ilk deneme sustanon tavsiye inişler çıkışlar

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

ilk deneme sustanon tavsiye inişler çıkışlar

Mesajgönderen dennyd » Cmt Ara 19, 2015 5:26 pm

Merhaba arkadaşlar ilk acemilik olduğu için düzgün bir planlama yapmadan 12 haftalık pazartesi perşembe şeklinde 500 mg sustanın vuruluyorum. 5. iğneyi pazartesi vurulacağım. Ati88 kardeşimizin tavsiyesiylede salı-cuma haftada 2 kez aromasin 12.5 içiyorum. ilk hafta iyiydi fakat 3. iğneden sonra inişler çıkışlar olamaya başladı bu normal mi? 4. iğne bel ağrısı kasık ağrısı yaptı bir gün sürdü ve geçti. kilomda da görüyorum bu iniş çıkışları. beslenmem aynı. kullandığım suplemenler aynı.

Bu 12 hafta sustanon 2 haftası geçti nasıl olsa kimyasalı verdim vucuda. buna 3. haftadan sonra başka bişey ekleyebilirmiyim? boyum 1.75 kilo 74 yağ oranım iğneye başlamadan önce yağ oranım %9 du
kür sonrası temiz PCT nasıl olur?
Soldaki resim başlamadan önce sağdaki şimdiki durum.
Eklentiler
Başlıksız-1.jpg
(122.76 KiB) 16635 kere indirildi
dennyd
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 14
Aldığı teşekkür: 0

Re: ilk deneme sustanon tavsiye inişler çıkışlar

Mesajgönderen ati88 » Pzr Ara 20, 2015 6:39 pm

Bahsettiğiniz problemler estrojen ile ilgili gibi gözüküyor.
Aromasin dozunu iki günde bir 12.5mg olarak arttırabilirsiniz.
iki hafta sonra, zannedersem 5. hafta ve 9. enjeksiyon olacak, enjeksiyon günü enjeksiyondan önce kan verip estrodial (e2) ölçümü yaptırabilirseniz daha iyi bir fikir verecektir.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen dennyd » Pzt Ara 21, 2015 9:45 am

ati88 yazdı:Bahsettiğiniz problemler estrojen ile ilgili gibi gözüküyor.
Aromasin dozunu iki günde bir 12.5mg olarak arttırabilirsiniz.
iki hafta sonra, zannedersem 5. hafta ve 9. enjeksiyon olacak, enjeksiyon günü enjeksiyondan önce kan verip estrodial (e2) ölçümü yaptırabilirseniz daha iyi bir fikir verecektir.

Ati88 Teşekkür ederim cevaplarına. Bu acemilik sayende gidecek inşallah. Bugün 5. iğneyi oldum. aslında ağrılar filan gariplikler geçti. iğneyi pazartesi- perşembe aromasini de salı-cuma içiyorudum. senin dedğin gibi 2 günde bir içecek şekilde ayarlıyorum. teşekkür ederim kardeşim. 5. haftada estrodial testi yaptıracağım.

Hazır buna bulaşmışken sustanona bişey eklememi tavsiye edermisin?
dennyd
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 14
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen metinav » Pzt Ara 21, 2015 12:11 pm

Bence aromasin değilde arimidex kullan.Ben çok etkisiz buldum aromasini...Arimidex te bile günde 1 tablet alarak ancak e2 yi üst limitin altında tutabiliyordum.Letroda aromasin gibi davrandı bende...Fayda göremedim.Tabii ki herkesin vücudu bir değil.Sustanonu gecen sene kullandığımda bende dalgalanmayı düşünerek haftada iki enjeksiyon yaptım.Yaklaşık 7-8hafta böyle devam ettim.Sonra iğne yerleri sık enjeksiyondan ve ağır esterden dolayı acımaya başlayınca haftada bir tek seferde enjeksiyon yapmaya başladım.Hiç bir fark olmadı bende ve iğne yerleri bir sonraki sefere kadar iyileşiyordu şişlik vesaire...Belki benim vücuduma göre böyle oluyor olabilir veya daha yüksek dozlarda o etki ortaya çıkabilir bilemiyorum...Sustanonla iyi su ve yağ tuttum yemeye hiç dikkat etmedim bufalo gibi oldum :D üstelik trende vardı kürde...Ama sağlam bir testo karışımı...
metinav
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 27

Mesajgönderen ati88 » Pzt Ara 21, 2015 12:21 pm

dennyd yazdı:Hazır buna bulaşmışken sustanona bişey eklememi tavsiye edermisin?

Öncelikle bu soruyu yönelttiğin için teşekkür ederim :)

Bir süredir trenbolone enanthate ile kendi kendime deneyler yapıyorum. 8 haftalık bir kürden ve 5 hafta aradan sonra, kan değerlerinin normal çıkmasıyla birlikte yeni bir küre başladım. Şimdilik herşey yolunda ve bu kür istediğim gibi geçerse bittikten sonra sonuçları paylaşacağım.

Sorunuz ile ilgili önerim, eğer herşey yolunda giderse, 6. haftadan itibaren günlük 20mg trenbolone enanthate eklemek olacaktır.

Herşeyin yolunda gittiğini anlamak için 5. hafta başında ilave testler yaptırmak gerekecek. İlk önce bu testlerden bahsetmek istiyorum.

Sustanon (testosterone) ve trenbolone dahil bütün anabolik ve androjenik steroidler kısa dönemde kırmızı kan hücrelerinde artışa, HDL kolesterolde azamlaya, trigliserit ve LDL kolesterolde artışa, yüksek tansiyona neden olabilirler. Bunların yanı sıra trenbolone prolaktin hormonunda artışa ve tiroid hormonunda azalmaya da neden olabilir.

Senin yerinde ben olsaydım 5. hafta başında estrodial testi ile birlikte kan sayımı, kolesterol ve prolaktin testleri de yaptırırdım. Bir yandan da 5. hafta içinde tansiyonumu sıklıkla kontrol ederdim.

Herşey yolunda ise küre günlük 20mg trenbolone enanthate ilave ederdim. Enjeksiyonları da yine şu anda yaptığım gibi cilt altına yapardım. Tansiyon problemi yaşamadığım sürece dozu her hafta 10mg arttırıp 30-50mg arasında, kendimi kötü hissetmediğim bir doza getirirdim. 11. haftanın sonunda tren'i bırakıp Sustanon'a devam eder, 12. hafta sonunda Sustanon'u bırakıp kürü sonlandırırdım.

Trenbolone enanthate genelde 200mg/ml yoğunlukta satıldığı için 20mg'si hacim olarak sadece 0.10 ml'ye denk geliyor. Bu kadar küçük bir miktar cilt altı insülin enjeksiyonu gibi karından kolaylıkla uygulanabiliyor.

Bonus testler:
Elektrolitler: Sodyum, potasyum, magnezyum, kalsiyum, klorür
Karaciğer fonksiyon testleri
Böbrek fonksiyon testleri
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Pzt Ara 21, 2015 12:47 pm

Aromasin veya arimidex aynı işe yarıyorlar, fakat aromasinin farklı özellikleri nedeniyle yeni başlayanlar için daha kolay olduğunu düşünüyorum.

1. Bu farkların başında doz ayarlaması geliyor. İlk kürümde Arimidex kullanmıştım. Ya estrojeni çok düşürüp eklem ağrısı ve ereksiyon problemleri yapıyordu, ya da estrojeni azaltmak açısında fazla etki etmiyordu. Epey denemeden sonra 1.5 günde 0.5 mg dozunun bana uygun olduğunu keşfetmiştim.

Aromasin ile doz ayarlerken fazla problem yaşamadım.

2. Nolvadex arimidex'in serum miktarında azalmaya neden oluyor. Kür sırasında oluşabilecek sürpriz gyno nedeniyle nolvadex kullanımı arimidex'in etkisini azaltacaktır.

3. Arimidex kullanımı durdurulduğu anda estrojenin çok hızlı yükselmesine neden olabilir (rebound). Arimidex aromataz enzimine geçici olarak bağlanıyor, ayrıldığında ise aromataz enzimi tam gaz faaliyetine devam ediyor.

Aromasin ise aromataz enzime bir daha ayrılmayacak şekilde bağlanıp kalıcı olarak etkisiz hale getiriyor. Aromasin kullanımı durdurulduğunda adipose hücreleri tekrar aromataz enzimi üretene kadar estrojende ani bir artış olmuyor.

4. 2. ve 3. maddeler Aromasin'i PCT sırasında da kullanmak için tercih nedeni yapıyor. Özellikle nolvadex ile etkileşiminın olmadığı için ve hCG kullanımı nedeniyle oluşabilecek testosteron kaynaklı ani estrojen artışlarını dizginlemek için kullanılabileceği için PCT sırasında Arimidex'e göre daha kullanışlı buluyorum.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen standart » Pzt Ara 21, 2015 2:15 pm

Sustanon, 18 - 21 günde bir olmak kaydıyla dalgalamayı önleyecek şekilde ayarlanmıştır. Kendi kişidel görüşüm; Biz bu şekilde kullanmayacak isek, en iyi verimi cypionat, un decanoat cinsi ilaçlardan alabiliriz.
Genellikle kullandığımız anabolizana uyumlu olmasına göre tercih edilir. Ama siz anabolizan kullanmayacaksanız belki de, bulabildiğiniz en uzun testestoron, daha dalgasız hissedeceksiniz, seyrek delineceksiniz demektir. Tabii testestoron ile bütün sorunları halledecekseniz. Bunları deneyen arkadaşların tecrübeleri doğruyu bulmakta çok daya yararlı olacaktır.

Mesajgönderen metinav » Pzt Ara 21, 2015 2:30 pm

Bilgilendirici açıklamaların için teşekkürler ati88...Ben bilgileri araştırırım incelerim ve kendi üzerimde dener ona göre paylaşırım.Her yazdığım bizzat kendi deneyimim sonucunda söylenmiştir.Dediğim gibi benim vücudum farklı tepki veriyor çoğu maddeye düşük dozlarda tepkisiz.Yazdıkların teoride öyle haklısın fakat kimse motomot değil ve ölçüler tutmuyor.Aromasin bende 0 etkili üstelik bazen iki tablet aldığım oldu.Letrozol kullandığımda da cinsel isteksizlik yaşadım ve halsizlik oldu çok.Ama hiçbirinde eklem ağrısı çekmedim.Arimidex daha çok fazla kullanılmazken ben kullanıp bir çok forumda paylaşmıştım.Burada da yaşadığım durumları bilgi alışverişi yaparak paylaştım zamanında...Kendi üzerimdeki etkili dozu, kürün içerisinde ve pct aşamasında yaptırdığım hormon testlerine göre belirledim...Dediğim gibi herkeste bu kullanım miktarı eşit değil.Kür içinde nolvadex kullanımı bence gereksiz ve anlamsız...Hiçbir hormon bir anda yükselmediği gibi bir anda da düşmüyor.Kendi deneyimime göre arimidex bile referans aralığının altına 15-20 gün gibi bir zamanda indiriyor.Bunu cinsel durumdan ve testlerden rahatça anlayabiliyorsunuz...Sustanon propionat deca tren dianabol gibi steroidlerin olduğu kürlerde özellikle olmalı.Onun dışında aromatizasyon hassasiyeti olanlarda kullanmalı...Ben pct dönemlerinde bile kullandım zaman zaman...Ayrıca illa kür döneminde değil kürsüz dönemlerde de gerektiğinde kullanabilirsiniz makul ölçülerde.Kürde arimidex dozu doğru ayarlanmışsa prolaktin dışında bir sebepten gyno ortaya çıkmaz...Anlamak için kendinize biraz dikkat etmeniz yeterli.Belli bir haftaya kadar normal bir seyir izlerken bir haftadan sonra birden hacimde ve kiloda artışlar oluyorsa bu test yaptırmadan da e2 nin atak yaptığı şeklinde anlaşılır.Doz ayarlaması zamanı gelmiş demektir.Baştan sona sabit değil hiç bir şey...Tecrübeyle ve zamanla bazı şeyler anlaşılır....
metinav
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Pzt Ara 21, 2015 3:17 pm

Teşekkürler metinav. Ben de kendi AI dozlarımı testler ile belirliyorum. Söylediğiniz gibi herkeste farklı etkiler olabiliyor. Benim de gyno konusunda epey hassas bir bünyem var.

Bir keresinde Anadrol nedenyle gyno olmuştu. Anadrol aromatize olmamasına rağmen bazı kişilerde tuhaf bir şekilde gyno tetikliyebiliyor galiba. Gyno benim için sürpriz olmuştu ve 2 hafta nolva kullanımıyla biraz geriletebildim. Küre devam ettim. Neyseki kürden sonra da raloxsifene ile gyno ele gelmeyecek kadar küçüldü.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen metinav » Pzt Ara 21, 2015 4:23 pm

Evet bazı insanların testo türevlerine hassasiyeti fazla olabiliyor ve vücutları hemen dengelemek adına bir kısmını aromatize ederek düzeni korumaya başlıyor... :D Tabii bazı organlarımız daha hassas meme gibi...Bende şimdiye kadar böyle bir durum hiç olmadı.Belkide vücudum meyilli değildir bilemiyorum.Anapolon ve deca hiç kullanmadım kullanmayı da hiç düşünmüyorum.Yan etkileri ve faydasızlığı sonucunda geride bıraktıkları yönünden...Sana geçmiş olsun...Tüm kürlerinde bence ai kullan...Şuda var tabi hacim almak ve bulk şeklinde büyümek için östrojen gerekli vücut bu şekilde hücresel boyutta büyüyor.Referans aralığının altına inilirse fazla ai vb. kullanarak gelişme büyüme olmaz veya çok sınırlı olur...Benim vücudum endo mezo arası bir şey ve kolay hacim kilo alabiliyorum.E2 seviyem genelde üst sınırda yada üzerine çıkıyor çoğu zaman.Geçen sene susta tren küründe 71 nanogramları gördüm e2 de...Aromasin falan hikaye oldu :lol: O zamanlar acaip irileştim fakat anlıyorsunuz bir şeyler doğru değil...Bu referans aralıkları da sabit değil kişiden kişiye değişiyor.Ve bunu ancak herkes kendini tanıyıp gözlemleyerek anlayabilir...Ocağın sonuna doğru yeni bir küre başlama niyetim var.10 hafta sustanon 6 hafta propionat eşliğinde 16 hafta boldenon ve son dört hafta anavar winstrol şeklinde...Yaza da propionat ve parabolan masteron kürü düşünüyorum...İdeallerimiz için yaşıyoruz sonuçta :mrgreen:
metinav
Yeni Üye

Sonraki

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir