İlk Kür yardım LÜTFEN

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Re: İlk Kür yardım LÜTFEN

Mesajgönderen standart » Sal Ara 01, 2015 11:33 am

Cevabınız için teşekkür ederim. Aklımdaki soru uşaretleri teker teker kayboluyor. Bir belgeselde izlemiştim; Tanınmış bir boksör üzerinde güç ve performan deneyi yaptılar.
Kendi karısıyla beraber bir odaya girmeden önce ve sonraki fiziksel ölçümler fazla farketmedi. Ve sonuç bölümünde cinsel faliyetlerin testestoronu etkilemeyeceğini söylediler.
Ama ben, kürlere başladığımda yaklaşık 6 - 8 gün sonra testislerin üst kısmında bazen dayanılmaz hale de gelebilen ağrılarla karşılaşıyorum(özellikle uzun ilaçlarda) cinsel faliyetlerden sonra bu ağrılar bir kaç gün olmuyor. Bu iki olaydan ne sonuç çıkartacağımı bilmiyorum. Yani biri aynı teoriyi doğruluyorsa diğeri yalanlıyor. Aktardığınız bilgilerden , ağrı ve kesilmesi olayını nasıl yorumlamak gerek.
Sizce bunun anlamı nedir.

Teşekkürler.

Mesajgönderen ati88 » Çrş Ara 02, 2015 12:16 pm

Merhaba

Öncelikle doktor olmadığımı belirtmek istiyorum. Sadece hobi olarak bu tür konularla ilgileniyorum.

Ereksiyon sırasında penisin sertliğinin korunması ischiocavernosus (1) ve bulbospongiosus (2) kaslarının kasılmasıyla sağlanıyor. Bu kaslar kasıldığı zaman penise giden damarları sıkıştırıyorlar ve kanın penislerden geriye gitmesini engelliyorlar. Aynı zamanda testis torbalarında da sıvı birikimine, ve iç tansiyonun artmasına neden oluyor. Artan tansiyon testislerde ağrı yapabiliyor.

Bu kaslar aynı zamanda idrarı tutmak için kullanılıyor. Kasıldıkları zaman idrar yolunu sıkıştırıp kapatıryorlar.

Bunların yanı sıra steroid kullanımı prostat bezinde büyümeye neden olabilmektedir. Prostat bezi büyüdüğü zaman idrar kesesine baskı yapabilir. Bu baskı idrar hissi oluşmasına neden olabilir. Prostat aynı zamanda bu kaslara da baskı yapabilir.

Bundan sonrası benim yorumum: Hem prostatın baskısı ile, hem de belki bu baskı ile oluşan bir idrar hissi ile bu iki kas kasılıp bir süre sonra testis bezlerinde basıncın artmasına, ve ağrıya neden olabilir. Cinsel boşalma ile birlikte bu kasların gevşemesi, testis bezlerindeki basıncı azaltıp ağrının geçmesini sağlıyor olabilir.

Ben de kür sırasında zaman zaman benzer sıkıntılar yaşıyorum. Şimdiye kadar kür+PCT'den sonra bu problemin geçmediği olmadı. Kür sırasında bu sıkıntıları azaltmak için düşük belli ve idrar torbasına baskı yapan pantalonlardan kullanmamak gerekebilir. Mümkün olduğunca bel ve kasık bölgesine baskı yapmayan iç çamaşırı ve pantalon tercih edilebilir. Uzun süre oturmak bu problemi arttırabiliyor olabilir. Ve tabiki en önemlisi de, eğer şikayetler geçmiyorsa bir üroloğa gitmekte fayda olacağını düşünüyorum.

(1) https://en.wikipedia.org/wiki/Ischiocavernosus_muscle
(2) https://en.wikipedia.org/wiki/Bulbospongiosus_muscle
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen standart » Çrş Ara 02, 2015 12:52 pm

Cevabınız için teşekkür ederim.
Benim sorunum testislerin üst tarafında, kasıklarımın içinde bir yerlerde. Ayrıca prostat da büyümüş. Doktora gittiğim zaman steriodleri hemen kes diyecek. Ben sanırım başka bir yol bulacağım artık.
İlginize ve bildiklerinizi ihtiyacı olanlardan esirgememenize büyük saygı duyuyorum.
Burada bilimsel araştırmalarını bilgilerini deneyimlerini, bizlere sunan herkese teşekkür ederim.

Önceki

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir