Steroid Kürüne Girerken

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Steroid Kürüne Girerken

Mesajgönderen lennox77 » Çrş Tem 17, 2013 1:20 am

Forumda gerek ben gerekte bilgili arkadaşlarım defalarca kez anlatmamıza rağmen hala temel konularsa yanlış ve mantıksız düşünceler oluşmakta sporcular arasında. Bu düşüncelerde hatalı kür tercihlerini getiriyor ve kişinin kafasında saçma sorulara neden oluyor. Bu konuda soru-cevap şeklinde çaylak steroid kullanıcılarına/kullanıcı adaylarına yol göstermek adına temel konular üzerinden bir kez daha geçeceğim. Konuyu temel sorular aklıma geldikçe güncelleyeceğim

SORU: Vücut geliştirme sporuna yeni başladım,bir türlü kilo alamıyorum ve hacimlenemiyorum. Ne tarz bir kür yapmam lazım?
CEVAP: En çok gelen sorulardan biri. Bu tarz bir şikayetiniz varsa düşünmeniz gereken şey steroid kürü olmamalıdır. Spordaki temel ilkeleri öğrenene kadar beslenme ve idman teknikleriyle bir yerlere gelmeniz lazım. Steroid kürünü 17-18 yaşındaki sporculara (profesyonel kariyer düşünmüyorsanız herhangi bir branşta) ve sporda 1 yılını doldurmayan (en erken) sporculara önermiyorum. Biraz alın terini göze alın

SORU: Enjeksiyon yaptırmaya korkuyorum/imkanım yok oral steroidlerle sağlam bir kür yapmak istiyorum,neler kullanmalıyım ?
CEVAP: Oral steroidleri ayrıntılı olarak anlattık,illa kullanılacaksa nasıl kullanılması gerekitğini de açıkladık ama hala kullanıcılarımızın kafası karışık. Öncelikle şunu anlamak gerek enjeksiyon yaptırma imkanınız varsa enjeksiyondan değil oral steroidden korkun ve enjeksiyonu tercih edin. Oral steroidi başrol olarak bir küre koymak kürden maksimum kazanç hayallerinizi çöpe atmak demektir. Bu yüzden oral steroidlerle sağlam veya kalıcı bir kür olmaz,hacim kürü hiç olmaz. Kısmen daha farklı bir görüntünüz olur ama fırsat maliyeti hesaplanırsa değmez diyebilirim. Definasyon amaçlı biraz daha mantıklı oral kürler yapılabilir ama o da su atıcı ve çok etkili olmayan yağ yakıcılarla sınırlı olacaktır. Enjeksiyon imkanınız varsa onu değerlendirin,yoksa ise bu dediklerimi göze alarak ve kullanım süresine (oral steroidlerle 10-12 hafta fantazi kurmayın) dikkat ederek uygulamaya geçin

SORU: Hocam/arkadaşım vs sadece Primobolan kullanmamı önerdi,kendisi ilk kürde kullanmış çok iyi kilo almış,nasıl kullanmalıyım?
CEVAP: Primobolan örneğini seçme nedenim kolay ulaşılabilir olması ve bu tarz soruların çoğunun bu anabolizan baz alınarak sorulmasıdır. Şimdi steroid kürlerinin temel mantığı olan ve yine defalarca söylediğimiz ''testo olmadan kür olmaz'' ilkesini bir kez daha hatırlatalım. Size cihan şampiyonu da öneri de bulunsa,arkadaşınız göklere sığmayıp taşacak kadar da gelişse Primobolan,Deca,Boldenon vb anabolik steroidleri yanında Testo desteği olmadan asla kullanmayın. Anabolizanlar,testosteron iskeletine sahiptir fakat testonun sahip olduğu erkekleştirici özelliğie sahip olmayan sentetiklerdir. Bu yüzden tek başına kullanılmaları durumunda,yanında Proviron vb andorjenik destek ilacı alsanız bile,vücudunuzun doğal erkeklik hormonu üretimini baskılayacak,aynı zamanda kürdeki kazancınızın kalıcı olma şansını düşüerecektir. İlk kürünüz olsa da yüzüncü kürünüz olsa da testo olmadan kür düşünmeyin

SORU: İlk kez küre gireceğim,Trenbolone,Masteron,Testo P vb ilaçlarla definasyon düşünüyorum,nasıl bir yol izlemeliyim ?
CEVAP: Kürlerin tablosunu belirlerken kişinin isteği ve altyapısı baz alınan en önemli özelliklerdendir,ancak konu ilk kür (başlangıç kürü) olunca durum biraz değişmekte. İlk kürlerde,steroidlerle tanışmanızın ağır bir buluşmaya dönüşmesi sizin açınızdan da bu ilişkinin geleceği açısından da pek doğru değil. Kür işinin mantığını anlamadan,düzenli bir şekilde enjeksiyonları yaptırıp koruyucu aperatları düzenli bir çizgide almadan,beslenme ve idman mantığını kürün gerektirdiği ağırlıkta yapmayı öğrenemeden ağır ilaçlar girmek pek mantıklı değildir. Bu yüzden ilk kürlerinizde depot ilaçları (kanda uzun süre kalan) tercih etmeniz ve hacim kürlerine yönelmeniz daha mantıklı olacaktır. Hem enjeksiyon işinin kolaylığı hem de ilaçların çok katı diet gerektirmeden size her türlü katkı vereceği seçenekleri düşünülürse,soru da saydığım ilaçlara göre bu tarz ilaçlardan oluşan kürleri tercih etmeniz ilerideki kürlerinize de daha iyi bir zemin hazırlayacaktır. Hacminiz ne kadar iyi olursa,definasyon kürünüz de o kadar verimli geçer

SORU: Ben hacim kürüne girmek istiyorum ama su tutup yağlanmak istemiyorum. Hem yağ yakacağım hem de su tutmadan büyüyebileceğim bir kür yazar mısınız ?
CEVAP: Eğer böyle bir dünya mümkün olsaydı sokaklarımız Olympia kaynar olurdu. En çok fantaziye kaçılan konulardan biri . Böyle bir kür ancak pro kürlerde mümkün olur ki bu tarz soruyu soran sporcular daha yeni yeni gelişim gösteren arkadaşlar. O yüzden o arkadaşları baz alarak cevaplayacağım. Bir kez su tutmadan büyüme diye birşey yok bunu anlayalım. Hemen hemen hepinizin para verip aldığı ''Creatine'' supplement ürünü bile bu kadar popüler olmasını kaslardaki su tutumuna borçlu. Bu noktada ilaçların su tutmasının sizi yağlandırıp,göbeklendirmeyle alakası olmayacağını bilmek gerekir. Hacim kürlerinde östrojene dayalı ilaçlar androjenik ilaçlarla desteklenir ki hacim ve kuvvet kazanılsın. Bahsedilen göbeklenme ve yağlanma tamamen beslenmeyle alakalıdır. Yağ yakıp büyüme konusuna gelirsek,dediğim gibi bu GH ve Peptid içeren pro kürler için geçerli. Definasyon deri altında var olan kas kütlenizi daha çok belirgen hale getirmek için yapılan birşeydir,bu tarz kürlerde kütle kazanmanız zordur,sağlam bir dietle kütle kaybetmemek esas alınmalıdır. Zaten kütle kaybetmeden ya da az kaybederek tamamlarsanız definasyonu eski halinizden daha iyi gözükürsünüz

SORU: Haftada 100 mg Primobalon ve 250 mg Sustanon 4 hafta kullanmayı düşünüyorum,fazla hafta ve dozaj kullanmak istemiyorum zarar görmemek için nasıl kullanmalıyım?
CEVAP: Popüler ilaçları seçerek örneklendirdiğim bir çok sorulan soru daha. Kürlerin kaç hafta süreceğine önce ilaçların kimyasal yapıları karar verir,siz o racon çerçevesinde ancak ufak tefek değişiklikler yapabilirsiniz. Çoğu zaman korkulduğu iddia edilen dozajlarda aslında çoğu kişinin kilosuna uygun dozajlardır. Kilosuna uygun dememin sebebi dozajlamaların önce kiloya sonra kür geçmişine göre belirlenmesinden dolayıdır. Hacim için kullanılan uzun ester ilaçları (kana uzun sürede karışıp maksimize olan,aktiflik süresi uzun süren ilaçlar) sizin 4 hafta kullanmanız zarardan kaçınmanızı sağlamaz,o kürü boşa yapmanızı sağlar sadece. Kilonuzun altında belirlediğiniz dozajlarda (100 kg birinin 100-200 mg Primo istemesi gibi) yine ilaçlardan zarar görmenizi engellemez,boş yere vücudunuzu yormanıza neden olur

SORU:Testo E ve Sustanon /Testo E ve Testo P ilaçlarını aynı kürde kullanabilir miyim ? Deca-Tren/Danabol-Winstrol anabolizanları kombine olur mu?
CEVAP: Kombine yapılırken ilaçların kimyasal yapılarının aynı steroid gruplarından (nor 19-alpha-17 vs) olmamasına dikkat gösterilir. Her kürde mutlaka testo olmasını söylüyoruz ama aynı tarz testoları veya birbirine zıt iki farklı testo türevni aynı küre koymanızın mantığı yoktur. Hacim ya da definasyon amacınıza göre testo türevinde uzun/kısa ester seçiminizi belirleyin.Aynı şekilde anabolizan seçiminde de hem aynı gruba ait steroidler (deca ve tren gibi) hemde birbiriyle zıt steroidler (danabol ve winstrol gibi) beraber kullanılmaz

SORU: Enjeksiyonu kendim yapmak istiyorum,nasıl yapmalıyım ? İnsülin iğnesi ile yapabilir miyim ?
CEVAP: Adnrojenik/anabolik steroidlerin enjeksiyon gerektiren tüm türevleri IM Injectıon gerektirir,yani kas içine zerk edilmelidir. Bu durumda vücuttaki en rahat kas grubu kalçadır. Kalçadan bu ilaçları zerk ederseniz hem dağılımı iyi olacak hem de ağrısı az olacaktır. İnsülin iğnesi ile asla steroid enjeksiyonu yapılamaz. İnsülin iğnesinin ucu çok ince olduğu için ilaç,deride kalır,kasa zerk edilmez. Bu da ilacın işe yaramaması anlamına gelir. 5 CC boyutundaki yeşil uçlu iğneler kalça için önerimdir

SORU: Kürde nasıl beslenmem gerekir ? Kilo başı kaç gram protein kaç gram karbonhidrat almam gerek ?
CEVAP: Hacim kürlerinde kaliteli kalori almanız gerekmektedir. Bu bağlamda proteinler ikinci devrede kalır. Kaliteli karbonhidrat ve kaliteli yağ almalısınız ki büyüme gerçekleşsin. Karbonhidratı kilo başına 4-5 gr alabilirken,proteini kilo başına 1,5-2 gr alsanız yeterli. Definasyon kürlerinde ise karbonhidratı periyodik olarak azaltmalı protein oranını ise artırmalısınız. Kaliteli yağ alımını da kilo başına 1 gr olarak ayarlayabilirsiniz

SORU: Steroidleri nerede saklamalıyım ?
CEVAP: Büyüme hormonu veya peptidleri ayrı tutarak konuşmak gerekirse,anabolik steroidleri oda sıcaklığında saklamanız yeterlidir
En son lennox77 tarafından Çrş Eyl 11, 2013 2:13 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Re: Steroid Kürüne Girerken

Mesajgönderen _BlackLight_ » Çrş Tem 17, 2013 3:07 pm

hocam cok faydalı bılgıler tesekkurler.birde merak ettıgımız bır konu beslenme kur esnasında(bulk-defınasyon) kilo x proteın ve kilo x karbonhidrad miktarları tam bir şehir efsanesı .Kimi hocalarımız gunde 300 gram proteınlerden kımısıde kilo x 1.5 lardan bahsetmekde.bilgilendırsenız sevınırız.
En son _BlackLight_ tarafından Cum Tem 19, 2013 2:26 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
_BlackLight_
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 110

Mesajgönderen lennox77 » Çrş Tem 17, 2013 11:16 pm

Doğru diyorsun bu konuyu da ekleyeceğim başlığa sorusu olanlar burdan fikir beyan etsin bende başlığı o şekilde güncelleyeyim tam bir başlangıç kaynağı olur böylece
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen onur_odabas » Pzr Eyl 01, 2013 1:35 pm

çok yararlı bilgiler gerçekten.
Kullanıcı avatarı
onur_odabas
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3

Mesajgönderen kabassa » Çrş Eyl 11, 2013 6:59 am

ş
En son kabassa tarafından Pzr Şub 23, 2014 5:58 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kabassa
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen lennox77 » Çrş Eyl 11, 2013 2:14 pm

Yazı da güncellemeler yapmaktayım sorusu olanlar buradan yazabilirler
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen özel » Pzr Eyl 15, 2013 2:46 pm

hocam kür boyunca her organ için bir koruma takviyesi bulunmakta yanlız kalp için göremedım . kür boyunca panax ginseng kullanılması faydalı olabilirmi .
özel
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 1

Mesajgönderen lennox77 » Pzt Eyl 16, 2013 5:13 pm

Kullanılacak steroide göre değişir düşüncesindeyim
Ama bu tarz ürünler normal insanların da kullanabildiği destekleyeciler
O yüzden kullanmanızın bir zararı olmaz ekstra önlem almış olursunuz
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir