İlk kür yardımlarınızı bekliyorum

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

İlk kür yardımlarınızı bekliyorum

Mesajgönderen mhmt22 » Prş May 28, 2015 1:50 pm

Herkese merhaba 3 senedir V.G ile uğraşıyorum bu kış ins ilk kürümü yapacam ama yapmadan önce siz değerli üyelerin yorumlarını, bilgi ve tecrübelerini almak isterim.

1-4 hafta günde 50 mg Anapolon
1-10 hafta primobolan 300 mg ( primobolan fiyat olarak pahalı olduğundan onun yerine belki Boldenon olabilir.)
1-12 hafta testosteron enanthate 400 mg (kullanıp memnun olduğunuz testosteron enanthate markası varsa yazarsanız çok sevinirim)
Kür pilanım bu birde böyle aklımda var
son 4 hafta Clenbuterol ve Anavar eklesem mi sizce ? yapmak istediğim bu

PCT : Pct kısmı en çok kafamı karıştıran yer hata yapmak istemiyorum bu konuda kesinlikle siz değerli üyelerin pct konusunda da yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum...
Pregny 1500 mg 3 gün arayla 10 defa
Nolvadex 20 mg günde sabah 10 mg akşam 10 mg
Milk Thistle

Supplement :
Glutamin sabah 5 gram antrenmandan 2 saat önce 5 gram ve gece yatarken 5 gram
Bcaa sabah 5 gram antrenmandan 1 saat önce 5 gram antrenmandan 2 saat sonra 5 gram ve gece yatarken 5 gram
Creatine idmandan önce 4 gram idmandan sonra 4 gram
Protein tozu sabah kalkar kalkmaz 1 ölçek idmandan sonra 2 ölçek

Kür sırasında ve sonrasında kullanmam gereken vitaminler çinko ile pek bi detaylı bilgim yok onu size bırakıyorum
Yazımı okuduğunuz için herkese TEŞEKKÜR ederim güçlü kalın ;)
mhmt22
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 0

Re: İlk kür yardımlarınızı bekliyorum

Mesajgönderen mhmt22 » Cum Haz 05, 2015 9:52 pm

Yardımcı olabilecek herhangi bir üye yok mu acaba ?
mhmt22
Yeni Üye

Mesajgönderen aet63 » Cmt Haz 06, 2015 6:22 am

Merhaba,

Pregnyl 3 gün arayla 10 defa mı kullanacaksın ? 1500 ui den 10 tane alıp 15000 ui vurursan kendine zarar verirsin. Umarım yanlış anlamışımdır. 10 gün boyunca günde 500 ui tamam da senin dediğin daha da doğrusu benim anladığım tamamen yanlış.
Bana kalırsa bu kürde Pregnyl kullanma. Duruma göre bir kere 1500 ui PCT başında vurursun o da duruma göre.

Açtığın konunun bir kaç konu altında lennox hocanın yazdığı Pregnyl rehberi var. Aslında okursan Pregnyl'in kullanımı hakkında bilgileneceksin.
http://steroidforumtr.com/viewtopic.php?f=2&t=633

4 hafta Günlük 20 mg Nolvadex (Vücut tepkilerine göre 6 haftaya uzatabilirsin. Bir kutu günde tek kullanımla 6 hafta gidiyor. 60 tablet var tek kutuda.)
4 hafta Günlük 50 mg Klomen
4 hafta Günlük 3 gr D-Aspartik Asit (LH'yi bununla da arttırabilirsin. Pregnyl LH yükseltmek konusunda yüzde yüz etkili. Bu biraz daha takviye gibi düşünebileceğin bir şey. Biraz araştırma yaparsan LH uyarıcı olarak en iyi takviye olduğunu bulacaksın.)
4 hafta Günlük 50 mg Zinco

Ayrıca C vitamini besin olarak çok alırsan testo üretimi düştüğü anda baskıdan kurtulan kortizol hormonunu baskılamak adına bir adım da atmış olursun.
Kür içindeki beslenme ve antreman planını kesinlikle PCT sonuna kadar bozmazsan senin yararına olacaktır.

D-Aspartik Asit satın alabilmen için link :
http://magaza.hammaddeler.com/Merck-Asp ... -4007.html

C vitamini besin olarak almanı öneririm ama yine de en saf halini toz halinde almak istersen :
http://magaza.hammaddeler.com/Askorbik- ... 25581.html

Milk Thistle'ı kür içinde kullanmalısın kür sonu değil. Milk Thistle yerine bir eczane ürünü olan NAC'ı da kullanabilirsin.
Kür içinde günlük 1 hap olmak üzere yine eczane ürünleri olan Zinco ve Benexol alabilirsin.
Zinco çinko minerali içerir. Çinko da testosteron üretiminde rol alır.
Benexol ile de vücüttaki protein sentezini arttırırsın.

Son olarak kür içinde Anapolon kullanacağın için AI şart. Yine bir eczane ürünü olan Arimidex alıp 2 günde 1 yarım tablet kullanmalısın.

Küre başlamadan önce bir labaratuvara gidip LH,FSH,Testo,E2 değerlerine baktırırsın.
İlk enjeksiyondan 3 gün sonra bir test daha yaptırırsın. 3 gün sonra yaptıracağın bu test kullandığın ilaçların orjinal olup olmadığını anlayacak.
PCT öncesi bir test daha yaptırıp durumuna bakarsın.
PCT sonu da son bir test yaptırır ilk testle karşılaştırırsın.
Bana kalırsa kür öncesi ve PCT sonrası yaptıracağın testleri kendine zorunlu tutmalısın. Diğer 2 tanesi opsiyonel o sana kalmış.

İyi günler.
aet63
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 27

Mesajgönderen mhmt22 » Cmt Haz 06, 2015 5:13 pm

Hocam merhaba yardımcı olduğunuz için allah razı olsun çok teşekkür ederim Pregnyl yanlısn yazmısım onu düzelteyim kür bittikten 1 ay sonra 10 gün ara ile 500iu 10 defa olacak o hocam prima ve anapolon eczane ürünü olduğundan orjinal olduğu kesin ama testosteron enthane için küre başladığımda 3 gün sonra sadece totel testosteron seviyeme baktırsam olur mu ? hocam son 4 hafta clenbuterol ile anavar eklesem nasıl olur yada hiç eklememe gerek yok mu ?
mhmt22
Yeni Üye

Mesajgönderen aet63 » Cmt Haz 06, 2015 7:07 pm

mhmt22 yazdı:Hocam merhaba yardımcı olduğunuz için allah razı olsun çok teşekkür ederim Pregnyl yanlısn yazmısım onu düzelteyim kür bittikten 1 ay sonra 10 gün ara ile 500iu 10 defa olacak o hocam prima ve anapolon eczane ürünü olduğundan orjinal olduğu kesin ama testosteron enthane için küre başladığımda 3 gün sonra sadece totel testosteron seviyeme baktırsam olur mu ? hocam son 4 hafta clenbuterol ile anavar eklesem nasıl olur yada hiç eklememe gerek yok mu ?

Kür bitince 10 gün bekleyip 10 gün boyunca günde 500 ui doğru kullanımıdır. Yine de istediğini yapmakta özgürsün.

Anapolon'un eczanede satılanının etkisi eskisi değil diye çok duyuyorum. İran oksimetelon (Anapolon etken maddesi) bulabilirsen onu almanı öneririm.

Yine araştırdığım kadarı ile, güvendiğim hocaların bilgisine göre ve çevremde kullananlara göre 600 mg ve üstü Primobolan çok etkili. Testosterone enjeksiyon miktarından yüksek olması sorun teşkil etmiyor. Aromatize olup östrojene dönüşmüyor. Ama fiyatı yüksek burada karar sana kalmış.

Primobolan Testo ile aynı hafta bitebilir. İkisinin de yarılanma süresi aynı. Yani 2 hafta daha uzatabilirsin Primobolan kullanımını.

Evet kesinlikle 3 gün sonra teste girip kür öncesi Testosterone değerinle karşılaştırıp bunu görebilirsin.

Bence Clenbuterol kullanma bu kürde. Amacın büyümek kürdeki ilaçlara bakarsak. Bir sonraki küre kadar da beslenme planın ve antreman planın da hacim almaya yönelik olsun bence. İkinci kürünü de hacim yaptıktan sonra definisyon kürü düşünürsün ve o zaman kesinlikle kullanmalısın.

Anavar paran var ise katkı sağlar. Ayrıca yan etkisi yok denecek kadar az.

Ben Clenbuterol yerine Ventolin tablet kullanımını öneririm. Her ikisini de denedim. Ventolin bende daha etkili oldu. Ventolin Salbutamol etken maddesini içeriyor. Clenbuterol hem etken maddenin hem ilacın ismi. Her iki etken madde birbirine benziyor. Ventolin bilimsel olarak daha az yan etkisi olduğu kanıtlanmış bir ilaç. Clenbuterol daha önce bulunan bir ilaç olduğu için daha çok biliniyor ve kullanılıyor. Ben bundan dolayı Ventolin kullanılmasını öneriyorum soran olursa. Tabi bünyeden bünyeye değişiyor bu etkiler. Clenbuterol da denemiş biri olarak Ventolin kullanacağım yine bir dahaki sefere. Bir tanıdığa sordum tablet hali hala satılıyor dedi eczanelerde. Pazartesi gidip soracağım hatta. Clenbuterol alacaksan da Balkan Pharma markalı al. Sopharma marka olanlarının çok sahtesini yapıyorlar. Satan kişi bile bilmiyor elindekinin sahte olup olmadığını.

Bu arada bir bilgi daha vereyim. Daha bugün Nolvadex ve Klomen almak için bir çok eczaneye gittim. Eczacıların çoğu bu ilaçların reçetesiz satılmaması konusunda gördüğüm kadarı ile tembihlenmiş. Zor bir şekilde bir tanesinden Nolvadex 10 mg olanından 1 kutu alabildim. 20 mg olanını vermedi eczacı.

Ondan dolayı PCT ilaçlarını son dakikaya bırakma sen alacaksan bunları eczaneden. Bir tanıdığın var ise direkt ona ulaş bence.

İnşallah sorunsuz bir kür geçirirsin.
En son aet63 tarafından Pzt Haz 15, 2015 12:31 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
aet63
Yeni Üye

Mesajgönderen mhmt22 » Pzr Haz 07, 2015 12:55 pm

Hocam tekrar çok çok teşekkür ederim Pregnyl 'ni sizin dediğiniz gibi yapacam bu ilk kürüm olacağı için 300 mg prima ve 400 mg testo yerine 400mg prima ve 500mg teso yapayım primablnu sizin dediğiniz gibi yapacam 12 hafta ya cıkartıcam son 4 hafta anavar günde 30mg alacam kg olarak 2.5 protein 4 karbonhidrat 1.5 gram yağ alsam nasıl olur sizce kür bittekten sonra beslenmeme aynı şekilde devam edeyim mi yoksa gramları biraz düşürmemde fayda varmı 2. kürümü allah nasip ederse 4 yada 5 ay ay sonra yapacam oda hacim kürü olacak
mhmt22
Yeni Üye

Mesajgönderen aet63 » Pzt Haz 08, 2015 5:29 am

Katı bir biçimde PCT bitene kadar hiç bir şekilde beslenme ve antreman planını bozma. Vücut Testosteron üretimini kestiği için tedavi bitene kadar katabolik etkiyi en fazla gösterdiği zaman olan PCT döneminde sen beslenmeni azaltırsan aldığın kas ve suyun bir kısmını kaybedeceksin. Sakın bu hataya düşme. Bu çok önemli. Ben PCT'de beslenmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sonra "kür bitti aldığım tüm şişikliği kaybettim", "steroidler bir işe yaramıyor aldığımı kaybedeceksem niye kullandım" diyenlerden biri olma.

Kür içinde Arimidex kullanımının PCT dönemi için ne kadar önemli olduğunu bir daha hatırlatmak isterim. 2 günde 1 yarım tablet alman PCT dönemine katkı sağlayacaktır. Bu ilacı kullandığın anabolik steroidler kadar önemli tutmanı öneririm. Sustanon kullanımından sonra oluşacak östrojeni ancak bu ilaçla önleyeceksin. Östrojen ve fazlasının vücuda etkilerini araştırıp okursan bu ilacın kullanımının ne kadar olduğunu anlayacaksın.

Bence beslenmene dediğin şekilde başla zaten Deca var küründe ne kadar yağ ve su aldığını ölçtürmediğin sürece anlamak zor olacak. Ben vücut tepkisine göre steroid kullanmadan önce kendim için ideal beslenme planını oluşturmuştum. Ancak senin öyle bir süren olmadığı için kür içinde dediğin şekilde beslenmene başlayıp zaman zaman yağ oranını ölçtürüp eğer yağ oranında çok hızlı bir artış varsa beslenme planını biraz daha düzeltmeni öneririm.

Bunu çok iyi bilmelisin. Steroidler mucizevi ilaçlar değildir. Bilindiği gibi seni ileriye götüren öncelikle beslenme planın sonra da antreman planındır. 3 yıldır vücut geliştirme ile uğraşıyorsan iyi bir antreman planın vardır diye düşünüyorum. Dilersen burada ilgili bölümlere konu açıp fikrimizi de isteyebilirsin. Madem bir kür yapacaksın her açıdan kendini kontrol etmelisin diye düşünüyorum.

İyi günler.
aet63
Yeni Üye

Mesajgönderen mhmt22 » Pzt Haz 15, 2015 10:23 pm

hocam verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim tekrar son yazınızda sustanon ve deca var küründe demişiniz galiba karıstırdınız kürümde benim prima ve testosteron enethane ve anapolon var hocam kür sırasında Arimidex mi almalıyım ? Kaç hafta almayalım hocam ve prima testosteron enathane ve anapolon için Arimidex gereklimidir ? hocam birde 4 hafta Günlük 50 mg Klomen4 hafta Günlük 3 gr D-Aspartik Asit (LH'yi bununla da arttırabilirsin. Pregnyl LH yükseltmek konusunda yüzde yüz etkili. Bu biraz daha takviye gibi düşünebileceğin bir şey. Biraz araştırma yaparsan LH uyarıcı olarak en iyi takviye olduğunu bulacaksın.)
4 hafta Günlük 50 mg Zinco demişiniz bunları kür den 1 ay sonra mı almalıyım ?
mhmt22
Yeni Üye

Mesajgönderen aet63 » Sal Haz 16, 2015 5:22 am

Orada ufak bir karışıklık olmuş niyeyse Deca var diye düşündüm küründe.

Kür sırasında Arimidex 2 günde 1 yarım tablet almalısın.
Kür sırasında Arimidex 2 günde 1 yarım tablet Testosteron kullanımının haftası kadar kullanmalısın. Yani senin kürün için 12 hafta kullanmalısın.

2 tane DHT türevi ilaç kullanacaksın (Primobolan, Anapolon). Bunlar için prostat korumak amacıyla her gün 1 tablet bitkisel destek Saw Palmetto alabilirsin.

Zinco'yu Kür süresi+PCT bekleme süresi+PCT süresince, yani bu işe başlayıp tedavi bitene kadar kullanmalısın. PCT bekleme süreni yukarıda yazmıştım. PCT bekleme süresi önemli.

Yukarıdaki mesajlarımda yazdığım gibi B vitamini olan Benexol kullanman da yararına olacaktır. Supradyn All Day de alıp az miktarda her gün vücuduna tüm vitaminlerden takviye yapabilirsin.
aet63
Yeni Üye

Mesajgönderen mhmt22 » Prş Haz 18, 2015 10:33 am

Hocam simdi buraya yazıyorum yanlışım varsa yada yanlış anladığım konu varsa düzeltirseniz cok sevinirim.
1-4 hafta günde 50 mg anapolon (25 mg 25 mg ile 4 saat ara ile alsam nasıl olur ? )
1-12 hafta 400 mg Testosteron Enanthate
1-12 hafta 300 mg Primobolan
8-12 hafta günde 30 mg Anavar
------ Pct -----
Kür bittikten 10 gün sonra 10 gün günde 500iu pregnyl Vücut tepkilerine göre belki gerekmeye bilir
Kür bittikten 1 ay sonra günde 20 mg Nolvadex 4 hafta vücut tepkilerine göre 6 hafta olabilir
Kür bittikten 1 ay sonra 4 hafta Günlük 50 mg Klomen
Kür bittikten 1 ay sonra 4 hafta Günlük 3 gr D-Aspartik Asit
Kür ve pct boyunca günde 50 mg Zinco
----- Kür içi takviyeler -----
Zinco 50 mg günkük
Benexol 1 tablet günlük
Milk Thistle yada NAC
Kür sırasında Arimidex 2 günde 1 yarım tablet
1 tablet bitkisel destek Saw Palmetto
Supradyn All Day
Hocam yanlıs anladığım biyer varsa düzeltebilirseniz cok teşekkür ederim küre başlayınca bitince before after'ı sizin ile paylaşıcam
mhmt22
Yeni Üye

Sonraki

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir