Kürüm hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Kürüm hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum

Mesajgönderen daywalker » Sal Tem 29, 2014 7:07 pm

Selamlar. Sporcu geçmişi vs gibi konulara girmiyorum artık. Zaten alt yapısı olmayan kişilerin küre girme gibi bir yanlışta bulunmalarından da bahsetmicem. Küre gircek gişilerin en azından küçük bir araştırma yapıp bu konuda az çok bilgi biliyor olması gerekiyor.

Benim 2. Kürüm.
Göbek çevremde gitmeyen yağlar var. Tabiri caizse az oranda simit denilen yağa sahibim.

Forumda danışıp görülerini aldığım değerli hocaların fikirleri doğrultusunda şöyle bir plan çıkarttım. Amacım yağ yakımını hızlandırıp, az da olsa kaz kazancı şeklinde olacak.

Kür Planı
1-10 hafta 500 mg Testosterone Enanthate
1-10 hafta 200 mg Trenbolone Enanthate
1-8 hafta günlük 50 mg Winstrol (stanozolol) tablet

Koruyucu Takviyeler:
Her öğünden sonra Milk thistle (2 adet)
Günlük 1 tablet omega 3 6 9
3 günde bir 1 mg Cabaser (Trenbolone için)
3 Günde bir 1 mg Arimidex
Sabah ve akşam 1 tablet Ester C (Vitamin C)
Günlük 1 tablet Zinco
Haftada 2 gün Apikobal (B vitamini)

Sizlerin de tavsiyelerinizi almak isterim. Eksik veya fazla varsa değerlendirmeniz benim açımdan öenmlidir.
daywalker
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0

Re: Kürüm hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum

Mesajgönderen barda » Prş Tem 31, 2014 10:56 pm

agırlıklı bulk olmuş test. cypionate masterolon vs tercih etmeyişinizin sebebi nedir bunu merak ediyorum ayrıca 2. kür olsada tren biraz sert olur düşüncesindeyim verdigi anabolik etkiyi düşündügümüzde..

İstege göre clen ekleyebilirsin ( ben yinede enjekteden yanayım : )

buradan bir hocanın forumdaki bir arkadaşa önerdigi kürü yazayım yinede karar sizin..1-1o hafta gun asiri 1oo mg propionat
1-1o hafta gun asiri 1oo mg masteron
3-1o hafta gun asiri 5o mg winstrol
3-1o hafta arasi piramit sistemli clenbuterol 1-2-2-3-2-2-1-1 bu kürde mantıklı kanımca sizdeki daha bi bulk kürü gibi bu tam definisyon cutt örnegi (clen istege göre çıkarılabilir ben clenden tırstıgım için pek sıcak bakmıyorum )
iyi çalışmalar dilerim fotograf atmayı ihmal etmeyin lütfen
Kullanıcı avatarı
barda
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 16

Mesajgönderen daywalker » Cum Ağu 01, 2014 9:22 am

Cevabınız için teşekkür ederim.
Forumda kür önerisinin şöyle olması gerektiğini söyleyen hocalarımızın bu planını bu spora başlamama sebep olan ve kendisinin de zamanında kullanmış olduğu prof. hocama da gösterdim. karşılıklı fikirlerle bu şekilde olmasına karar kıldık.
Aslında benim tam düşüncem sadece definasyon yapmak değil. Genetik olarak bilekler ve bacaklar ince. Hem bulk olarak etkisi olan hemde yağ oranını azaltacak bi kür düşünmüştüm. İlk kürümde aşırıya kaçmamıştım zaten.
Ayrıca bu söylediğime karşı çıkacak bi çok insan vardır ama ilk kürlerde tren kullanmak yerine diğer anabolizanları kullanmanın sağlık açısından pek farkı olmayacağını düşünüyorum. Yeterince iyi beslenip koruyucu preparatlar olsa bile ikisinde de vücut etki görecektir. Söylediğim olayı tecrubelerime dayanarak konuşmuyorum. Yıllardır steroid kullanmadım sonuçta. Ama tıp oğrencisi olarak olaya bilimsel yönden irdeliyorum sadece. Okulda bilimsel makalelerin full şekline erişebiliyoruz. Zamanım oldukça bu makalelerden bilgiler ediniyorum. Bakmak isteyen arkadaşlar makalelerin özetine burdan arama yaparak bakabilirler. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed
Üniversite içerisinde de makalelere full erişim vardır. İmkanı olan bakabilir.
Geleyim kendi fikrime...
Çoğu kişiler ilk kürde tren alıp vücudu yormayın gibi söylemlerde bulunuyorlar. Aslında şöyle de düşünmek lazım. Yıllardır steroid kullanan biri yüzlerce kez farklı steriodi enjeksiyon yapıp durmuş. Vücudu harap hele gelmiş. Tamam ben artık tren kullanayım zaten yıllardır vücudum alıştı sterodie dediği anda harap olan vücuda son darbeyi trenle vuruyor. Zaten çok güçlü olan bir anabolizan olan treni en kötü dönemde almış oluyorlar.
Tabi az önce de dediğim gibi bunu tecrübe olarak söylemiyorum. Sadece aldığım eğitimden dolayı kendi irdelemem. Kendi yorumum. Karşı çıkanları da saygıyla karşılıyorum. :)
daywalker
Yeni Üye

Mesajgönderen UncleO » Pzr Ağu 03, 2014 3:02 pm

Öncelikle kürü 10 değil enaz 12 hafta yapmak herzaman daha iyidir. Kürdeki ilaçlardan maksimum verimi 8. hafta itibarı ile almaya başlarsınız. İlaçların yarılanma ömrü ve kandaki miktarlarının hesabını yaptığınızda. Kürünüzde düzeltilmesi gereken ilk nokta trenbolone kullanımının kürün ilk haftası değil 3. hafta başlamasıdır. Trenbolone enanthate 10gün yarılanma ömrüne sahiptir. Testosterone 14 gün. Yani kandaki testosterone miktarı artıncaya kadar trenbolone çoktan çıkmış olacak ve Prolaktine dayalı jinekomastiye neden olacaktır. bu yüzden testo-bolde kürü hariç, testo-tren ve testo-deca kürlerinde ilk 2 hafta sadece testo ile başlamak ve bitirirkende son 2 hafta sadece testo ile bitirmek herzaman daha iyidir.

İlk yada ikinci kürlerde trenbolone kullanıp vücudu yıpratmak aslında doğru bir tabir değildir. Trenbolone un anabolik androjenik oranı 500:500 gibi bir orana sahip olduğu için trenbolone dan önce boldenone ve deca kürleri yaparak vucudu gidebildiği kadar ileri götürmektir esas olan. Çünkü bilimsel bir gerçek vardır ki; kas kütleniz arttıkça vücudunuzu büyütmek daha da zorlaşacak ve belirli bir noktada büyümeniz oldukça yavaşlayacaktır. İşte bu noktaya trenbolone suz gelirseniz, bu noktada trenbolone ile bir sıçrama daha yapabilirsiniz. Uzun vadeli düşünenler için trenbolone u sonraki kürlere saklamak esas olandır.

Sizin kürünüze tekrar dönersek:
Bulk kürü olarak düşünüyorsanız kürden winstrolü çıkarmalısınız. Testo enanthate ile winstrol zaten aynı kürde sadece mantık hatasıdır. Testo enanthate ve cypionate su çeken ürünlerdir. Çalışması için su çekmeside gerekir. Siz winstrol ile testonun çektiği suyu atarak, testo nun verimini düşüreceksiniz. Definasyon tadında bir kür olarak düşünüyorsanız enanthate yerine propionate kullanmanız daha doğru olur. Diğer türlü winstrol bu küre fazladır. Onun yerine testo-tren kürü sonrası 6-8 hafta masteron - prop - winstrol - dilerseniz yanına bir yağ yakıcı ile definasyon kürü daha mantıklı olur. Trenbolone un yağ yakımı etkisini zaten alacaksınız. Ama bulk kürü içinde "Define olarak büyümek" çok mantıklı birşey değildir. Vücuda ve kaslara çekilen su yapılan kasın kalitesini artırdığı gerçeğini unutmamak gerekir.
Kullanıcı avatarı
UncleO
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 115

Mesajgönderen daywalker » Pzr Ağu 03, 2014 6:34 pm

Sayın hocam ilaç etkileşimlerinin markadan markaya değiştiğini unutmayın derim. Kullandığım ürünlerin reçeteside Trenbolone için 8 gün Testosteron için 10 gün yazıyor. Farklı markalarda farklı olaması mümkün.
İkinci dediğiniz konuya şöyle katılıyorum. Eğer trenbolone kullanımını ileride yapmayacaksanız. Yani ben sadece belli bir kalıba gireyim deyip fit bir görünüm bana yeterli derseniz, ilk kürlerde kullanımı mantıklı. Ama ben çok iri bir gelişim istiyorum derseniz ileriye saklamanız dediğiniz gibi daha akla yatkın.
Ama insanlar sıçrama olayını yanlış anlayabilir. Sanki vücut iri olmak için sadece steroide ihtiyacı varmış gibi oluyor. Olay tamamen beslenme de yatıyor. Siz Trenbolone sonraya bıraksanızda beslenmeniz sıcrama için geride kalıyorsa pek fayda vermicek. Yani steroid sıçrama tahtası değil. :) Çok doğru kullanmak lazım. Bazen insan kendinde olumlu gördüğü durumu herkeste aynı şekilde olacak diye düşünüyor ama kişiden kişiye gelişim farklılık gösteriyor.
daywalker
Yeni Üye

Mesajgönderen UncleO » Pzr Ağu 03, 2014 9:00 pm

Trenbolone un yarılanma ömrü acetate ve enanthate için ayndıır. markadan markaya değişmez. sadece prospektüslerde yazanlar değişir. Trenbolone türevleri eczanelerde dünya markası ilaç firmalarından çıkmadığı için tabi kesin budur diyemiyoruz. trenbolone enanthate yarılanma ömrü genelde 7-8 gün diye geçer. farklı ilaç firmalarında prospekütüsünde 10 gün yazanda var. Bu sizi aldatmasın!! ben sizin kürünüze testoya daha erken başlamanızı söylemek amacı ile daha az yarılanma ömrüne sahip olduğunun altını çizmek amacı ile yazdım. Kesin bilgi olsun diye değil.

Vücudunuzun doğal olarak büyümesi dünyayıda yiyerek beslenseniz bir noktaya kadardır. (Kas kütlesi olarak) Yağlanma hariç.. Kas kütlesi olarak büyümekten bahsediyorum. Myostatin dediğimiz blocker belirli bir orandan sonra kas kütlesi olarak büyümenizi engelliyor. İskelet sisteminizin taşıyabileceği kasapite nedeni ile. Siz tabiki belirli bir kütleden fazla büyümek istemiyorsanız trenbolone kullanabilirsiiniz. Bu sizin tercihinizdir. Sıçrama olayı vücüdu bir ölçü atlatmak anlamında kullanmıştım ama dediğiniz çok doğru beslenme yoksa ilaç = sıfır etkidir. Bir body atasözünün dediği gibi "You are what you eat"

Sonuç olarak, bence testoya 2 hafta önce başlayın trenbolone 3. hafta girin.. genel anlamda sonuç olarak: steroidler sihirli değnek değildir :)
Kullanıcı avatarı
UncleO
Forum Duayeni

Mesajgönderen falcone » Pzr Ağu 03, 2014 9:52 pm

bir yılda kaç kür yapmak doğru olur. Belli bir düzeyi geçmek sebebiyle İlerde çıkacak maraziyetle rmuhtemelmidir.
falcone
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 14

Mesajgönderen UncleO » Pzr Ağu 03, 2014 9:55 pm

biryılda kaç kür yapılırdan ziyade yeni küre girmek için nekadar beklemek lazımdır sorusu bence daha doğru olur. O da bir önceki kürün uzunluğuna ve kullanılan ilaçlara göre değişir. standart 12 haftalık deca testo gibi kürlerde bence enaz 3ay ideali 6 ay beklemek doğru olur.
Kullanıcı avatarı
UncleO
Forum Duayeni

Mesajgönderen falcone » Pzr Ağu 03, 2014 10:03 pm

teşekkürler hocam.

Peki aksi taktirde ne olur kısırlik vs muhtemel mi
falcone
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 14

Mesajgönderen barda » Pzr Ağu 03, 2014 11:17 pm

tıpçı kardeşim çeviri paylaşım bekliyoruz makaleler hakkında bilgilenmek açısından

uncleo hoca bu konuda aşırı bilgiye sahip gözü kapalı güvenebilecegimiz nadir insanlardandır tren hakkında söyledikleri son derece dogru ve bende şu konuya deginmeden geçemeyecegim fit bir görünüm yahut daha ilerilere taşımamak gibi bir düşüncen var ama bu düşünce kanımca degişebilir ben yinede bu yüzden trenin sonraya saklanmasından yanayım ileride dahada sert bir duruş daha saglam kaslar isteme olasılıgın yüksek ki tıpçısın irdeledikçe derine dalacaksın muhtemelen bu konuda :)
Kullanıcı avatarı
barda
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 16

Sonraki

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir