'dayken Myprotein (https://myprotein.ee/ veya https://myprotein.com/) aklında bulunsun. Çok uyguna kaliteli supplement almak mümkün. Toz ve tablet olarak C vitamini de satıyorlar. Ayda bir iki defa %20-%30 arası sağlam indirim yapıyorlar. https://labdoor.com/ sitesine göre Whey protein, BCAA, creatine mone ve glutamine ürünleri en iyi ürünler arasında.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen bebeqte5tur » Çrş Nis 05, 2017 11:24 pm

Öncelikle teşekkür ederim. Peki C vitamini diye bize askorbik asitte satabilirler o zaman kutunun üzerine hiç bir ibare yazmadan.. Yani ayrımını yapmak çok zor, güvenilir bir marka varsa bildiğiniz onu alayım, bu hakiki C vitaminidir ve firması da güvenilir dediğiniz bir marka var mı? Bu arada 1 ay sonra Türkiye'ye geleceğim.. vitaminleri , supplemenlerin bazılarını Türkiyeden alırım diye düşündüm.. Unutmadan sizin bu söylediğiniz C vitaminindeki olay benim kullandığım çinkoda da var galiba ZİNCO day 50 mg diye bir şey alıyorum eczaneden , arkasında 272 mg çinko sülfat içerir bu da 50 mg çinkoya denk gelir tarzında bir şey yazıyor.. Siz de Estonya da bulundunuz galiba, Estonya hakkında bilginiz var gibi.. Buraya gelirken bavuluma 3 şişe testosteron 3 şişe boldenon 2 kutu da winstrol koymak istiyorum, çok tedirginim ama deneyeceğim, daha önce böyle bir deneyiminiz oldu mu yurt dışına çıkarken? Çok uzattım biliyorum son olarak şu verdiğiniz sitelerde satılan protein markalarıyla ilgili bir sorum olacak, 2,5 kg si 30 euro olan bir protein var markası Myprotein, fiyatı gayet uygun ama bu marka güvenilir midir sizce? Gece gece sayenizde 50 euro tasaruf edeceğim , optimum whey in 4,5 kg sini alacaktım 100 euro verip şuanda indirim var ve 5 kg myprotein impact 55 euro gibi bir şey
bebeqte5tur
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Prş Nis 06, 2017 4:07 am

Yanlış ifade ettiysem düzelteyim, C vitamini ile askorbik asit aynı maddeyi ifade eder. Gıdaların üzerinde içindekiler kısmında askorbik asit görürseniz bu C vitamini demektir.

Ester C ise kalsiyum askorbattır. Askorbik asitin işlem görüp değiştirilmiş halidir. Yani Ester C doğada bulunan gerçek C vitamini değildir.

Örnek olarak:
askorbik asitin (C vitamini) doğada bulunduğu yerler: limon, portakal
kalsiyum askorbatın (Ester C) doğada bukunduğu yer: yok

Çinko sülfatta ise bir molekül çinkoya bir molekül sülfat ekliyorlar (SO4). Yani çinko + sülfat olarak toplam ağırlık 272 mg ise bunun 50 mg'ı çinko, geri kalanı da SO4 demektir. Bunun nedeni ise çinkonun vücut tarafından emilimini arttırmak için daha kolay emilen bir madde ile birleştiriyorlar.

Özel olarak Estonya hakkında bilgim yok fakat Amazon olsun Myprotein olsun bu sitelerden Avrupa birliği ve EEA içinde problemsiz alış veriş yapabilirsiniz.

Labdoor aitesinin linkini Myprotein in laboratuar aonuçlarına bakmanız için verdim zaten. Labdoor sitesi Amerika'da satılan supplementlwri test eden, ve gelirini de Amazon üzerindeki iş ortağı programından sağlayan bir site. Whey proteini testlerine buradan bakabilirsiniz. (Ürünlerin detaylı analiz raporunu görmek için üye olmanız gerekebilir)
https://labdoor.com/rankings/protein

Myproteinin direk Estonya'dan satışı olduğu için linkini verdim. Myprotein gibi başka siteler de var. Mesela bunlardan bir tanesi https://bulkpowders.co.uk/ Bu siteler sadece internet üzerinden satış yaptıkları için giderlerini minimuma indirdiklerinden dolayı daha ucuza satış yapabiliyorlar. Mesela dükkan kirası, dükkanın temizlik, bakım, aidat, fatura vs gidetleri, dükkanda çalışacak personel giderleri vs yok. Optimum Nutrition gibi markalar ise 3. parti distribütörler tarafından daha yüksek giderleri olan dükkanlarda satıldığı, arada distribütör karı, lojistik giderleri vs olduğu için daha yüksek fiyatlardan satılıyorlar. Myprotein ise minimum gider ile doğrudan üreticiden alıp son kullanıcıya satıyor.

Bulk powders Amerika'da satış yapmadığı için Labdoor'da bulamazsınız. Ama kendi sitesinde whey proteini ürünlerinde Certificate of analysis altında kendi yaptırdıkları laboratuar testlerinin sonuçlarını paylaşıyorlar. Detaylı öğrenmek istediğiniz şeyler varsa email ile de cevap veriyorlar (mesela farklı proteinlerin içindeki kalsiyum miktarları)

Bir de zaten Bulk Powders ve Myprotein'in, Informed-Sport logolu ürünleri Informed-Sport tarafsız programı tarafından içerik analizlerine tabi tutulduğu için bu ürünler ayrıca dopinge karşı da test ediliyorlar. Informed-Sport sertifikalı olan ürünleri biraz daha pahalı olsa da böyle bir seçenek de mevcut. Zaten steroid kullandığınız için belki Informed-Sport logolu ürünler ilginizi çekmeyebilir, ama bu bahsettiğim Bulk Poweders ve Myprotein firmalarının güvenilirliğini anlatmak için bu bilgileri verdim.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Prş Nis 06, 2017 6:31 am

Optimum ile Myprotein arasındaki fiyat farkına etkisi olabilecek birşey farkettim.
Optimum'un 100% Whey Protein gibi ürünleri Informed-Sport sertifikalı. Bu sertifikayı alabilmek için yapılan anti-doping testleri maliyeti arttıyordur.
http://informed-choice.org/supplement-s ... -nutrition

Mesela Myproteinin Informed-Sport sertifikalı ve sertifikasız iki ürünü (indirimsiz normal fiyatlar)
Impact Whey Pritein Elite 2.5kg (Informed-Sport) €54.58
Impact Whey Protein 2.5kg €40.79

Ben şahsen Informed-Sport sertifikası gereksiz bulduğum için daha ucuz olan sertifikasız olandan tercih ediyorum.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen M4jeste » Çrş Tem 12, 2017 5:42 pm

ati88 yazdı:Optimum ile Myprotein arasındaki fiyat farkına etkisi olabilecek birşey farkettim.
Optimum'un 100% Whey Protein gibi ürünleri Informed-Sport sertifikalı. Bu sertifikayı alabilmek için yapılan anti-doping testleri maliyeti arttıyordur.
http://informed-choice.org/supplement-s ... -nutrition

Mesela Myproteinin Informed-Sport sertifikalı ve sertifikasız iki ürünü (indirimsiz normal fiyatlar)
Impact Whey Pritein Elite 2.5kg (Informed-Sport) €54.58
Impact Whey Protein 2.5kg €40.79

Ben şahsen Informed-Sport sertifikası gereksiz bulduğum için daha ucuz olan sertifikasız olandan tercih ediyorum.

bahsettiğin myprotein ve bulkprotein sitelerinden direk sipariş veriliyor mu TR 'ye ve gümrükte sorun çıkıyor mu?
''iyi bir vücutla, iri bir vücut arasındaki en büyük fark "steroidtir"
Kullanıcı avatarı
M4jeste
Yeni Üye

Dön Supplementler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir