Trestolone (MENT)

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Trestolone (MENT)

Mesajgönderen ati88 » Prş Haz 02, 2016 12:26 pm

Trestolone, veya bir diğer adıyla MENT, nandrolone'dan türetilmiş temeli 19-nortestosterone olan sentetik bir steroiddir. İlk defa 1960'larda sentezlenen trestolone, testosteron yetersizliği gören erkeklerde testosteron yerine kullanılabilirliği, ve yine erkeklerde doğum kontrol metodu olabilirliği yönünden klinik olarak değerlendirilmiştir.

Trestolone bir erkeğin vücudunda testosteronun gördüğü bütün işlevleri yerine getirebilen bir steroiddir.
Estrojene dönüşerek estojenin başta beyin, sinir hücreleri, eklemler, kemikler , bağ dokular ve cinsellik üzerindeki olumlu etkilerin hepsini yerine getirir.
DHT'ye dönüşmez. Bu yüzden prostat büyümesi tedavisinde vücuttaki testosterone yerine kullanıldığı taktirde DHT'ye dönüşmediği için büyüyen prostatın küçülmesine neden olur. Prostat büyümesine karşı da koruyucudur.
SHBG'ye bağlanıp etkisiz hale gelmez. Bu nedenle vücuda giren her bir trestolone hormonu kullanılır. Testosterondan çok daha az miktarda kullanılması erkek biyolojik fonksiyonlarının devamı için yeterlidir.
Vücutta testosteron olmadığı taktirde erkek cinsel fonksiyonlına eskisi gibi devam edebilir. Cinsellik üzerinde olumsuz etkisi yoktur.
19-nor bazlı olduğu halde progestrone reseptörlerine bağlanmaz, prolaktin üretimini arttırmaz.

Performans arttırıcı bir ilaç olarak değerlendirdiğimizde trestolone'un anabolik/androjenik etkilerinin oranı 2300/650'dir. Diğer steroidlerle karşılaştırıldığında ise:

Anabolik/Androjenik oranlar:
Trestolone: 2300/650
Testosterone: 100/100
Nandrolone: 125/33
Boldenone: 100/50
Trenbolone: 500/500

Trestolone bildiğim kadarıyla acetate esteri olarak üretiliyor.
Kür sırasında günlük 50-100 mg olarak kullanılıyor.
Testosteron veya başka herhangi bir steroid ile birlikte kullanılmasının gerekmediği, kür için tek başına yeterli olduğu söyleniyor.
Genelde gördüğüm kadarıyla trenbolone ile karşılaştırılıyor.
Güç artışı açısından trenbolone'un biraz gerisinde kaldığı, trenbolone kadar hızlı kütle arttırdığı, fakat trenbolone'un kötü yan etkilerinin görülmediği söyleniyor.
Deriden emilen jel ve yama çeşitleri de bulunuyor. Bu ürünler sayesinde 4-5mg gibi çok küçük dozlarda kullanımı kolaylaşıyor. Her gün iğne yapmak yerine cilde sürülen jel sayesinde uzun süreler boyunca vücudun doğal testosteronu yerine kullanılması kolaylaşmış oluyor.

Şimdilik bu maddeyi enjekte edilebilir olarak bulamadım. Elime geçtiği taktirde ilk fırsatta deneyip burayı güncelleyeceğim.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye
 
Mesajlar: 190
Kayıt: Cum Mar 06, 2015 9:12 am
Ettiği teşekkür: 64
Aldığı teşekkür: 41

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: oguzhantanriverdi36 ve 9 misafir