Kür Hakkında Bazı Sorularım Var...

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Kür Hakkında Bazı Sorularım Var...

Mesajgönderen zyzz » Prş Kas 22, 2012 8:54 am

Merhabalar...

Bir kaç sorum olacak..

1- kür sonrası tedavide Pregnyl kullanımı şartmıdır...Pregnylsiz pct olurmu (pregnyl'in sperm üretimini azalttığını göz önünde bulundurarak soruyorum)

2 - dışardan testesteron alımında vücut belli bir süre sonra doğal testesteron üretimini kesiyor.. Bu nekadar süre sonra oluyor? mct ile bunun önüne geçilebilir mi (mct nasıl yapılıyor örnek verebilirmisiniz?)

3 - kür dizaynında herşey doğru gitsede yinede kür bitiminde kalıcı hasarlar olması muhtemel mi?

4 - tansiyon yada kalp rahatsızlığı olan bie kimse kür yapmalı mı?

5 - clenbuterol tek başına kullanıldığında yağ yakmaktan ziyade kas yapımını da destekler mi?

6- kür sırasında vücudu korumak için ne gibi destek ürünler kullanılmalıdır?

7- Kick start olarak dianabol vb ürünler tavsiye ediliyor...Bu tarz ilaçların karaciğerde toksitlenme yaptığı belirtiliyor bunlar olmadan kür yapılır mı? Yapılırsa kürden alınan verim azalır mı?

8 - jinekomasti riski olmayan bir kür var mı?

Not: bunlar kafama takılan sorular. Siz tecrübeli hocalarımdan beni ve benim gibi çaylakları aydınlatmanızı istiyorum.
ilgilendiğiniz ve böyle bir forum kurduğunuz için teşekkür ederim...
Saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
zyzz
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 12

Re: Kür Hakkında Bazı Sorularım Var...

Mesajgönderen Hammerstorm » Prş Kas 22, 2012 9:15 am

1-Pregnyl siz pct olur düşük dozlarda deca,masteron,winstrol,primobolan,boldenon vb gibi anabolizanların kullanımlarında 500 mg ı ve 12 haftayı geçmeyen testosteron dozajlarındaki kürlerin pct lerini nolvadex ve klomen gibi ilaçlarla yapabilirsiniz.

2-Dışardan testosteron alımında vücut doğal testosteron üretimini kesmiyor sadece yavaşlatıyor kür sonrasında pct yaparak vücudun doğal testosteronunu eski seviyesine(hatta daha iyi seviyeye)getirebilirsiniz.Main cycle teraphy de(mct) kür esnasında proviron çinko c vitamini b vitamin kompleks creatine alarak doğal testosteronunuzu yüksek seviyede tutup kürün yan etkilerinden korunursunuz.

3-Kür dizaynında herşey normal gittikten sonra kür sonrasında kalıcı hasar olma durumu söz konusu olamaz.Çünkü ilaçları kestikten sonra en fazla 2 hafta sonra steroid yarılanacak ve bu süreden sonra steroide bağlı bir hasar gerçekleşmeyecektir.7

4-Bu göreceli bir konu şuanda türkiye de hatta dünyada tansiyon hastası olupta küre ve yarışmaya giren bir çok sporcu var.Vücudu fazla bulk yapıp yağlandırmadan su çekmeyen ilaçlarla tansiyonu düzende tutarak kürler yapılabilir.

5-Clenbuterol tek başına kullanımı bir anabolik etkisi olmadığı için kas yapımını desteklemez fakat idman esnasında verdiği enerji ve güç kas yapımını dolaylı yollardan pozitif olarak etkilemektedir.

6-2. cevapta bununda cevabı yer alıyor ekstra olarak vücudu korumak için milk thistle vb gibi sağlık ürünleri kullanılabilir kür esnasında.

7-Dianabol vb gibi ilaçlar uzun esterli ilaçların olduğu kürlerde mükemmel bir destekleyici ve başlangıç olarak patlayıcı etki sağlıyor.Özellikle deca gibi ilaçlar ile beraber dianabol ilk 4 haftada 6-7 kilo kazandırdıysa normalde bu kilonun 4 kilosu gideceksin dianabolun bitiminde deca bu kiloyu muhafaza edip azar azar üstüne eklemeyi sürdürüyor.Yine de kişinin isteğine göre bu tarz ateşleyici ürünler alınmayabilir ama kürün verimini %50-60 oranında etkileyecektir.

8-Hiç bir ilaç bilinçli kullanılmadığı takdirde jinekomasti riski içermez.Trenbolone veya deca kullanıyorsanız prolaktin/progesteron seviyesini düşürmek için cabaser alırsınız.Yüksek dozda testosteron kullanıyorsanız nolvadex kesmez ise arimidex femara gibi güçlü anti öströjenlerle öströjen seviyenizi kontrol altına alıp jinekomasti riskini önlersiniz.

Umarım bilgilerimiz kafandaki soruları aydınlatmaya yardımcı olmuştur İyi forumlar.
İDMAN-BESLENME-DİNLENME
Kullanıcı avatarı
Hammerstorm
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 112

Re: Kür Hakkında Bazı Sorularım Var...

Mesajgönderen zyzz » Prş Kas 22, 2012 9:59 am

bukadar hızlı cevap geleceğini beklemiyordum :D

evet bilgileriniz gayet açıklayıcıydı. Bütün sorularımın cevabını aldım...

teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
zyzz
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 12

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir