Pregnyl (Chroionic Gonadotropin) Hakkında Bilgiler

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Pregnyl (Chroionic Gonadotropin) Hakkında Bilgiler

Mesajgönderen lennox77 » Prş May 23, 2013 12:35 pm

PCT ile ilgili arkadaşlarımızın birçok sorusu oluyor,bu kadar çok kür kombinasyonu varken elbette sabit PCT'ler her kür için reçete olamazlar,ancak PCT denildiği zaman Pregnyl akla ilk gelen ilaç oluyor ve çoğu kişi her PCT için ezbere bu ilacı kullanmaya yöneliyor. Her ilaç kullanılabilir,her ilaçla kür yapılabilir ancak bizim amacımız kullanılan ilacın ufak da olsa bilgisine sahip olmanızı istememiz. Bu yüzden Pregnyl ile ilgili bazı tanımlamalar yapmayı gerekli gördüm.

Human chorionic gonadotropin (HCG) kadınların yumurtalıklarında normal gelişimi destekleyen ve ovülasyon döneminde (yumurtlama diyebiliriz) yumurtalıkları serbest bırakıp üremeye teşvik eden bir hormondur.

Kadınlarda ovülasyonu sağlamak ve kısırlık tehdidine önlem olarak kullanılır,erkeklerde ise kullanıldığında sperm sayısında yükselme sağlar. Ergenlik çağındaki erkek çocuklarında ise skrotum'daki (testis içindeki sperm sıcaklığını dengeleyen ve testisleri barındıran torba) hayaların yerini düzenlemede işe yaramaktadır.

Tıp alanında kullanım için de olsa yine bazı yan etkiler görmek olasıdır. Kurdeşen dökmek,nefes almakta zorlanmak,yüzde şişme gibi yan etkiler görülürse ilacın medikal kullanımının bırakılması gerekmektedir.

İlacın kullanımı kas içine veya deri altına enjeksiyon şeklinde yapılabilir. Ben genelde kas içine omuzdan tercih etmekteyim ancak insülin iğnesiyle deri altına da yapılabilen bir yönteme de sahiptir (son zamanlarda en popüler yöntem bu). İlacın soğuk alması gerekmektedir yani soğuk yerde saklanması gerekmektedir. Günümüzde birçok legal ve ug-labs ilaç firması Pregnyl kutusundan çıkan toz ve sıvının birbirine karışmadan 24-48 saat arası dayanabileceğini garanti etmektedir. Siz yine de ilacı alır almaz dolaba koyun.

Gelelim bizleri ilgilendiren en önemli noktaya. PCT'de Pregnyl gerekliliğini nasıl belirleyeceğiz ?
Yazının başında dediğim gibi birçok farklı kür kombinasyonu yapılabiliyor ve hepsine tek PCT reçetesi önermek yanlış olur. Forumda gözlemlediğim kür tablolarından yola çıkarak söyleyebilirim ki yapılan kürlerin %90'ında Pregnyl'e gerek yok. Ortalıkta 5000 İU Pregnyl'ler uçuşuyor nedeni ise 1500 İU bulunamaması oluyor genelde ama şu unutulmamalıdır ki 1500 İU HCG bile gerekmeyen kürlere 5000 İU HCG eklemek sizin testislerinizi iyileştirmek yerine daha kötü bir hale getirecektir. Kendimce bazı püf noktaları ele aldım PCT için bunları dikkate alabilirsiniz
1-5000 İU Pregnyl'i 20 hafta ve daha fazla testosterone ve diğer anabolizan madde kullanımları dışında unutun. Açık ve net.

2- Only oral olarak yaptığınız kürlerin PCT'sinde (oral steroidleri bas bas bağırarak açıkladık umarım herkes anlamıştır ama yine de yanlış şekilde yapmak isteyenlere uyarım) Pregnyl'e gerek yoktur. Kullanacağınız ilaca göre Nolvadex veya Clomen-Nolvadex kombinasyonu yeterli olacaktır.

3- Başlangıç seviyesinde olan kürlerde hemen Pregnyl'e sarılmayın. Testo türevi-Primo-Boldenon-Deca-Danabol gibi ilaçlardan ikisi veya üçünün kombinesiyle yapılmaktadır bizim önerdiğimiz başlangıç kürleri. Burda eğer Deca kullanıyorsanız PCT'de Pregnyl vurulma opsiyonunuz olabilir o da ezbere olmayacak şekilde ciddi libido sorunu yaşarsanız olmalı. Diğer ilaçların kombinesinde Klomen-Nolvadex ikilisi PCT için yeterli olacaktır. Kür boyunca androjen desteği için Proviron,anti östrojen desteği için ise Nolvadex veya Arimidex kullanılabilir

4- Deca,Trenbolone gibi nor-19 steroid grubuna ait ilaçlara 2. veya 3.kürünüzü yapıyorsanız PCT'de 2-3 adet 1500 İU Pregnyl tercih edebilirsiniz. İkinci veya üçüncü kür dememin sebebi ilk kürünüzde zaten Trenbolone vs kullanmamalısınız,Deca kullanırsanız da dediğim gibi libido durumunuza göre karar vermelisiniz,ilk kürde Pregnyl'den kaçınmak normal şartlar altında daha iyidir (ikinci ve daha sonraki kürlerde ilaçların level'ının artacağı ve Pregnyl gerektirecek seviyelere çıkılacağını tahmin ederek)
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Re: Pregnyl (Chroionic Gonadotropin) Hakkında Bilgiler

Mesajgönderen ucool » Çrş Haz 03, 2015 9:21 am

Hocam selamlar,

Öncelikler verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler,gerçekten çok kıymetli bir iş yapıyorsunuz burada.

Eğer vaktiniz varsa bir iki merak ettiğim konu var,yardımcı olursanız çok sevinirim.İlk defa steroid kullanıyorum,yağlardan kurtulmak için 8 haftalık definasyon kürü aldım.Kürüm şu şekilde;

1.Hafta winstrol 50mg+testosterone propionate50mg+masteron20mg+testosterone propionate50mg+winstrol50mg
2.Hafta winstrol 50mg+testosterone propionate50mg+masteron20mg+testosterone propionate50mg+winstrol50mg
3.Hafta winstrol 50mg+testosterone propionate50mg+masteron20mg+testosterone propionate50mg+winstrol50mg
4.Hafta winstrol 50mg+testosterone propionate50mg+masteron20mg+testosterone propionate50mg+winstrol50mg
5.Hafta winstrol 50mg+testosterone propionate50mg+winstrol 50mg+testosterone propionate50mg+winstrol50mg
6.Hafta winstrol 50mg+testosterone propionate100mg+winstrol 50mg+testosterone propionate100mg+winstrol50mg
7.Hafta winstrol 50mg+testosterone propionate100mg+winstrol 50mg+testosterone propionate100mg+winstrol50mg
8.Hafta winstrol 50mg+testosterone propionate100mg+winstrol 50mg+testosterone propionate100mg+winstrol50mg

Spordan önce 40 mcg clenbuterol (haftada 6 gün spor yapıyorum)
Ayrıca haftada 6 gün sabah ve akşam 1'er tablet Oxaver 10mg+Proviron 25mg

Kürü temin ettiğim yer 4. haftada ve kür sonunda 5000 iu pregnyl yazmıştı.Ben üstünkörü bir araştırma yaptıktan sonra fazla olduğunu düşündüm ve ilacın yarısını zerk ettim 4. haftada.Fakat sizin yazınızı okuduktan sonra tamamen gereksiz olduğuna kanaat getirdim.

Şu an kürün 5. haftasındayım,bittikten 7 gün sonra klomen + nolvadex 'e başlayıp 3 hafta kullanmayı düşünüyorum.Sizden ricam kaçar mg kullanmam hakkında bilgi vermeniz.Bu arada kür'de yanlış bir yer gördüyseniz onlar içinde yorum alabilirim sizden.

Şimdiden teşekkür ederim.
ucool
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen aet63 » Cum Haz 05, 2015 8:43 am

Merhaba hocam,

Çok yararlı ve kesinlikle sabitlenmesi gereken bir konu olmuş hocam. Hatta sizin makalelerinizin toplandığı ve kilitli duracak bir bölüm forumda açılsa yararlı olabilir.

Özellikle Testo E-Boldenon, Testo-E-Deca veya Testo E-Primobolan gibi kürlerdeki Pregnyl kullanımı hakkında herkes farklı bir şey söylüyor. Ben de kendi kürümdeki kararsızlığımı bu konu sayesinde aştım. Bunun için de ayrı teşekkür ederim.

İyi günler.
aet63
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 27

Mesajgönderen lennox77 » Pzt Haz 15, 2015 10:56 pm

Ben teşekkür ederim senin de değerli yorumların için @aet63

@ucool seninle konuşmuştuk sanırım bu konuyu bu küre 5bin iu pregnyl çok gereksiz olur üstelik daha 4.haftada ne gereği var anlayamadım ?
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen Aktas35 » Sal Şub 21, 2017 8:49 pm

Lennox77 hocam 10 haftalık testo dianabol bolde kürü yapıcam , pct de pregnyl ister mi?
Aktas35
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 1

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir