Kur icin tavsiyeleriniz lutfen

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Kur icin tavsiyeleriniz lutfen

Mesajgönderen justy » Pzr Kas 15, 2015 2:44 pm

Merhabaa..
2 senedir vg yapiyorum..ve 2 ay once küre baslamaya karar verdim..
500 t enahtat ve 200 boldenone ve 6. Haftayla birlikte hoca 100 mg primo ekledi yanına..
2 hafta kaldi fakat bolde 200 az oldugundan cok buyuk bi gelişim katedemedim..
Hemen arkasindan ara vermeden 500 enahtat 400 boldenone ile 12 hafta devam etsem sıkıntı olurmu acaba?
Şimdiden teşekkürler
justy
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: Kur icin tavsiyeleriniz lutfen

Mesajgönderen justy » Pzr Kas 15, 2015 11:41 pm

Yokmu cevap verecek kimse?
justy
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Pzt Kas 16, 2015 12:20 pm

kendinle ilgili biraz daha bilgi verebilirsen durumunu daha iyi anlayabiliriz.

kaç kilosun?
vücut yağ oranın ne kadar?
nasıl besleniyorsun?
nasıl bir çalışma programı izliyorsun?
yakın zamanda serbest/total testosteron testi yaptırdıysan sonuçları nedir?
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen justy » Pzt Kas 16, 2015 12:35 pm

178 kiloyum..79 kiloyum...yag testesteron oranlarmmi olcturmedim..beslenme protein tozu glutamin bca.yannda ek olarak supradyn .b12.cinko.ve günlük 1 mg cabaser aliyorm....beslenme olarakta gnluk 300 gr civari tavuk bormal yemk beslenme...yag seker tuz yok..
Ilk sorum suandaki dozajlarla 8. Haftadayin bekledigim kadar bi gelisme katedemedim...
Bu kure ara vermeden ve pct yapmadan 500 teso 400 deca baslasam olurmu?
Cabaser gunluk 1 mg fazla degilmi?
justy
Yeni Üye

Mesajgönderen justy » Pzt Kas 16, 2015 12:36 pm

Calisma programimda tek bolge hafif agirlik 3 set 12 tekrar yavaş kaldirarak calisiyorm....
justy
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Pzt Kas 16, 2015 2:12 pm

ilk olarak cabaser'i (cabergoline) tamamen bırakmanı öneririm. Cabergoline günlük 3 mg ve üzerindeki dozlarda kalp kapakçığı bozukluğuna neden oluyor. Normalde 19-nor steroid kürü sırasında, o da eğer gerçekten gerekliyse, haftalık 0.5 veya 1 mg kullanılıyor.

Senin kullandığın günlük 1mg yüksek sayılır ve ilacın yan etkisi nedeniyle risk almaya değmez. Kaldı ki küründe 19-nor steroidi kullanmıyorsun. Bence cabaseri hemen bırak ve iki hafta sonra da prolaktin testi yaptır. Eğer kürden bağımsız prolaktinoma (yüksek prolaktin) problemin varsa bir doktora danış ve Cabaser'den daha güvenli olan ilaçları iste (mesela pramipexole, ama doktora danışmadan kullanma).

İkinci olarak da yediklerini tekrar gözden geçirmelisin.

Günlük toplam kalori ihtiyacını hesaplayıp, üzerine 500 kcal daha ilave edip, proteinler ve yağlardan sonra geri kalan kalori ihtiyacını da temiz karbohidratlardan almalısın.

Örnek olarak, kalori ihtiyacını bu sayfadan hesaplayabilirsin: http://iifym.com/iifym-calculator/

Kürdeyken günlük olarak en az kilo başına 2gr hayvansal protein tüketmelisin. Hatta 3-3.5 gr'a kadar çıkabilirsen daha da iyi olur. Bu da 80kg bir sporcu için kilo başına 2 gramdan günlük 160 gr, 3.5 gramdan ise 280 gr protein yapar.

300 gr çiğ tavuk göğsünde ise sadece 60 gr protein var.

Günlük yağ miktarını kilo başına 1 gr civarı tutabilirsin. Günlük 70-90 gr arası yağ yeterli olacağını düşünüyorum. Bu da kaliteli yağlardan olması gerekli. Isıya mağruz kalmamış hayvansal yağlar, soğuk sıkım zeytin yağı, ve kavrulmamış ve çiğ olması koşuluyla ceviz, badem, fıstık, kaju gibi kuruyemişler idealdir.

Eğer süt ile problemin yoksa günde 4 litre yarım yağlı pastörize süt içebilirsin. 4 litre süt 144 gr protein (%20 whey, %80 casein), 192 gr carb, 72 gr yağ, toplam 2000 kcal yapar. Laktoz problemin varsa günde 2 litre çiğ pastorize edilmemiş tam süt içmeyi deneyebilirsin.

Bir de, haftada 2 kere PPL antemanı ile daha yüksek hacimde çalışmayı denemelisin. PPL antremanı push pull legs olarak 3'e ayrılıyor. Haftada iki kere yapılan PPL antemanı 7 günlük süre içinde PPL-PPL-dinlenme günü olarak ayrılıyor.

Örnek
Push günü:
Göğüs (genel): bench press
Göğüs (üst): incline bench press veya incline dumbbell press
Göğüs (genel): dumbbell flies veya cable crossover
Deltoid (ön): overhead (military) press, veya dumbbell shoulder press
Triceps: Lying triceps extension veya skull crusher
Triceps: kablo makinasıyla herhangi bir triceps egzersizi olabilir

Pull günü:
Sırt (Lats): barfiks veya pulldown
Deltoid (Yan): upright row
Sırt (genel): bent-over row
Trapezu
Deltoid (arka): rear delt row veya rear lateral raise
Üst kol ön: Biceps curl
Üst kol yan: preacher curl veya prone incline curl
Ön kol yan: hammer curl veya reverse curl

Legs günü:
Quads: Squat
Quads veya glute: Lunge, leg extension, leg press, front squat, deadlift, good morning, hip extension
Hamstrings: straight leg deadlift veya leg curl
Calves: barbell calf raise, calf press
Calves: seeated calf raise
Abs
Obliques

Her hareketi 4 set 10 tekrar yapabilirsin. tempo olarak da 2 saniye kaldırma (concentric) 2 veya 3 saniye indirme (eccentric) olarak uygula. Set aralarında da 60 saniye dinlen.
Aslında concentric ve eccentric tam olarak kaldırmaya ve indirmeye denk gelmiyor. Concentric hareketlerde kas kısalıyor, eccentric hareketlerde de kas uzuyor. Biceps curl, bench press, shoulder pressde ağırlığı kaldırmak concentric, indirmek eccentric hareket oluyor. Squatta çömelmek eccentric, kalkmak concentric hareket oluyor.

tabi bu hedef kaslar için geçerli. yani biceps curlde biceps, bench presste pecs, shoulder pressde ön deltoid. biceps curlde biceps için eccentric olan triceps için concentric, biceps için concentric triceps için eccentric oluyor ama bu önemli değil. Bu concentric/eccentric ayrımını egzersizin hedef kası için uygulamak yeterli
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen justy » Pzt Kas 16, 2015 4:57 pm

Anladim hocamm cok saol..peki benm kurdeki dozajlar nasil?
justy
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Sal Kas 17, 2015 1:43 pm

tekrar merhaba.

Kür sırasında dozu ayarlamak için deneme yanılma yapmak bir derece bana mantıklı geliyor. Örnek olarak 200mg tren ile başlayıp sonradan bunu 300, 400 gibi arttırmak tren'in kişiye uygun dozunu bulmak için işe yarayabilir. Ama kullandığın steroidin yanına başka şeyler eklenirse, veya bu olmadı başkasını deniyeyim diyerek farklı bir steroide geçiş yapılırsa, hangisinin faydalı hangisinin işe yaramadığı konusunda kesin bir sonuca varmanın zorlaşacağını düşünüyorum.

Ben boldenone ve primoblan kullanmadığım için dozlar konusunda bir tavsiye vermem doğru olmaz. Yine de ilk küründe sonuç alamaman hakkında aklıma gelen bir kaç olasılığı söyleyebilirim.

Daha önce de bahsettiğim gibi diyetinde yeterli protein ve kalori miktarına ulaşmıyor olabilirsin.

Bir diğer ihtimal de kullandığın ilaçların gerçek olmaması olabilir. Bu yüzden serbest/toplam testosteron testi yaptırıp yaptırmadığını merak etmiştim.

Son olarak da aklıma gelen, nadir de olsa görülen bir genetik mutasyon var. Bu mutasyona sahip kişilerde ester molekülünü bağlı olduğu hormon molekülünden ayıran esteraz enzimleri yeterli miktarda üretilmiyor. O yüzden enjekte edilen esterli steroidler olması gerektiği kadar faydalı olamıyor. (1)

Bu nedenlerden ötürü 6 hafta boyunca sadece haftalık 500mg test-e ve dbol kürü aklıma geliyor. Böylece hem kürün fazla uzamamış olur, hem de bahsettiğim esteraz enzimi ile ilgili genetik problem mevcutsa da dbol estersiz olduğu için dbol üzerinde bir etkisi olmayacaktır.

Son olarak, kullanılan ilaçlardan bağımsız, mevcut kürün uzatılması düşünülüyorsa karar vermermeden önce en azından genel kan sayımı, karaciğer ve böbrek fonksiyonları ve kolesterol testleri yaptırmak gerektiğini düşünüyorum.

(1) Ekström L, Schulze JJ, Guillemette C, Belanger A, Rane A. Bioavailability of testosterone enanthate dependent on genetic variation in the phosphodiesterase 7B but not on the uridine 5′-diphospho-glu curonosyltransferase (UGT2B17) gene. Pharmacogenet Genomics. 2011;21(6):325–332.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21383644
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen justy » Sal Kas 17, 2015 8:13 pm

Merhba hocam
Benmde aklımda olan suanda ilaclarin sahteligi veya dozaji...opiox pharma kullaniyorm ve hicbiyerde yok bulamıyorum....testesteron testini nerde yaptirabilitim acaba?
justy
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Sal Kas 17, 2015 9:05 pm

Serbest ve toplam testosteron testleri kan tahlili laboratuarlarında yapılıyor.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Sonraki

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir