PCT Yardım Sustanon, primobolan

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

PCT Yardım Sustanon, primobolan

Mesajgönderen dennyd » Cmt Nis 16, 2016 6:16 pm

İlk sustanon denememde hasta oldum 5. hasta ve durdum. Tüm bonus teslerim temiz çıktı. Şimdi sizden ricam doğru PCT nasıl yaparım bu haftadan sonra. 5000 ui prengly dediler son hafta ve kür bitince 10 gün sonra tekrar ne olduklarını araştırdım bu dozaj çok geldi. Lütfen biliçli olaya hakim arkadaşlar nasıl bir PCT uygulamamı sölerse sevinirim.

Arimidex 2 günde bir 1 mg
nolvadex hergün 1 tablet Göğüsümde kaşıntı oldu lazerdenmi nednen kaşıntı olduğu bilmediğimden
100 m çinko
1000 c vitamini
1 Tablet multivitamin
1 tablet proscar

1. Hafta 500mg sustanon
2. Hafta 500mg sustanon
3. Hafta 500mg sustanon
4. Hafta 500mg sustanon
5. Hafta 500mg sustanon - primobolan 200
6. Hafta 500mg sustanon - primobolan 200
7. Hafta 500mg sustanon - primobolan 200
8. Hafta 500mg sustanon - primobolan 200

Bu kürü temiz bişimde sonlandırmama yardımcı olursanız çok sevinirim
dennyd
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 14
Aldığı teşekkür: 0

Re: PCT Yardım Sustanon, primobolan

Mesajgönderen rcanbilgic » Cmt Nis 16, 2016 8:17 pm

Bence bu kür için pregnly e gerek yok. Tabi üstadalar daha iyi bilir. Nolvadex i de kür içerisinde kullanma, kürün verimini azaltır. Arimidex temiz ilaçtır kür içinde sürekli kullanım için çok uygundur.

Ayrıca. Bu kürü 12 haftaya uzatıp, primobolan ı haftalık piramit şeklinde 400 e kadar çıkartmanı öneririm, yoksa anabolik etkisi çok farkedilmez.
Ama 8 haftalık bu kür dizaynı için pregnly e hele ki 5000 iu ya hiç gerek yok.
rcanbilgic
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 11

Mesajgönderen dennyd » Pzt Nis 18, 2016 6:49 am

üstadlar çaylak soru sorunca bunlarada bin kez cevap verdiklerinden sonra güçleri kalmıyor bunlara cevap vermeye. Ama bu PCT mantığını çok fazla araştırmama rağmen dozajların neye göre ayarlandığını anlamak için tıp okumak bile yetmez gibi geliyor bana :) Bu dozaj matematiği neye göre hala anlamış değilim. Bundan sonra ilk ciddi kürüme gireceğim ama dozajlar konsuunda internet çöplük gibi. Herkesin sabit 1 konu hakkında 1 milyon farklı görüşü var. Sağlık söz konusu olunca deneme yanılma yönteminin pek doğru bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. Nolvadex konusunda haklısın baya düşürdü beni.
dennyd
Yeni Üye

Mesajgönderen rcanbilgic » Pzt Nis 18, 2016 3:17 pm

Dediğin gibi çok fazla görüş var, artık insan araştıtırken yorgun düşüyor.
Dozajlar bir çok şeye bağımlı bir değişkendir, boya kiloya, spor geçmişine. Ama primobolan zaten anabolik seviyesi çok yüksek bir ilaç değil, bu yüzden etki görebileceğiniz dozajı söyledim
rcanbilgic
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 11

Mesajgönderen ati88 » Cum Nis 22, 2016 9:06 am

Cevapları dolayısıyla rcanbilgic'e teşekkür ederim.

Bunlara ek olarak, jinekomasti geçirmiş birisi olarak eklemek istediğim bir şey var.

Bilindiği gibi jinekomastinin nedeni artan estrojen hormonunun göğüsteki salgı bezi hücrelerini tetikleyip bunların çoğalıp salgı bezi dokusu haline gelmesidir.

Göğüslerde hassasiyet görüldüğünde kürü bozmadan yapılabilecek en doğru şey, AI dozunu arttırmak suretiyle estojeni azaltırken, bir yandan da hassasiyet geçene kadar bir SERM kullanmaktır. Kullanılan SERM göğüsteki estrojen reseptörlerine estrojenden daha kuvvetli bağlanır fakat estrojen kadar aktive etmez. Bu şekilde daha yeni başlayan jinekomasti geriye döndürülebilir.

AI olarak 3 seçenek var: Arimidex, letrozole, ve aromasin.

Arimidex ve letrozole vücutta bulundukları kısa süre içerisinde testosteronu estrodiale çeviren aromataz enzimini oyalar, ve bu enzim gerçek işini yapamaz.

Arimidex ve letzorole arasındaki en büyük fark letzorole'un aromataz aktivitesini çok güçlü bir şekilde azaltmaktır. Letzorole'ün bence en iyi kullanım alanı kür dışında jinekomasti tedavisidir. Kür içinde letrozole ihtiyacı duyuluyorsa vücut yağ oranını azaltarak küre tekrar başlamak bence en iyi seçenektir.

Aromasin ise bu aromataz enzimini yokeder. Vücut tekrar aromataz enzimi üretene kadar testosteronun estrodiale çevrilmesi sekteye uğrar. Aromasin estrojen miktarını en fazla %60-%80 arasında azaltabilir, bu sayede kazara yüksek dozlama nedeniyle düşük estrojen kaynaklı yaşanabilecek problemler asgariye iner. Aromataz enzimini yokettiği için kullanımı bir anda bırakıldığı taktirde ani estrojen yükselmesine neden olmaz. Bu nedenle kürden PCT'ye geçiş daha yumuşak olur. Kür sırasında HCG ve nolvadex kullanılacaksa en iyi seçenek yine aromasindir. HCG hızlı bir şekilde aromatize olarak estrojenin yükselmesine neden olabilir. PCT sırasında AI ile birlikte nolvadex de kullanılacaksa birazdan nolvadexi anlatırken bahsedeceğim gibi nolvadex ile birlikte AI olarak arimidex değil, aromasin kullanılmalıdır. Bu özellikle HCG ve nolvadex içeren PCT'ler için geçerlidir. Ayrıca erkeklere aromasin kullanımının testosteron üretimini arttırdığını ortaya koyan çalışma da mevcut. PCT sırasında düşük doz aromasin kullanılmasında hiç bir sakınca görmüyorum.
Bunların yanı sıra aromasin steroidlere yeni başlayan birisi için de en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum. Yeni başlayan bir kişi kür sırasında jinekomastiyle karşılaşırsa kürü bozmadan devam etmek için en iyi seçenek aromasindir. Eğer yüksek yağ oranından dolayı fazla kişi fazla aromatize oluyor ama ciddi bir jinekomasti sıkıntısı da yoksa, kürü bırakıp yağ oranını azaltması ve küre daha az yağla başlaması en doğru seçenektir. (Çünkü yağ oranının yüksek olması da myostatin miktarını arttırır, ayrıca insülin direncini arttırarak besinlerin kas ve asipose arasında paylaşımı konusunda sıkıntı yaratır)

SERM olarak bu iş için iki seçenek var: Nolvadex ve raloxifene

Aralarındaki fark şu, nolvadex hipotalamus-hipofiz bezindeki estrojen reseptörlerine daha kuvvetli bağlanarak PCT sırasında doğal testosterone üretimini daha iyi arttırır. Raloxifene ise göğüsteki jinekomastiye neden olan hücrelerdeki estrojen reseptörlerine daha kuvvetli bağlanarak jinekomastiyi daha iyi tedavi eder.

Nolvadex ilacı arimidex ilacının metabolizma hızını değiştirerek arimidex'in vücuttan daha hızlı atılmasına neden olur. Yani nolvadex ile arimidex aynı anda kullanılırsa arimidex'in etkisi azalır. Ama hani kür sırasında yeni hissedilen jinekomasti tedavisi için AI etkinliğini arttırıp SERM ile jinekomastiyi geri çevirmeyecek miydik? Bu nedenle nolvadex ve arimidex birlikte kullanılmamalıdır. Kaldı ki jinekomasti için en iyi tercih raloxifene'dir.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen dennyd » Prş Nis 28, 2016 6:05 pm

ati88 yazdı:Cevapları dolayısıyla rcanbilgic'e teşekkür ederim.

Bunlara ek olarak, jinekomasti geçirmiş birisi olarak eklemek istediğim bir şey var.

Bilindiği gibi jinekomastinin nedeni artan estrojen hormonunun göğüsteki salgı bezi hücrelerini tetikleyip bunların çoğalıp salgı bezi dokusu haline gelmesidir.

Göğüslerde hassasiyet görüldüğünde kürü bozmadan yapılabilecek en doğru şey, AI dozunu arttırmak suretiyle estojeni azaltırken, bir yandan da hassasiyet geçene kadar bir SERM kullanmaktır. Kullanılan SERM göğüsteki estrojen reseptörlerine estrojenden daha kuvvetli bağlanır fakat estrojen kadar aktive etmez. Bu şekilde daha yeni başlayan jinekomasti geriye döndürülebilir.

AI olarak 3 seçenek var: Arimidex, letrozole, ve aromasin.

Arimidex ve letrozole vücutta bulundukları kısa süre içerisinde testosteronu estrodiale çeviren aromataz enzimini oyalar, ve bu enzim gerçek işini yapamaz.

Arimidex ve letzorole arasındaki en büyük fark letzorole'un aromataz aktivitesini çok güçlü bir şekilde azaltmaktır. Letzorole'ün bence en iyi kullanım alanı kür dışında jinekomasti tedavisidir. Kür içinde letrozole ihtiyacı duyuluyorsa vücut yağ oranını azaltarak küre tekrar başlamak bence en iyi seçenektir.

Aromasin ise bu aromataz enzimini yokeder. Vücut tekrar aromataz enzimi üretene kadar testosteronun estrodiale çevrilmesi sekteye uğrar. Aromasin estrojen miktarını en fazla %60-%80 arasında azaltabilir, bu sayede kazara yüksek dozlama nedeniyle düşük estrojen kaynaklı yaşanabilecek problemler asgariye iner. Aromataz enzimini yokettiği için kullanımı bir anda bırakıldığı taktirde ani estrojen yükselmesine neden olmaz. Bu nedenle kürden PCT'ye geçiş daha yumuşak olur. Kür sırasında HCG ve nolvadex kullanılacaksa en iyi seçenek yine aromasindir. HCG hızlı bir şekilde aromatize olarak estrojenin yükselmesine neden olabilir. PCT sırasında AI ile birlikte nolvadex de kullanılacaksa birazdan nolvadexi anlatırken bahsedeceğim gibi nolvadex ile birlikte AI olarak arimidex değil, aromasin kullanılmalıdır. Bu özellikle HCG ve nolvadex içeren PCT'ler için geçerlidir. Ayrıca erkeklere aromasin kullanımının testosteron üretimini arttırdığını ortaya koyan çalışma da mevcut. PCT sırasında düşük doz aromasin kullanılmasında hiç bir sakınca görmüyorum.
Bunların yanı sıra aromasin steroidlere yeni başlayan birisi için de en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum. Yeni başlayan bir kişi kür sırasında jinekomastiyle karşılaşırsa kürü bozmadan devam etmek için en iyi seçenek aromasindir. Eğer yüksek yağ oranından dolayı fazla kişi fazla aromatize oluyor ama ciddi bir jinekomasti sıkıntısı da yoksa, kürü bırakıp yağ oranını azaltması ve küre daha az yağla başlaması en doğru seçenektir. (Çünkü yağ oranının yüksek olması da myostatin miktarını arttırır, ayrıca insülin direncini arttırarak besinlerin kas ve asipose arasında paylaşımı konusunda sıkıntı yaratır)

SERM olarak bu iş için iki seçenek var: Nolvadex ve raloxifene

Aralarındaki fark şu, nolvadex hipotalamus-hipofiz bezindeki estrojen reseptörlerine daha kuvvetli bağlanarak PCT sırasında doğal testosterone üretimini daha iyi arttırır. Raloxifene ise göğüsteki jinekomastiye neden olan hücrelerdeki estrojen reseptörlerine daha kuvvetli bağlanarak jinekomastiyi daha iyi tedavi eder.

Nolvadex ilacı arimidex ilacının metabolizma hızını değiştirerek arimidex'in vücuttan daha hızlı atılmasına neden olur. Yani nolvadex ile arimidex aynı anda kullanılırsa arimidex'in etkisi azalır. Ama hani kür sırasında yeni hissedilen jinekomasti tedavisi için AI etkinliğini arttırıp SERM ile jinekomastiyi geri çevirmeyecek miydik? Bu nedenle nolvadex ve arimidex birlikte kullanılmamalıdır. Kaldı ki jinekomasti için en iyi tercih raloxifene'dir.

ati88 bu faydalı bilgilere teşekkür ederim. Tabi bu yazdıklarının çoğu bana bişey ifade etmediği için 4-5 kez tekrar okuyup doktor arkadaşlarımla paylaşıp fikir alışverişi yapıyorum. Ama bana altın değerinde bu yazdıkların. Çünkü sanırım artık durmayacağım. Oltaya bende yakalandım :) Bir süredir nete giremedim. Tabi bu yazdığını okumadığım için novaldex ve arimex hakında yazını okuyamadım. Başlangıç Kürünü bitirdim. 1 haftadır hergün novaldex ve arimidex hergün içiyorum sabahları kahvaltıdan sonra. Kürün son 2 haftası lazere girmiştim ondan kaynaklı bir kaşıntımı yoksa jinokomasti kaynaklımı bilmediğimden novaldexi kullanmaya devam ettim. Yumurtalıklarımda küçülme olmadı. Kür esnasında sol yumurtalıkta ağrı olmuştu senin tavsiyele aromasin dozunu yükseltterek bu ağrıda ortadan kaltı. Bonus teslerin hepside normal seviyede çıktı. Serbest testestestoron normal seviyeden 3 puan yüksek "12.7" estorial e2 ise 36 herşey normal görünüyor. Yaşımdan kaynaklı bu aldığım düşük dozlarda testestoron zarar yerine bana fayda sağladığını düşünüyorum. şuan 80 kilodayım %16 yağoranı ile. Hedefim 85-87 kg arası %12 yağ oranı ile.

ati88 kardeşim bu yapmış olduğum düşük dozlarla bile tatminkar sonuçlar aldım. Senden ricam Yağlanmadan 5-7 kilo arası bana kas kütlesi verebilecek. Vucuda fazla yüklenmeden bir kür tavsiyesinde buluna bilir misin? Bu kürün PCT si ile birlikte. Çok minettkar kalırım :)
dennyd
Yeni Üye

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir