İlk Kürüm Mutlaka Yardım Edin Lütfen!

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

İlk Kürüm Mutlaka Yardım Edin Lütfen!

Mesajgönderen NoM » Cmt Oca 28, 2017 12:07 am

Merhaba arkadaslar,öncelikle bu konuya cevap yazmanız gerçekten hayati önem taşıyor,kafam rahat şekilde bu işe girmek istiyorum.
4 senelik vucut geliştirme geçmişim var.4 sene önce 55 kiloydum,şuan 73 kiloyum(boy 1.76 yaş 22).
Amatör olarak bu işi yapıyorum uzun araştırmalar ve düşünme aşamasından sonra herşeyi göze alıp bugun hocama siparişi verdirttim.Beslenme antreman konularinda gayet bilgiliyim.Fakat steroid hakkında temel bilgileri dışında çok bilgili olduğum söylenemez.Hocam kürümü benim isteklerim doğrultusunda şu şekilde yazdı:(10 haftalık kür)

1.hafta:250mg enant+400mg bolde+8 danabol
2.hafta:500mg enant+400mg bolde+7 danabol
3.hafta:500mg enant+400mg bolde+6 danabol
4.hafta:500mg enant+400mg bolde+5 danabol
5.hafta:500mg enant+400mg bolde+4 danabol
6.hafta:500mg enant+400mg bolde+3 danabol
7.hafta:750mg enant+400mg bolde(danabol bittiği için testo artımı)
8.hafta:750mg enant+400mg bolde
9.hafta:500mg enant+400mg bolde
10.hafta:250mg enant+400mg bolde
(Bu arada 1150 lira kür fiyatı ödedim,fiyat iyi midir?)

Kür boyunca koruyucular(küre girmeden 1 hafta öncesinden bunları içmeye başlayacağım):

Proviron(hergün 1 tablet,2.haftadan sonra 2 tablet)
Multivitamin(supradyn veya pharmaton)(her sabah 1)
Apikobal(her akşam yatmadan 1 tablet)

Arkadaşlar bu şekilde bi program yazdı ve 1 hafta sonra başlayacağım.Sormak istediğim başlica sorular:
1)Ilk kür için kür programım nasıl?(fiyat nasıl?)
2)Koruyucular en önemli konu olduğu için; yeterli mi?Ayrica küre başlamadan 1 hafta önce koruyucalara başlamak doğru mudur?
3)Suplement olarak protein tozu kullanıp,beslenmeyi çok iyi tutmayı düşünüyorum.Hoca kreatin kullanmami da kesinlikle önerdi,kullanmalı mıyım?
NoM
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: İlk Kürüm Mutlaka Yardım Edin Lütfen!

Mesajgönderen NoM » Cmt Oca 28, 2017 11:32 am

Arkadaşlar yorumlariniz gerçekten önemli,tecrübeli kişilerden yorum bekliyorum.
NoM
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Cmt Oca 28, 2017 11:38 am

Boldenone undecylenate (equipoise) 14 günlük yarılanma ömrüyle kanda ancak 10 haftada stabil seviyeye ulaşıyor. Kan değerleri için http://www.steroidcalc.com sitesinden kürü hesaplayabilirsin. Bu nedenle 10 hafta boldenone bence kısa olmuş. Tam maksimum faydayı alacakken kür bitiyor. İdeal Boldenone kürü 16-24 hafta arası olabilir Boldenone bittikten sonra testosterona 2 hafta daha devam edersen uzun yarılanma ömrü nedeniyle PCT'ye de mani olmaz. Son 3-4 haftasına anavar, winstrol gibi bir oral eklenebilir.

Kısa kür tercih edilirse boldenone yerine nandrolone decanoate (deca) kullanılabilir. Deca'nın da 6 haftada maksimum verime ulaşacağını düşünürsek en az 12 hafta kullanmak daha iyi olur. Yine deca bittikten sonra iki hafta testoaterona devam edilebilir. (Decanın vücuttan atılması daha uzun süreceği için)

Bu yapmak istediğin kürde sağlık açısından tek endişem ilk başlangıçta 80 mg dianabol yüksek estrojen ve yüksek tansiyon yapabilir. Tansiyona özellikle dikkat etmek gerek. Kür boyundca AI kullanmak faydalı olacaktır. Bir de dianabol kullanırken karaciğer için NAC ve TUDCA kuallanılabilir. Başlangıçta NAC ile başlanıp iki hafta sonrasında bir karaciğer fonksiyon testi sonucuna göre TUDCA eklenebilir.

Bence kürde proviron gereksiz. PCT sırasında belki ereksiyon kalitesine katkısından dolayı faydalı olabilir. Apicobal de zaten B vitamini. Bulk sırasında yeterince beslenileceği için bence çok elzem değil. D ve K2 MK-7 vitaminleri diğrrlerinden daha önemli.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen NoM » Cmt Oca 28, 2017 11:59 am

Yorumun için çok teşekkürler.
Kürün kısa olmasi doğrudur.O konuyu hocama biraktim.Zaten ilk kür amacim doğal vucudumun ustune nekadar çıkarsam faydadir mantiği.Öncelik sağlık yönünden en az zararla ilk kürü atlatmak.O yüzden hocaya zaten siparişi de verdirmişken, kürde büyük yanlışlık da yok ise bu şekilde kullanayım diyorum.
Danabolü bu şekilde neden fazla dozda yazdiğini bilmiyorum,heralde küre güç açisindan iyi bir giriş yapmami istemiş olabilir.Ama dediğim gibi verim değilde sağlığı ön planda tuttuğum için, danabolün dozunda oynayabilirim.Diğer herşey ayni olak kaydiyla danabolu ne şekilde kullanmami önerirsiniz?Yine piramit şeklinde kullansam ve şu şekilde yapsam:50mg-40mg-30mg-20mg-10mg. veya diğer ilaçlar ayni olamk kaydiyla siz bir danabol kullanimi uyarlar misiniz bu programa?
Ayrica danabol dozunu azaltirsam koruyucu olarak nac vs. eklememe gerek kalmaz mi?Yani koruyucularim aynen yazdiğim gibi kalsa yeterli olur mu?Dediğim gibi kür programimdan çok koruyucular hakkinda bilgi almak istiyorum.
Tekrardan teşekkürler cevaplarinizi bekliyorum.
NoM
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Cmt Oca 28, 2017 1:05 pm

Bence ilk kür olduğu için 30'dan başlayıp her hafta 10'ar arttırmak ilacın sağlık açısından etkilerini ölçmek için daha temkinli olur. Mesela 30-40-50-60-60-60. Size neden bu şekilde yazıldığını da anlıyorum. Bu şekilde de olur. Kötü etkilerle karşılaşırsanız ona göre değişiklikler yapabilirsiniz.

Ama her halukarda yapmanızı önereceğim iki şey var.
Birincisi ilk günden itibaten AI kullanmak: Arimidex veya Aromasin. İki günde bilr yarım tablet olrak başlayın. Gerekirse arttırılabilir.
İkincisi de karaxiğer için NAC. Bunu eczaneden temin edebilirsiniz. Her sabah 1200mg olarak başlanabilir. Üçüncü hafta bitince bir karaciğer fonksiyon testi yaptırın. Bütün aile hekimliklerimde ve sağlık oceklarında yapıyorlar. Özel laboratuarda da fiyatı uygun. Dianabol kullanirken alkol ve başka ilaç (karaciğerde metabolize olan) kullanmak yok. İlaç kullanmak gerekirse dianobol'u bırakırsınız

Estrojene bağlı kötü etkileri fazla su tutulması, ereksiyonlarda sertlik kaybı, tansiyon olarak farkedebilirsiniz. Mesela karın bölgesinde anlamsız şişlik, uyurken ellerde ve ön kolda uyuşma.
Tansiyon hem estrojenden hem de androjenden olabilir. Mesela nabız hızında sabah kalkınca, akşam yatmadan önce, spor sırasında, spordan sonra farkedilir artış varsa büyük ihtimalle tansiyonda da artış olmuş olabilir. İhmal etmemek lazım.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen NoM » Cmt Oca 28, 2017 2:16 pm

Yorumunuz çok açiklayici olmuş teşekkürler.
Danabolü ozaman 30-60 mg araliginda vucudun tepkilerine göre artan şekilde 6 hafta kullanacağim.
Nac600 ve arimidexi koruyuculara ekleyeceğim.Günde 1 er tablet yeterli midir?
Bahsettiğiniz yan etkiler fazlalaşır veya kür içi kan tahlilimde anormal değisiklik görüldüğünde ne yapilmali?Direkt butun steroid ilaçlari birakilip doktora mi başvurulmali?Yoksa bu yan etkiler çok ciddi olmayip dozlarla oynanarak küre devam mi edilmeli?
NoM
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Pzt Oca 30, 2017 1:36 pm

NAC günde 1200mg'a kadar kullanabilirsin. İlk 3 hafta 600mg son 3 hafta 1200mf olabilir karaciğer enzim durumuna göre.
Arimidex iki günde yarım tablet ile başlanabilir.
Kür sırasında bir problem yaşamaya başladığı düşünüyorsan bence ilk olarak dianabol'u bir önceki kendini iyi hissettiğin doza düşür. Yine iyi hissetmezsen, mesela aşırı yorgunluk olabilir, ki bu karaciğer çok yorulduğu için olabilir, veya tansiyon, kalp çarpıntısı olabilir, mesela bir gün ara verip kendini iyi hissettiğin bir dozdan tekrar başlarsın. Genelde bu tarz problemler oral steroidlerle daha çok karşılaşılıyor o nedenle ilk olarak oralı bırakmak veya azaltmak en iyi seçenek olur.
Tabi deride ve gözlerde sararma gibi belirtiler de ortaya çıkarsa, veya oralı bıraktığın halde kötü hissetmeye devam ediyorsan acile gitmekte fayda var.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen NoM » Pzt Oca 30, 2017 2:16 pm

Cevabin için tesekkurler
NoM
Yeni Üye

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir