İlk Kürüm

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

İlk Kürüm

Mesajgönderen noname » Pzr Ara 23, 2012 10:55 pm

merhabalar öncelikle siteye yeni kayıt oldum eğer bu konuyu yanlış başlık altında açmış isem lütfen beni uyarınız.bu konudaki tecrübeli arkadaşlara sorularım olacak. açıkcası streoid hakkındaki bildiklerimi toplasanız yoldan geçen herhangi birisinden bir farkım yok. etrafımda bana yol gösterecek kimsede yok. yardım istiyorum.19 yaşındayım 2 senedir bu sporla uğraşıyorum.boyum 1.78 kilom 65 . her zaman bir kilo problemim olmuştur doğduğumdan beri bu böyle. spora başlamadan önce 55 kiloydum şimdi 65 im yalnız bu gelişim durdu artık son 7-8 aydır hiç kilo alamıyorum nerdeyse.gelişmektede zorlanıyorum artık durmuş vaziyette çok yol denedim ama olmuyor.kür yapmaya karar verdim zararları vs. hepsini biliyorum. yağ oranım oldukça düşük vucudum zaten steroid kullanmış gibi parçalı buda zayıf olduğumdan. tek istediğim şey yağlanmadan hipertrofi yapmak hacim yapmak.şimdi gelelim size sorucağım sorulara sizce ilk kürümde ne kullanmalıyım ? mg ne kadar olmalı ? kür yaparken hangi supplementleri almalıyım ? nasıl beslenmeliyim ? en önemliside küre başladığında ve sonrasında uygulanan Pregnyl nolvadex maddeleri , bu maddeleri kullanınca herhangi bir cinsel problem olmadığı ve organlarada daha az zarar verdiği doğrumu ? bu maddeleri kullanınca kesin cinsellikle ilgili problemler olmuyormu ? benim şimdiki edindiğim bilgilere göre 8 haftalık sustanon + primabolon kulanmam gerektiği ve pregnyl ve nolvadex kullanınca kesinlikle cinselliğe etkisi olmayacağı daha sonrada testosterone + deca kürüne girmem gerektiği bunlar doğrumu ? şimdiden teşekkür ederim.
noname
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: İlk Kürüm

Mesajgönderen noname » Pzr Ara 23, 2012 10:59 pm

istediğin tek şey 7-8 kiloluk bir kas kütlesi artışı ve cinselliğe etkisi olmadan bu işi halletmek
noname
Yeni Üye

Mesajgönderen noname » Pzr Ara 23, 2012 11:09 pm

benim sizden beklentim şunları kullanımasın şu kadar mg almasın cinselliğe etkisi olurmu olmazmı şu suplementleri kullanmalısın şu suplementi spordandan önce bunu spordan sonra ve günde şukadar gr portein şu kadar gr karbonhidrat almalısın . bu konuda bilgili kişilerden yardım almam gerekiyor.
noname
Yeni Üye

Mesajgönderen angelcold » Pzt Ara 24, 2012 12:15 am

Öncellikle Hoşgeldin forumumuza kardeşim. Doğru yerdesin ve türkiyedeki steroid bilincine sahip olmayan biri için bilinçlenebileceğin en iyi ve tek yerdesin.. Sana herşeyi en ince ayrıntısına kadar merak ettiğin herşeyle anlatıcam. Neyse konumuza dönelim ;

Öncelikle vücut tipin ektomorf ( uzun , zayıf , zor kilo alan) kas yapması en zor vücut tipidir. Fakat korkma ben de ektomorfdum kürümden önce emin ol genetiğini kırmak o kadar zor değil. Sana kür yapma isteğinden dolayı kesinlikle ve fazlasıyla hak veriyorum. Benim yaptığım ilk kür Testestrone - Deca - Danabol kürüydü. Kür sonunda 11 kilo kadar aldım. Belki sen daha iyisini bile yapabilirsin. Benim girdiğim kür de senin çok işine yarayacaktır ektomorfların gireceği en uygun hacim kürüdür diye düşünüyorum. Primobolan kürü önermiyorum pek çünkü istediğin verimi alamayabilir hayal kırıklığına uğrayabilirsin. Primobolan senin genetiğini kırmaya yetmeyecektir. Ayrıca dozajı 100 mg olduğu için maddi olarak seni daha fazla yoracaktır. Elbette hacim kazandıracaktır fakat decanın yanında 7-8 kg kadar (kendi vücudmdan oranladım ) hacim verecektir. Deca kürüne gelecek olursak ;

1-12 Hafta 500 mg Testestrone enathate (Sustanon önermiyorum çünkü testestrone karışımlı bir androjenik steroiddir bu anlamda testestrone enathate daha güvenlidir)

1-8 Hafta 400 mgDeca nandrolone

1-6 Hafta 30-40 mg Danabol

Bu anabolizanların tümünü kürle eş zamanlı kullanacaksın. 6. haftadan sonra danabol kullanmayacaksın çünkü vücudun buna alışacak ve tepki vermeyecek sadece karaciğeri yormuş olacaksın. Bu anabolizan tablettir yani hap. Kürdeki amacı deca aktif olana kadar ( kana karışana kadar) kick-start amaçlı yardımcı anabolizan görevi görmektir.

Testestrone enathate'ın kürdeki görevi deca'nın baskıladığı testestrone seviyeni korumaktır. Deca 8. haftada kürden çıkartılır fakat testo 4 hafta daha devam eder. Çünkü deca son iğneden 4 hafta sonra daha testestrone seviyesini baskılamaya devam eder.

Deca , kürün temel anabolizanıdır.

Koruyucu ilaçlar : Küre başladığın günden itibaren ; Günlük 50 mg proviron (eczaneden bulabilirsin ) multivitamin (supplement dükkanından veya sitesinden alabilirsin ) ekstradan çinko , C vitamin komplex , b12 gibi vitaminler alman koruyucu kalkanını güçlendirecektir. Milk thistle almanı karaciğer koruyucu olarak kullanman için önerebilirim.

Proviron : Çok kuvvetli olmayan anti-östrojendir. Decanın östrojene dönüşen dozajlarını düşürmeye yardımcı olur. Yani decanın yan etkisinden kür boyunca korunmuş olursun. Bu bir androjendir. (erkeklik hormonu).

Enjeksiyonlarını haftanın 1 günü yapman yeterli olacaktır. Tavsiyem dozajlar yüksek olduğu için deca'yı bir kalçana testestrone'ı bir kalçana olmak üzere 2 kalçanı da kullanmak suretiyle enjekte etmen olacaktır. Çünkü bu dozajlarda tek kalçadan enjeksiyon yaparsan 4 ml kadar sıvı enjekte etmiş oluyorsun bu kadar sıvının hepsini ememeyebilir kalçan. Ben de 2 kalçamı kullanarak enjekte yaptım ve sonuçlarından gayet memnun kaldım.

Deca'dan biraz bahsedecek olursak ; Uzun esterli (yani kana geç karışan ) bir anabolizandır. Anabolik gücü yüksektir. Bu yüzden hacim kürlerinde yaygın olarak kullanılır. Decayı vurduğun günden itibaren hemen sonuç bekleme çünkü deca vurduğun günden itibaren 4 hafta sonrasında kana karışmaya başlayacaktır yeni yeni. Gözle görülür sonuçların 4-6 hafta arasnda belirmeye başlayacaktır. Bu yüzden ilk 4 hafta telaşlanma sonuç alamazsan moralini bozma. Ki alırsın çünkü kürde kana çok hızlı karışan danabol var.

Bahsettiğim koruyucu ilaçları aldığın ve kürü belirttiğim dozaj ve süre zarflarında yaptığın ayrıca son olarak da kür sonrası tedavini de yaptıktan sonra bu kürün sana yan etkisi yok denecek kadar az olacaktır. Ama yine de işini garantiye alman adına kürden 2 ay sonra sperm sayını ve testestrone seviyeni ölçtürmeni tavsiye ederim bir üroloji bölümünden.

Kür sonrası tedavi : Son testestrone iğnesinden 14 gün sonra 5 gün arayla olmak üzere 2 adet 5000 iü pregnyl ve pregnyl'i ilk vurduğun günden itibaren olmak üzere 4 hafta boyunca günlük 40 mg nolvadex ve 100 mg tablet klomen alman hormonlarını toparlaman için yeterli olacaktır.

Tüm bunlardan önce beslenme - antreman - dinlenme sisteminin çok iyi olduğundan emin olmalısın. Kür boyunca çok sert antreman yapmalısın antreman sürelerin 1 saati geçmemeli. Ve aynı gün 2 büyük bölgeyi çalıştırmamalısın. Günlük 220 gram kadar protein ve 400 gram kadar karbonhidrat almalısın. Proteini ağırlıklı olarak et , balık , yumurta , tavuk'tan almanı tavsiye ederim kaliteli protein alman adına.. Sürekli vitamin içerikli meyveler tüketmelisin. Karbonhidrat için pilav makarna ekmek bulgur patates , çok fazla yemelisin. Çünkü zayıf yapılı ektomorf birisin ve karbonhidrat senin gelişmende çok önemli bir faktördür. Ve bu dediklerimi hergün yemelisin , sadece idman yaptığın günler değil.
Yağlanmadan hacimlenmen adına yağ olarak sadece zeytinyağı kullanmalısın. Tuz ve şekerden uzak durman fazla su tutumunu engelleyecektir. Günde en az 8 saat uyumalısın. Antremandan sonraki 2 saat kesinlikle çok iyi dinlenmelisin , çünkü vücut en büyük gelişimini antreman sonrasındaki 2 saat içinde gerçekleştirir. Hiçbir zaman aç kalmayacaksın karnını hiç acıktırmayacak şekilde yiyeceksin çünkü midede birşey yoksa vücut kası yakar. Ve eğer tüm bunları yapamıyacaksan kesinlikle küre girmemelisin senin için hüsran olacaktır.

Kullanman gereken supplementler ;

Gainer (kilo aldırıcı , karbonhidrat tozu) Kesinlikle öneririm günde 2 porsiyon olmak üzere.

Antreman sonrası için Protein tozu

Kreatin , erkeklik hormonunu tetikler ve hücre onarımına katkısı vardır

Glutamin ( 1 servisi en az 5 gr olanlarından kaliteli bir marka almanı öneririm ) Büyüme hormonunu tetiklediği için gelişmende önemli rol oynayacaktır

Arginine ( 1 servisi en az 5 gr olanlarından kaliteli bir marka almanı önerirrim ) Aynı şekilde büyüme hormonu tetikleyicisi ve kan akışını hızlandırıp damar genişiletici özelliği olan bir amino asittir.

Multivitamin , bunu zaten yukarıda belirtmiştim. Tüm vitaminleri veren haptır.

Evet tüm kür uygulama biçimi bu şekilde. Eğer eksiğim , yanıldığım bir nokta varsa benden daha tecrubeli arkadaşlarımız , hocalarımız düzeltsin lütfen.

Yardımcı olmaya çalıştım elimden geldiğince , umarım yardımım dokunmuştur. Başarılar , Bol şans!
Hayallerini gerçekleştiremiyorsan neden yaşıyorsun , asla pes etme ve asla tatmin olma! Sınırsızı ve sonsuzu iste , mümkün olanla yetinme!
angelcold
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 101
Aldığı teşekkür: 20

Mesajgönderen noname » Pzt Ara 24, 2012 12:30 pm

hocam çok teşekkür ederim gerçekten bu konuda çok yardıma ihtiyacım vardı herşeyi açıklamışsınız soracak bir şey kalmamış ne kadar teşekkür etsem azdır
noname
Yeni Üye

Mesajgönderen angelcold » Pzt Ara 24, 2012 10:10 pm

ne demek hiç önemli değil yardımlaşmak , paylaşmak için buradayız. Başka sorun olursa sorabilirsin.
Hayallerini gerçekleştiremiyorsan neden yaşıyorsun , asla pes etme ve asla tatmin olma! Sınırsızı ve sonsuzu iste , mümkün olanla yetinme!
angelcold
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 101
Aldığı teşekkür: 20

Mesajgönderen mephisto2046 » Çrş Ara 26, 2012 2:15 pm

güzel ve detaylı bilgiler, peki bu kürün sonrasında ikinci kür gerekecek mi?
mephisto2046
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 8

Mesajgönderen zyzz » Çrş Ara 26, 2012 2:30 pm

Merhaba mephisto2046,
Buna karar verecek olan sensin.
Yapmak istersen vücudunu dinlerdirmen gerkli.
dinlendirmen derken sprora ara vermek değil tabi. Kürden sonra en az 3 ay boyunca
natural çalışarak ve kürden kazandığın kas kütleni koruyarak antremanlarına devam ediyorsun.
Beslenmene dikkat ediyorsun ve 3 ay sonra ister yeni kür yaparsın, iser doğal devam edersin
bu senin hedefine nekadar yaklaştığına görede değişir tabi.
iyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
zyzz
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 12

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir