Küre Başlarken Bilinmesi Gerekenler

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Küre Başlarken Bilinmesi Gerekenler

Mesajgönderen lennox77 » Cmt Kas 24, 2012 3:39 am

Sporcu arkadaşların birçoğu kür yapmak istiyorlar ama bu noktada nelere dikkat etmeleri gerektiğini,kür zamanının doğruluğunu tam analiz edemiyorlar. Bana gelen sorularda genelde bu yönde,bu bağlamda küre girme niyeti olanlara veya ileri de küre girsem mi girmesem mi diye düşünenler için bir makale yazmayı uygun gördüm.

1-Spor geçmişinizi gözden geçirin
Steroid kürleri son zamanlarda supplement kürleri gibi her başlayana verilecek konuma gelmiş bulunmakta. Aslında bu oldukça rahatsız edici bir durum. Steroid kürleri sizlerin spor yaparken destek olsun diye alacağınız sıradan takviyelerden değillerdir. Eğer spor kariyerinizin başlangıcında birileri bunu aklınıza sokmuşsa hemen karar vermeyin,zaten vücudunuz ilk kez ağırlıkla tanışacağı için tabiri caizse su içseniz bile yarayacaktır,düzenl bir beslenme programı ve sistemli bir idman disipliniyle 3-9 ay arası güzel bir gelişim elde edeceksinizdir. Bu süreç içerisinde supplement kullanabilirsiniz ama onu da 6-9 ay arası öneriyorum. Bu süreçten sonra küre girmek isterseniz de (belki de bu 9 aylık süre size yetecektir,bu kişiden kişiye göre değişen bir durumdur) bu işi bilen biriyle hedefinize uygun kür programınızı oluşturabilirsiniz

2-Beslenmenizi gözden geçirin
Yukarıda bahsettiğim seviyeye geldiniz diyelim ancak artık gelişiminiz yavaşladı ve bu sizi mutsuz etmekte,şeytan da kulağınıza anabolik-androjenik steroidleri fısıldmaya başladı. Bu noktada size asla küre girmeyin demiyorum,çünkü bunun bir hastalık gibi zihninize işeleyeceğine eminim. Ancak bu kararı almadan önce beslenmenizi bir kez daha gözden geçirin. Gırtlağa kadar ilaçla gitseniz bile beslenme olmadan sadece kür sürecin de ilaçların karakteristik özellikleri sayesinde geliştiğinizi sanırsınız. Unutmayın ki küre girmek demek kolay yoldan gelişmek demek değlildir,beslenmenizi ve idmanınızı natüre sporculara göre çok daha yukarı bir disipline çekmeniz gerekmektedir

3- İdman sisteminizi gözden geçirin
Salonlarda şahit olduğum bir başka sıkıntıysa idmanların laçkalaşması durumu. Branşınız ne olursa olsun antrenman saatinize ihanet etmeyin. Kendi seviyenize göre sert idmanlar atın (herkes ağır çalışacak diye bir durum yok yeter ki kendi seviyenizi zorlayın) ve salonda geçirdiğiniz saatlerin hakkını verin. Eğer iyi bir idman disipliniyle küre girerseniz ilaçlar size nos etkisi verecektir,fakat idman disiplininiz zayıf ise ilaçlar size yine bu nos'u verebilir ama aracınızın bir lastiği iptal halde gitme ihtimaliniz yüksek olur

4- Hedefinizi belirleyin
Birçok kombinasyonun olduğu bu steroid dünyasında hangi küre gireceğiniz size karmaşık gelebilir,hele ki ilk kürünüzse bu daha da karmaşık bir hal alır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en can alıcı nokta asıl önemli şeyin sizin hedefiniz olduğudur. Dünya Şampiyonlarından tavsiye alıyor olsanız da A kişisi bunu kullanmış böyle olmuş B kişisi bunu kullanmış böyle olmuş psikolojisinden çıkın. Ulaşmak istediğiniz seviyeyi belirleyin,ilaçlarınızı ona göre araştırın ve seçiminizi yapın. Salonlarda klişe haline gelmiş kürler işe yaramaz demiyorum ama sizin hedefinize uygun olmayabilirler,zaten başlangıç kürünüz olduğundan alternatifleriniz çok fazla olmayacaktır böylece kür programlarınızı çorba etmenize gerek kalmayacaktır bu da size bir avantaj sağlayacaktır

5- Supplement kombinasyonunuzu iyi ayarlayın
Bu konuya da açıklama getirmek istiyorum,supplementler asla zorunlu değildir ama bana gelen birçok soru da kişiler kürlerin de beslenmelerinin yetersiz kaldığını söylemekte o yüzden bu kriteri beslenmesi yetersiz kalanlar dikkate alabilirler.Yukarı da açıklamaya çalıştığım kriterlere uyuyorsunuz ve artık küre başlayacaksınız diyelim. Supplementler size hiçbir zaman mucize yaratmaz,hiçbir zaman iyi bir başrol oyuncusu değillerdir ama bir kürde (başrol her zaman beslenmededir ama steroidlerde başrolden iyi rol çalarlar) çok güzel yardımcı rol oynarlar. Gireceğiniz küre göre mutlaka supplement desteğiniz olsun (hacim kürlerinde gainer ve creatine desteği gibi). Küre girmek demek 7/24 ona uygun davranıp yaşamak demektir,beslenmenizin eksik kaldığı noktalarda seçmiş olduğunuz doğru supplementler size yardımcı olacaktır
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Re: Küre Başlarken Bilinmesi Gerekenler

Mesajgönderen özel » Cmt Kas 24, 2012 6:58 am

çok güzel makale olmus eline sağlık hocam . hacim için metan v primabalon kürüne giren arkadaslar var metanı ben önermesemde dinletemedım çabuk gelişim saglayıp çabuk söndürdüğünü bildigim için benım bir kaygım var definasyon küründe preglin nolvadex provıon yada klomen kullanmak istemesem ama genede yag yakımı ve define için kullancagım steroıd kürü olabilirmi wistrol clen ve l carnitin aklından geçenler oldu .. siz ve arkadaslar bu konuda ne düşünürler mantıklı aslında ama genede bilene sormak daha ii dir
özel
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 1

Mesajgönderen lennox77 » Cmt Kas 24, 2012 12:57 pm

Definasyon kürünüzde pregnyl'e bulaşmanızı şart koşmayacak ilaçlarda mevcut tabi ama dozajları ve kullanım haftaları aşırı kaçmamak kaydıyla. Mesela bir örnek vereyim
1-10 hafta 300 mg Test Propionat
1-10 hafta 400 mg Primobalon
6-10 hafta 30 mg Winstrol tablet (günlük)
1-6 hafta clenbuterol
Bu kürün PCT'si klomen ile yapılabilir. Kür boyunca proviron ve kür sonunda pregnyl ile beraber nolvadex kullanımı yerine kür boyu ve kür sonu dahil olmak üzere arimidex kullanımını öneririm (3 günde 1 tb)
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen özel » Cmt Kas 24, 2012 1:36 pm

hocam bu kürle alakalı kaybedilen yağ su miktarı ne olur tahminii ve ayrıca primabalonu yazmanızın sebebı protein sentesiz için mi yoksa hem hacim hem define için mi ???
özel
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 1

Mesajgönderen lennox77 » Cmt Kas 24, 2012 3:46 pm

O şekilde bir tahmin yapmak doğru olmaz vücut yapısı ve form durumu bilinmeden, ama güzel şekilde yağ yakarsın. Primo temiz anabolizandır kütleyi de korur su tutma olayı da yoktur,pregnyl kullanmasını gerektirecek şekilde de baskı yapmaz testislere
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen brky92 » Cmt Kas 24, 2012 7:09 pm

Selamlar Olsun.
Öncelikle Ben Bir Modelim ve Best Modele az bir zaman kaldı yaklaşık 3-4 ay kadar ve iyice vücudu toplamam lazım.
Winstrol - testesteron enantad - boldenone Kullanacağım 10 Haftalık Bir Kür ve her hafta 1'er ml Kullanacağım. Bunların Yanında clenbuterol kullanacağım.
Mesela Pazartesi ; 1ml testesteron
Çarşamba ; 1ml winstrol
Cuma ; 1ml Boldenone
Kür bitiminden 14 gün sonra Hormon düzenlemek amaçlı pregnyl kullanacağım 1 kere.
Steroidlerin Her biri Sıvı , Hap değil.
Boy = 185 Kilo = 76 Yağ Oranı Ortalama % 12 olması lazım...
Sizce Nasıl Hocam ??
brky92
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen lennox77 » Pzr Kas 25, 2012 2:23 pm

Test Enanthate yerine Propionat tercih edebilirsin,Enanthate az da olsa su tutacaktır. 1 ml Boldenone'da su tutma sıkıntısı yaşamazsın ki bunu tolere edecek Winstrol var zaten. Eğer kendi yazdığın kürü uygulayacaksan Winstol'ün dozajını 3 ml yap,yani 250 mg Test Enanthate-200 mg Boldenon-150 mg Winstrol şeklinde (boldenon 400'de olabilir)
Benim dediğim kürü yapmak istersen Boldenon ve Winstrol dozajları aynı kalabilir,Propionatı da 200 ya da 300 mg alabilirsin
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen brky92 » Pzt Kas 26, 2012 8:59 am

hocam ürünleri aldım artık değiştirecek durumum yok. ben mg olarak anlamıyorum hocam bana ml olarak şu gün şunu , şu gün şundan bu kadar ml almalısın tarzında yazarsanız sevirim.
brky92
Yeni Üye

Mesajgönderen lennox77 » Sal Kas 27, 2012 11:25 am

Pazartesi 1 ml Test Enanthate-1ml Winstrol-1 ml Boldenon
Çarşamba 1 ml Winstrol
Cuma 1 ml Winstrol
Boldenon'u 2 ml'de kullanabilirsin ama winstrol 1 ml çok çok az gelir.
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen brky92 » Çrş Kas 28, 2012 10:26 am

Hocam elimde şu an isimlerini yazacağım ürünler var bi bakıp kür söyler misiniz?
tri-test 400 , trenabol 100 , tri-sus 250
brky92
Yeni Üye

Sonraki

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir