İlk Kür yardım LÜTFEN

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Re: İlk Kür yardım LÜTFEN

Mesajgönderen standart » Cmt Kas 21, 2015 6:21 am

Yazdıklarımı bir kaç kez daha okumanı tavsiye ederim.

Mesajgönderen standart » Pzr Kas 22, 2015 10:37 pm

Mesajgönderen dogukan62 » Cum Kas 27, 2015 9:38 pm

hptayı boş yere kapatmaktansa adam akıllı ve maksimum verim için daha fazla dozaj kullanırım. tabi ki abartmamak suretiyle
İlk hafta alışma açısında 250 testo ve 250 boldenon vurulabilir 10 mg dianabol ile başlanabilir.
sonraki haftalar kesinlikle 500 testo ile devam edilmeli. boldenon minimum 400 olmalı ki bence efektif dozu 600 mgdir. 12-16 haftalar arası verdiği kütle gerçekten geri kalana kıyasla daha iyi.

1.hafta 250 mg testo 250 mg boldenon 10 mg dianabol
2-12 500 mg testo 400 mg boldenon 30-40 mg dianabol

proviron kesinlikle gereksiz bir ilaç.
anti östrojen görevi görmez, aı değil, lh taklidi yapmaz sadece androjen reseptörünü aktive eder buda güzel bir abazalık yapıyor.
dogukan62
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 11

Mesajgönderen lennox77 » Cmt Kas 28, 2015 4:34 am

Forumdaki cahil vs gibi kelimeler kullanmanızın amacı nedir arkadaşlar ? Neden bu kadar çok yükleniyorsunuz birbirinize :)
Merakımdan soruyorum burda kimse atomu parçalamıyor,bilmediklerini öğrenmeye çalışıyor.
Steroid konusu temelini birçok bilimsel olguya dayandırsa da uygulama da çok farklılıklar gösteren bir konudur ben bunu hem kendimde hem çevremde çok tecrübe ettim
Yani 2+2=4 kanıtlanabilecek bir işlemdir ve matematiksel kanıtıda vardır,ama burda yazıp çizdiklerimizin hiçbir kanıtı yok,en azından bizim imkanlarımızda yok...
Okuduğunuz yabancı kaynakların birçoğunun da yabancı steroid siteleriyle bağı olduğunu unutmayın. Bu işte para,bilimin,bilginin çok çok ötesinde...
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen standart » Cmt Kas 28, 2015 7:45 am

İlk kürlere yüksek dozlarla başlanması doğru bir prensip değildir. Bu bur prensip olamaz. Bir çok kişide rastlanmayan tıbbi sorunlar nadir kişilerde ortaya çıkabilir.
Burada sorular, tecrübe sahipleriyle karşılıklı fikir alış verişine başlamak için sorulur. Başkalarının tecrübelerinden seçtiğimiz o bir kelimeyi genelleme için bir kural olarak birilerine öğretmek doğru bir iş değildir.
O durum için kullanılmış kelimeleri zaten hepimiz okuyoruz. Demekki bulamadığımız bir şeyler var, zaten o yüzden soruyoruz.
Birilerinin bizlere eski yazılanları hatırlatması; Aslında okuduklarımızı anlamadığımız anlamına gelir.
Arkadaşımızın kür tecrübelerinden faydalanmak için, tecrübelerini sordum hala bir cevap alamadım.
Peki bizlere neyin cevaplarını veriyor olabilir.

Mesajgönderen lennox77 » Cmt Kas 28, 2015 4:09 pm

Bilgilerinizi dilediğiniz gibi sunmakta haklısınız
Ben sadece birbinirinize hitap ederken kırıcı kelimeler kullanmamanız taraftarıyım. Herkes için geçerli bir durum bu ben ve siz değerli üyeler için de geçerli.
Yönetimi de bu şekilde tavsiye de bulunacağım
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen standart » Pzr Kas 29, 2015 3:05 am

Kırıcı olmak istememiştim. Ama başka şekilde anlattıklarıma aynı, yanlış zihniyetli cevapları alıyordum.
Mesela sperm harcamak ile testestoron harcamak arasındaki ilişkiye bilimsel bir cevap sormuştum. Aynı kardeşiniz cevap yazarak; "eskiler kür sırasında cinselliğin b*k unu çıkartmayın derler" dedi. Neticede soru cevaplanmış ve konu geçmiş oldu. Ama ben hala bilimsel bir açıklama bulamamış oldum. Bunun açıklaması bu olabilir mi.
Diğer konulardan örnek vermek zorunda kalmamayı umut ediyorum.

Mesajgönderen lennox77 » Pzr Kas 29, 2015 5:36 am

Burda herkes bizim kardeşimiz :)
Herkesten birşeyler öğrenmek benim öncelikli amacım
Siz de bilgileriniz doğrultusunda güzel paylaşımlarda bulunuyorsunuz
Konu da size hak verdiğim bir konu,diğer arkadaşımızın da üslubunu düzeltmesini umarım
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen standart » Pzr Kas 29, 2015 10:42 am

En iyi benim, ben kusursuzum demek zaten gülünç olur, böyle bir iddiam yok.
Üslubumu göz önünde bulunduracağım.

Mesajgönderen ati88 » Sal Ara 01, 2015 2:48 am

Meninin içinde menopoza girmemiş bir kadının kanında bulunan kadar testosteron bulunuyormuş. Yani boşalma yoluyla bir miktar testosteron kaybı olabiliyor. Bir kadın vücudunda bulunan yaklaşık 5 litre kan ile, bir seferde attırılan 2-5 mL semeni karşılaştırınca kaybedilen bu miktarın çok çok az olacağını tahmin ediyorum (1)

Boşalmanın yanı sıra diyet ile tükettiğimiz lifli gıdalarla birlikte dışkı yoluyla da steroidler vücuttan atılıyor. Ama lifli gıdaları kolestrolü ve tansiyonu düşürdükleri, ve sindirim sistemini düzenledikleri için yememezlik etmemek gerekiyor.

Su içince steroidler idrarla beraber daha çok atılıyor.

Bunların haricinde CYP3 gurubu enzimler steroid moleküllerini metabolize etme özelliğine sahibler. Yani ne CYP3 aktivitesi arttıkça steroidlerin biyolojik yarılanma süreleri kısalıyor. Greyfurt suyu, valerian, milk thistle, ginko biloba ve piperine CYP3 enzimlerini baskılarken, St John's Wort, ve acı biber içinde bulunan capsiacin bu enzimleri arttırıyor. Kısaca kürde acı biber yersek ya steroidlerin dozunu arttırmalıyız (çünkü capsiacin CYP3 aktivitesini arttırarak steroidlerin vücutta azalmasını hızlandıracak) veya CYP3 aktivitesini azaltmak için greyfurt suyu içmeliyiz :) (2)

Yani kür sırasında ilaçların etkileri pek çok iç ve dış etkene bağlıyken bence çok da şeyetmemek gerek. Ben belirli şablon dozlara takılmak yerine kendimde işe yarayan kadar ilaç kullanmayı tercih ediyorum. (Bazen biraz deneme yanılma gerekebiliyor, o yüzden işler her zaman günlük güneşlik değil :))

(1) Adamopoulos DA, Lawrence DM, Swyer GI. Determinantion of testosterone concentration in semen of men with normal or subnormal sperm counts and after vasectomy. Acta Eur Fertil. 1976 Sep;7(3):219-25.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1030919

(2) Wikipedia - CYP3A4 Ligands
https://en.wikipedia.org/wiki/CYP3A4#CYP3A4_ligands
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

ÖncekiSonraki

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 8 misafir