Yumurtalı Puding

Tecrübe ettiğiniz veya Bilgi Edindiğiniz Tarifleri Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz

Yumurtalı Puding

Mesajgönderen lennox77 » Pzr Ağu 26, 2012 6:41 pm

İçindekiler:
7 yumurta beyazı
3 tam yumurta
500 ml süt
1 yemek kaşığı nesquik veya protein tozu

Yumurta akları ve tam yumurtalar el çırpıcı ile bir kap içerisinde karıştırılır bu sırada çelik bir tencerede süt ısıtılır ve içerisine bir yemek kaşığı nesquik ilave edilir. Kaynama noktasına gelen sütün (kabarınca) altı kısılır ve karıştırılan yumurtalar kaynayan sütün içerisine ilave edilir ve hemen hızlı bir şekilde el çırpıcı ile karıştırılarak pişirilir (2-3 dk) Hafif koyulaştığı zaman ocaktan alınıp hemen cam veya porselen bir kaseye boşaltılıp el çırpıcı ile tekrar karıştırılmaya devam edilir (5 dk) ve soğumaya bırakılır
NOT: Yumurta akları ısının etkisiyle çok çabuk pıhtılaşabilir bu nedenle yumurta süte ilave edilirken hızlı bir şekilde karıştırılmalıdır. Eğer yumurta pıhtılaşırsa piştikten sonra bir süzgeç yardımıyla süzebilirsiniz.
NOT 2: Yumurtayı haşlama yiyemeyenler için birebirdir.
Besin Değerleri:
54 gram protein
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Re: Yumurtalı Puding

Mesajgönderen BoneCrusher » Prş Eyl 06, 2012 5:04 pm

Heralde yumurtanın tadından tiksinen sporcular için en iyi yumurta yeme yolu bu olsa gerek :)
Bu hayatta ne sen ne ben ne de bir başkası.Kimse hayat kadar sert darbe vuramaz.Ne kadar darbe yediğiniz değil darbeler karşısında ne kadar ayakta kalıp ilerleyebildiğiniz önemlidir!!!
Kullanıcı avatarı
BoneCrusher
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 14
Aldığı teşekkür: 27

Mesajgönderen lennox77 » Pzt Eyl 10, 2012 5:09 pm

Kesinlikle öyle. Ben ağzıma kolay kolay süremem haşlanmış ya da rafadan yumurtayı ama bu tarifler 7 beyaz-3 tam 10 dakikada bitiyor
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen MrMw » Sal May 27, 2014 2:03 pm

Hortlatmis olacam ama gecen bu tarifi denedim aksamdan yapip dolaba koydum ertesi gun yarisini zorla yedim :) belkide proteinin iso 100 olmasindan dolayi tatsiz tuzsuz oldu :)
MrMw
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen lennox77 » Çrş Haz 18, 2014 9:40 pm

Yaptığınız an yemenizi öneririm
Dolapta soğukta bekleyince kötü bir tadı oluyor
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen mario29 » Cum Haz 20, 2014 2:04 pm

paylaşım için teşekkürler kesinlikle denicem,dymatize egg pro aldım berbat bir tadı var sadece bir porsiyon içebildim :(
mario29
Aktif Kullanıcı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 7

Dön Yemek Tarifleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir