İlk kürüm yardım! (Test. Enantathe + Deca + Dianabol) PCT ??

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

İlk kürüm yardım! (Test. Enantathe + Deca + Dianabol) PCT ??

Mesajgönderen ripperice » Pzt Haz 29, 2015 1:27 am

Öncelikle Merhabalar;
Ben forumda yeniyim. 25 yaşında, 1.77 boyunda 57 kiloyum. Yağ oranı %9-10.
Yaşlaşık 1 senedir düzenli olarak bu sporla uğraşıyorum (haftada 3 gün) ama tabi önceden de çok sık olmamakla beraber ayda bir kaç kez olacak şekilde salona gidiyordum bunun haricinde futbol atletizm bisiklet gibi sporlarla uğraştım. Belli bir spor geçmişim var. Belki de yaptığım sporlarda harcadığım efordan dolayı düzenli beslenmemekle birlikte ektomorf bir yapıya sahip oldum. Artık kilo almak istiyorum ve sadece supplementle yapmak istemedim.

-Bulking kürü yapmaya karar verdim ve araştırmalarım sonucu aşağıdaki kürü hazırladım(ilaçları aldım kısmetse 1 Temmuzda başlamaya hazırım). Yine de kürümü gözden geçirip eksik yanlarını söyleyebilecek olan arkadaşlar olursa sevinirim.

-PCT için birşey yazmadım çünkü PCT'de kürümün etkisini azaltabilecek bir sürü şey olduğu söyleniyor. Açıkçası kafam karıştı ve buradan yardım alabileceğimi düşündüm. İyi bir PCT nasıl yapabilirim kür süresinde almam gereken ekstra bir şey var mı yoksa kürden sonra mı almalıyım nasıl almalıyım gibi sorularla boğuşuyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

-1 de ayrıca 1 sorum olacak ben bu kürü 1 sene boyunca aralıksız kullanmak istersem ne yapmalıyım?(nasıl bir kür programı ve nasıl PCT) özellikle bu soruma da yanıt verebilecek, önceden tecrübe edinmiş biri varsa sevinirim.

Herkese hayırlı çalışmalar.
Teşekkürler.

01-Hafta 500 mg Testosterone enanthate+400 mg Deca+40 mg Dianabol(Günlük)
02-Hafta 500 mg Testosterone enanthate+400 mg Deca+40 mg Dianabol(Günlük)
03-Hafta 500 mg Testosterone enanthate+400 mg Deca+40 mg Dianabol(Günlük)
04-Hafta 500 mg Testosterone enanthate+400 mg Deca+40 mg Dianabol(Günlük)
05-Hafta 500 mg Testosterone enanthate+400 mg Deca+40 mg Dianabol(Günlük)
06-Hafta 500 mg Testosterone enanthate+400 mg Deca+40 mg Dianabol(Günlük)
07-Hafta 500 mg Testosterone enanthate+400 mg Deca+40 mg Dianabol(Günlük)
08-Hafta 500 mg Testosterone enanthate+400 mg Deca+40 mg Dianabol(Günlük)
09-Hafta 500 mg Testosterone enanthate+400 mg Deca
10-Hafta 500 mg Testosterone enanthate+400 mg Deca
11-Hafta 500 mg Testosterone enanthate
12-Hafta 500 mg Testosterone enanthate
En son ripperice tarafından Pzt Haz 29, 2015 1:39 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ripperice
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: İlk kürüm yardım! (Test. Enantathe + Deca + Dianabol) PC

Mesajgönderen aet63 » Pzt Haz 29, 2015 5:05 am

Spor geçmişi, yağ oranı ? Antreman planı ve beslenme planını da bizlerle paylaşabilir misin ?

PCT'yi kür bittikten 15 gün sonra başlatmalısın.

PCT için
1-4 hafta 20 mg Nolvadex
1-4 hafta 50 mg Klomen

8 hafta Dianabol kullanmak biraz riskli gibi geldi karaciğer açısından. 6 hafta yapmak daha doğru olacaktır bence. 8 hafta ve hatta 10 hafta yapanlar var ancak onlar ile aynı bünyeye sahip olup olmadığını bilemeyiz. O yüzden kendini hiç riskte atma bence sağlığın kaslarından kesinlikle daha önemli.

Kür boyunca bir AI ürünü kullanmalısın. Bu çok önemli. Bu PCT dönemine de katkı sağlayacaktır.
2 günde 1 yarım tablet Arimidex almalısın AI ürünü olarak.

Deca Prolaktin yükseltebilir. Bundan dolayı Cabaser adlı eczane ürününü kenarda bulundurmalısın. Kullanımı 3 günde 1 yarım tablet şeklindedir. Ben Deca kürü yapıyor olsam kür başından sonuna kadar yani 12 hafta kullanırdım. Ancak sen yine de yabancı forumlarda Deca kürlerinde Cabaser (onlarda Dostinex ismi ile veya etken maddesinin ismi Cabergoline diye geçer.) kullanımı ile ilgili araştırma yapmalısın. Prolaktin yükselmesine bağlı ne problem yaşarsın diye soracak olursan şöyle anlatayım. Prolaktine bağlı sertleşme problemi yaşanabilen bir durumdur Deca kürlerinde bünyeye bağlı olarak. Ondan dolayı PCT'de eğer sertleşme problemi yaşıyorsan Prolaktin değerin yükselmiş olabilir. Bir test yaptırıp arkasından PCT'ye de Cabaser ekleyebilirsin eğer kür içinde kullanmak istemiyorsan. Yani özet geçmek gerekirse kür içinde veya PCT döneminde kesin olmamakla beraber Cabaser kullanımı gerektirebilir. Bunu iyi araştır sadece benim sözümle hareket etme yine de sen.

Bunlara ek olarak kür ve PCT boyunca
B kompleks vitamin
Multivitamin
Zinco adlı eczane ürünü (çinko hapıdır.)
Milk Thistle takviyesi veya eczane ürünü olan NAC 600 mg (karaciğer sağlığı için.)

Kür boyunca 3 litre su günlük ve sınırlarını zorlayan bir beslenme planı da uygularsan hacim almaya uygun, Deca kürünün hakkını verirsin diye düşünüyorum.

Ek olarak kür öncesi LH, FSH, Total Testo, Free Testo, E2 değerlerine baktırmalısın. PCT bitiminde aynı şeyi yapıp hormon değerlerini karşılaştırabilirsin. Buna göre de tedaviyi uzatabilirsin. Sadece PCT ilaçlarının yarılanma sürelerinin geçmesini bekle kan vermek için onun haricinde tahlil sonuçlarını etkileyecek bir şey yok.

Opsiyonel olarak kürün 3. günü bir Total Testo testi yaptırıp ilaçların sahte olup olmadığını anlayabilirsin. Eğer ilk test ile farkeden bir Total Testo değerin varsa artı yönde ilaçlar gerçek demektir. Bir de yine opsiyonel olarak PCT öncesi de yapabilirsin bir test. Bu test sonucunda LH ve FSH değerlerin çok düşükse Pregnyl eklemeyi düşünebilirsin ama Pregnyl'in bu kür tedavisinde kullanılmaması gerekir diye düşünüyorum. Pregnyl kullanımı gerekirse tek sefer 1500 veya 5000 gibi yüksek dozlar vurmamalısın aksi takdirde zarar görebilirsin. Eğer Pregnyl kullanman gerekirse tavsiyem günlük veya günaşırı olacak şekilde 1500 ui kadar dozajı 3'e bölüp 500 ui şeklinde kullanman. Prengyl kullanımı gerekirse mutlaka önce bir sor bizlere. Ama dediğim gibi Pregnyl ezbere kullanılacak bir ilaç değil diye düşünüyorum. Ondan dolayı Pregnyl kullanmaktan olabildiğince uzak dur ileri seviye problemler yaşamadığın sürece.

İyi günler.
aet63
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 27

Mesajgönderen lennox77 » Sal Tem 07, 2015 11:00 pm

Forumda böylesine güzel dille yazılan ve bilgi açısından da tatmin edici mesajları görmek çok sevindirici
Teşekkürler
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen aet63 » Çrş Tem 08, 2015 7:19 am

Teşekkür ederim hocam güzel yorumunuz için.
aet63
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 27

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir