Steroid hakkında sorularım

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Steroid hakkında sorularım

Mesajgönderen kimliksiz9 » Çrş Ara 09, 2020 8:17 pm

Arkadaşlar merhaba, aranızda yeniyim.
Sporu birkaç yıldır sürekli aralıklarla yapıyorum, araya pandemi süreci, sınav ve ameliyat gibi basit ama spor yapmamı engelleyecek şeyler girdi.
Tekrar başladım son 5-6 aydır devam ediyorum. Yaşımın 20 olması ve genç olmam sebebiyle bir kür yapmamın bana ne gibi zararları olacağını kestiremiyorum, vücudumun kendisini tekrar toparlayacağını ve ileride bu zararı telafi ve tolare edebilme imkanının yüksek olduğunu biliyorum. Vücudumda halen doğal olarak growth hormonu üretiliyorken ve sporla çoğu hormonu ve sağlığımı destekliyorken sadece bir küre girmeyi denemek istiyorum. Asıl amacık kilo almak ve kas kütlesi inşa etmek değil, kalıcı güçlenmek.
Aklıma yatmayan çok fazla soru var, cevaplarsanız beni çok mutlu edersiniz.

1-) Steroid kullanmayı bıraktıktan sonra kas ve güç kaybı yaşar mıyım?
2-) Steroid kullandıktan 1 yıl sonra doğal/naturel yarışmalara katılabilir miyim, katılamazsam kaç yıl sonra vücudumdan izleri silinir?
3-) Uygulayabileceğim en kısa ve en verimli kür hangisi olur, fikirlerinizle birlikte yazar mısınız?

Yukarıdaki soruları sorma sebebim kişiden kişiye değişiyor olması, şu an yaklaşık 80 kiloyum boyum da 172. Yaşım zaten yukarıda belirttiğim gibi 20.
Kendi dalımda profesyönel müsabakalara hazırlanıyorum, bunun bana ne gibi bir zararı olur bunu bilmek istiyorum. Men edilmek gibi bir ihtimalim varsa bundan 1 yıl sonra, bu işe kesinlikle girmek istemiyorum. Asıl düşünce yapım hayatım boyunca her şeyi en az bir kez olsun deneyip tecrübe edebilmektir.
Okuduğunuz için teşekkür ederim, yorumlarınızı bekliyor olacağım.
kimliksiz9
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 1

Re: Steroid hakkında sorularım

Mesajgönderen BarbarosSh » Çrş Ara 09, 2020 8:26 pm

Bende 21 yaşındayım, 2.5 yıldır bodybuilding yapıyorum, artık gelişimimin durması beni anabolik steroidlere teşvik ediyor, ancak daha kullanmadım güzel sorular olmuş..
BarbarosSh
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1

Mesajgönderen kimliksiz9 » Çrş Ara 09, 2020 8:28 pm

BarbarosSh yazdı:Bende 21 yaşındayım, 2.5 yıldır bodybuilding yapıyorum, artık gelişimimin durması beni anabolik steroidlere teşvik ediyor, ancak daha kullanmadım güzel sorular olmuş..

Teşekkür ederim, umarım daha önce kullanan veya küre girdikten sonra bırakan arkadaşlar sorularımı cevaplar. Profesyönel müsabık arkadaşlardan cevap almayı çok isterim.
kimliksiz9
Yeni Üye

Mesajgönderen lennox77 » Cmt Ara 12, 2020 12:11 pm

Merhabalar . Sorularını okudum tek tek cevap vermek yerine genel bir cevap yazacağım zaten içerisinde aradığın bilgilere ulaşmış olursun.
Öncelikle hazırlandığın branş veya müsabaka nedir bilmiyorum ama bizim kürlerde kullanılan steroidlerin hepsi WADA tarafından yasaklılar listesine alınmıştır. Her bir maddenin vücuttan çıkış süresi farklı olduğu gibi kullanılması yasaktır. Müsabık bir sporcuysan sana doping kullanmanı bu yüzden önermiyorum çünkü yasak. Amacın vücut yapmaksa,bir müsabaka durumun yoksa,lisansli bir şekilde katıldığın herhangi bir branşa ait müsabakalar yoksa o zaman kişisel tercih olarak kullanabilirsin.
Bu noktada da dikkat etmen gereken şey kürün zamanı ve içeriği. Yaşın göz önüne alınırsa ilk kür için biraz erken olmakla beraber illa yapılacaksa 10 haftalık bir 250 mg only testo enanthate kürü düşünülebilir. Tüm saydığım kriterlere uygunsan ve illa yapacağım diyorsan bu kür başlangıç için düşünülebilir (bu yaş için)
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen kimliksiz9 » Cmt Ara 12, 2020 12:44 pm

lennox77 yazdı:Merhabalar . Sorularını okudum tek tek cevap vermek yerine genel bir cevap yazacağım zaten içerisinde aradığın bilgilere ulaşmış olursun.
Öncelikle hazırlandığın branş veya müsabaka nedir bilmiyorum ama bizim kürlerde kullanılan steroidlerin hepsi WADA tarafından yasaklılar listesine alınmıştır. Her bir maddenin vücuttan çıkış süresi farklı olduğu gibi kullanılması yasaktır. Müsabık bir sporcuysan sana doping kullanmanı bu yüzden önermiyorum çünkü yasak. Amacın vücut yapmaksa,bir müsabaka durumun yoksa,lisansli bir şekilde katıldığın herhangi bir branşa ait müsabakalar yoksa o zaman kişisel tercih olarak kullanabilirsin.
Bu noktada da dikkat etmen gereken şey kürün zamanı ve içeriği. Yaşın göz önüne alınırsa ilk kür için biraz erken olmakla beraber illa yapılacaksa 10 haftalık bir 250 mg only testo enanthate kürü düşünülebilir. Tüm saydığım kriterlere uygunsan ve illa yapacağım diyorsan bu kür başlangıç için düşünülebilir (bu yaş için)

Merhabalar, öncelikle cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. 250 mg only testo enthate kürü derken tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım fakat araştırıp öğreneceğim. Benim bu işe bu yaşta girişime amacım dürüst olmak gerekirse genetik sınırlarımı yaşım hala küçükken olabildiğince genişletmekti, vücudum hala genç olduğu için minimum zararka maksimum verim alıp aynı zamanda da bir kez olsun test ve tecrübe etmiş olmayı istiyordum. Bunun müsabık sporcu olmama engel olacağını söylediğiniz için bu işe girişmekten vazgeçtim sayılır fakat bu tarz ilaçlar kullanan ve müsabakalara aynı şekilde hazırlanan insanlar da yok değil. Müsabaka testlerinden bir yıl kadar öncesinde ilacı kesince kanda herhangi bir izine rastlanmayacağı gibi şeylerden bahsettiler. Eğer böyle bir şey varsa ben de kullanmak ve aradan çekilmek istiyorum, doğal olmayan insanlarla doğal olarak yarışmak çok zor.
kimliksiz9
Yeni Üye

Mesajgönderen lennox77 » Pzr Ara 13, 2020 7:00 pm

Hangi alanda yarışmayı düşünüyorsun dostum ? Çünkü kür işleri başladımı bitmez bir kez yapıp çekilmekle olmaz form koruyamazsın zaten
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen kimliksiz9 » Pzt Ara 14, 2020 10:27 am

lennox77 yazdı:Hangi alanda yarışmayı düşünüyorsun dostum ? Çünkü kür işleri başladımı bitmez bir kez yapıp çekilmekle olmaz form koruyamazsın zaten

PCT'yi doğru yapan ve çok yerinde beslenen birisinin kas kütlesi bi koruyabileceğini söylemişlerdi, alan güç sporları. Powerlifting ve boks ile ilgileniyorum. Hangisinden yürüyebilirsem artık.
kimliksiz9
Yeni Üye

Mesajgönderen lennox77 » Pzt Ara 21, 2020 8:51 pm

Koruma işini ben şöyle özetliyorum
Kürde seviyeniz 1 birimden 10 birime çıkıyor diyelim
Kürü bitirdiniz pct yapıldı,form durumunuz 10 birimden 8 birime düştü (ilaçların etkisinin bitmesi)
Bakıldığı vakit ilk başlanan zamana göre 7 birimlik bir artış var aslında değil mi?
İşte kür sonlarında insan psikolojisi bunu 1 den 8 e çıktım diye değil de 10 daydım 8 e düştüm diye zihne kazıyor,bu da hırsa kapılıp başka kürlere yönelmesine yol açıyor. Form elbette ki korunur,kalıcı kısmı da olacaktır ama verdiğim örnekteki gibi olacaktır. Kürde değilken kürlüymüş gibi gezmeniz zaten mantık olarakta mümkün değil
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 115 misafir