Detection Times

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Re: Detection Times

Mesajgönderen ybk993 » Pzr Ağu 12, 2018 7:25 am

doktordan raporlu olan sporcuların doping ile bir alakası olur mu ? yani hipogonadizm hastası bir sporcu testosteron kullanmak zorundadır.Bu onun karşısına doping olarak çıkar mı ?
ybk993
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen ati88 » Çrş Ağu 15, 2018 1:01 pm

Doktor raporu yeterli değil. Bağlı olduğun kuruluşun anti-doping kurallarına göre büyük ihtimalle tedavi amaçlı kullanım muafiyeti alman gerecektir.

WADA'nın sitesinden therapeutic use exemptions olarak şartlarına bakabilirsin.

Kısaca hipogonadizm için fiziksel kanıt istiyorlar. Örnek:
Testis kanseri
Ameliyatla testis aldırmış olmak
Hipofiz bezi tümorü
Hipofiz bezini tamamen veya kısmen aldırmış olmak
vs
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen lennox77 » Prş Eyl 06, 2018 12:23 am

Tedavi amaçlı kullanım muafiyeti alınsa bile doping için dozajlar tedavi dozajlarının üstüne çıkabilir diye düşünüyorum. Böyle bir durumda da tespit edebiliyorlar mıdır ? Merakımdan aklıma gelen bir soru
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen ati88 » Pzt Eyl 10, 2018 7:45 am

Evet hocam haklısınız doping seviyesine çıkınca tespit ediliyor olabilir.

Hatırladığım kadarıyla WADA'nın konuyla alakalı kısmında tedavi maksatlı protokollere örnekler vermişlerdi, ve bir tanesi iki haftada bir 250mg testosterone enanthate veya sustanon gibi bir versiyonuydu. Böyle bir protokolde beklenen total testosteron değeri mesela 700 ng/dl ise, ki sporcunun tedavi ile ilgili laboratuar sonuçlarını istiyorlar, rastgele yapılan bir testte 2000 ng/dl çıkarsa büyük ihtimalle problem olacaktır.

Bu noktada benim aklıma gelen kısa vadede vücuttan uzaklaşan maddelerle kür yapıbilir mi sorusu geliyor.

Mesela normal tedavi dozu enanthate veya sustanon üzerine, estersiz testosterone suspension kullanılabilir mi? Günde iki kere mikro dozlar halinde belki bir işe yarayabilir. Mesela sabah bir, antremandan önce bir, 25-50mg arasında dozlar. Habersiz yapılacak kan testlerinin ne kadar önce sporcuya bildirildiğini bilmiyorum ama 48 saat suspension kullanıldığında testosteron seviyesinin normale dönmesi için yeterli olabilir.

AI reçete edilmemişse jinekomastiye karşı göğüs uçlarına transdermal DHT kremi denerdim. Etkili olmazsa ameliyatla göğüs bezlerini aldırmayı düşünürdüm büyük ihtimalle.

Peptitlerden de kısa süreli IGF-1 kullanırdım herhalde antreman sonrasında.

Bunlar dışında aklıma pek bir seçenek gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Önceki

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir