Kürüm hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Re: Kürüm hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum

Mesajgönderen UncleO » Pzr Ağu 03, 2014 11:48 pm

arka arkaya 2 kür yada bekleme mesafesinden kaynaklı değil, kürü yanlış yaptığınızda da kısırlık ihtimali var tabiki. Kürü ve PCT sini bilinçli yapmak gerekir. Bu arada iltifatlar için teşekkür ederim barda :)
Kullanıcı avatarı
UncleO
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 115

Mesajgönderen falcone » Pzt Ağu 04, 2014 8:36 am

bu suallerden vasıl olmak istediğim netice, kürlerin git gide şiddetini arttırmaması yahut ilacı değiştirmememiz halinde faydası gittikçe azalacak ama bu arada karaciğer ve leydi hücresi zarar görecektir gibi bir bilginin doğruluğuna şahit oldunuğunuz vakimidir.

Kısırlık meselesine gelince de Kısırlığın bizlerle alakalı bir kaç sebebi olabiliyor. Bunlardan biri de vücut artık klomon yahut preglin olmadan kendi başına hormon salmak için kafi derecede(alıştığı derecede) maddeyi bulamayacağı için hormon ve meni imalatı yapmayacaktır, Eski düzenimize dönmek herhangi bir ilaç almadan çalışarak 2 - 3 seneyi bulabilir, söylentisi mevcuttur. Bunlar salonumuzdaki bir doktor tarafından ortaya atılmıştır ve yeterince can sıkıcıdır.
falcone
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 14

Mesajgönderen daywalker » Pzt Ağu 04, 2014 6:45 pm

üreme organlarındaki etkisi uzun süre kullanımlarda ortaya çıkan bir problem. En aznından tamir süreci çok uzuyor. Ama benim gibi tren kürüne giriyorsanız mutlaka sağlam bir pct olması lazım. Preglyn ile sonrasında dengeleme şart.
UncleO hocamıza bilgisi ve yaklaşımından dolayı da teşekkür ederim. Keşke herkes sizin gibi olsa. :)
daywalker
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen falcone » Pzt Ağu 04, 2014 8:19 pm

Pct gerçekten lüzumlumudur değilmidir sualinin cevabından ziyade, kısırlıktan kurtulmak için yaptığımız pct nin menfi tesirleri olabilir mi sualinin cevabına tevcihen malumat almak isterim.
Bu konuda mümkünse malumat verebilirmisiniz
falcone
Forum Duayeni

Mesajgönderen daywalker » Pzt Ağu 04, 2014 8:53 pm

Uzun süreli steroid kullanan kişişerde dediğiniz pct sorun oluşturma riski çok yüksek. Uzun kullanımlarda Vücut steroidi attıktan sonra dengeye geldiğinde sprem üretiminde Pregnyl desteğine ihtiyaç duymaya başlıyor. Yani vücut artık Pregnyl siz sperm sayısında artış sağlayamıyor. Bunun sebebi aslında Pregnyl bağlılığı değildir. uzun kullanım sonucunda küçülen testislerin işlevsel kaybından dolayıdır. Yani küçülme artık yerleşme durumuna geçiyor. Pregnyl ile sen sadece üretemediğin spermi artırmaya çalışıyorsun. Aslında yine temel etken uzun süreli
steroid kullanımı
daywalker
Yeni Üye

Mesajgönderen UncleO » Pzt Ağu 04, 2014 9:38 pm

PCT ve PCT de kullanılacak ürünler kişiden kişiye değişebilir. Bu kişinin kür sonrası durumuna göre tespit edilir. Kısırlıktan kurtulma amacı adı altında değilde hormon seviyesinin kür öncesi haline getirmek daha doğru olur. Kısırlık olumsuz bir sonuç olarak değerlendirilebilir. Vücut dışarıdan alınan sentetik testo miktarı arttıkça, doğal testo salgılamasına gerek olmadığı düşüncesi ile testo salgısını kesebilir yada minimuma indirebilir. Bu durumunun süreci kişiden kişiye değişir. Kür sonrası Pregnyl doğal testo salgısını artırmak, normal hale döndürmek yada testo salgısı durmuş ise tekrar salgılamasını sağlamak amacı ile tetikleyici etki yapmaktadır. PCT nin herzaman kişinin kür sonrası durumuna göre ve kişiye özel yapılması doğru olandır. Gereksiz Klomen kullanımı ve Tamoxifen in fazla kullanımı da yine hormon dengesine olumsuz etki yapacaktır. Keze fazla Pregnyl enjeksiyonu için de aynı durum sözkonusudur.
Kullanıcı avatarı
UncleO
Forum Duayeni

Mesajgönderen falcone » Sal Ağu 05, 2014 3:19 am

Bunlar umumiyetle istişare edilmeyen mevzular.
Biraz daha aleni olarak, şunlar kısırlık yapar diye diğer ince noktaları da sayabilirmisiniz. Ben 50 yaşındayım ve yaşla alakası olan mevzuları da öğrenmek istiyorum

Teşekkürler
falcone
Forum Duayeni

Mesajgönderen UncleO » Sal Ağu 05, 2014 9:51 am

Hocam bunlar kısır yapar demek pek doğru olmaz. Yanlış Kullanıma bağlı olarak bu risk vardır zaten. Bunlar kısır yapardan ziyade , yapmayı düşündüğünüz kür için "Nasıl bir önlem almalıyım? Kür içinde nelere dikkat etmeliyim? ve kürden sonra PCT nasıl olmalı? soruları daha doğru olur. Bunlarda yapacağınız küre, yaşınız, spor geçmişiniz, vücudunuzun ilaçlara vereceği tepkiye göre değişir. Her kişinin ilaçlara vereceği tepki değiştiği için, alınan önlemlerde değişir. Örneğin kullanacağınız 500mg testosterone sizde aromatize olabilir bende olmayabilir. Sizin alacağınız önlem ile benim alacağım önlemler ve göreceğimiz yan etkiler değişir. Bu nedenle testosterone ikimiz için de kısır yapar ifadesi yanlış olur. Bu yüzden genelleme yaparak bunlar kısır yapar demekten ziyade, kendi durumumuza göre önlem almak daha doğrudur.
Kullanıcı avatarı
UncleO
Forum Duayeni

Mesajgönderen daywalker » Cum Ağu 22, 2014 8:38 am

Arkadaşlar kürümde 4. haftaya giriyorum. Ciddi bir şekilde değişim mevcut. Özellikle artan kas miktarından dolayı yağ yakımında istediğim noktaya geldim. Göbek çevremde bir türlü gitmeyen yağların 4. hafta içerisinde ciddi oranda azalması beni çok mutlu etti. Baklavalar yavaştan belli olmaya başladı bile.
Tabi bu durumun kürün yanında beslenmenin de önemli etkisi oldugunu düşünüyorum.
4. Haftadayım her hangi bir yan etki görünmedi. İleride de inşallah görünmez. Koruyucu preparatları özenle kullanıyorum. Sizlerin de bu konuda dikkat etmenizi öneririm.
Takviye gıda olarak karinitin ve nox da kullanıyorum. Yağ yakımında illa ki etkileri olmuştur.
İleriki haftalarda resim ekleyip farkı sizlere sunacam.
daywalker
Yeni Üye

Önceki

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 111 misafir